MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Stavíme družstva mládeže

Stavíme družstva mládeže

Pro letošek jsme se rozhodli podpořit týmového ducha našich nejmenších bikerů v rámci závěrečného závodu MČR družstev. Pokud jsi závodník kategorie MW11-14-17-20 a chceš jet družstva, případně pokud máte v klubu mládežníky, které nestavíte do klubové sestavy, prosím, čtěte následující řádky.

Soutěž oblastních výběrů mládežnických družstev je oficiálně dle prováděcích dokumentů vypsána pro libovolné závodníky kategorií MW20 a mladších. Se záměrem podpořit účast nejmladších závodníků vydává vedení sekce MTBO následující doporučení pro stavitele týmů: Týmy stavte jako MWMWM85, tj. alespoň dva zástupci MW14 nebo mladší a max. dva závodníci v MW20. Náročnost závodu bude dětem od cca 10 let přizpůsobena. Pokud náhodou plánujete vzít na MČR víc zástupců M17 a M20, zkuste je zapojit spíše do dospělých družstev. Tratě zkusíme stavět cca na úrovni M14.

Výzva pro děti/rodiče dětí, které nemají, kam se zapojit: pokud chcete jet družstva, kontaktujte s touto informací Pavla štáfka nebo Tomáše Zrníka, pokusíme se postavit co nejvíc týmů i napříč oblastmi, aby si mohli atmosféru družstev užit skutečně všichni.

| Pavel Štáfek

Komentáře

Napsat nový komentář
Jelen |
Re
Ahoj. Připravuji družstvo dle platných pravidel a ne dle doporučení. Připravoval jsem (i z řad pěších OB (hostování neuznávám)) mládež právě kolem věku M,D17 a teď se dozvím doporučení, že je to spíše pro M,D14? Obávám se, že to není příliš šťastné řešení... Pokud to tedy takhle dopadne, lze očekávat velké výkonnostní rozdíli. Nebylo by tedy lepší, to více (shora) věkově limitovat?
Pavel |
To by samozřejmě lepší bylo, ale neznáme cestu, jak to oficiální cestou realizovat po vydání rozpisu a bez možnosti včas pravidla změnit. Případnou změnu pravidel je nutno nějakým procesem schválit, atd. Návrh bude součástí programu letošního shromáždění sekce, ale to bude dva dny před závodem, což je dost pozdě. Možnost měnit oficiálně definované kategorie jen tak od stolu, jak se nám líbí, zavrhuju. Takhle všichni vědí, do čeho jdou, když to postavíte podle pravidel, OK, když podle doporučení, taky OK, navíc si zazávodí víc dětí. Což je smyslem téhle aktivity.Žito |
Považuji za nutné se jakožto iniciátor myšlenky vyjádřit dříve, než rozpoutáme bouři ve sklenici vody. Cílem akce je pouze dát možnost startovat ve družstvech více dětem a dorostencům, než bez této iniciativy. Loni startovala 4 družstva, za úspěch budu považovat, pokud bude letos přihlášených 7 (i to by znamenalo pro 15 "dětí" navíc získat zkušenost s tímto typem závodu). Kluby, kde se dokáží dohodnout s pěšákama a postaví regulerní družstvo, oceňuji. Na druhou stranu vím, že v některých klubech se toto nepodaří a byla by velká škoda se nepokusit "bezprizorní" nezapojit do závodu. Z výzvy možná mělo více vyčnívat poselství nebát se stavět více MW14, než doporučovat snížit počet MW20, reálně vzato však nejlepší junioři stejně pojedou mezi dospělými i bez doporučení. Tudíž závěrem - stavějte nejlepší družstva, která dokážete, ale zbudou-li Vám volní závodníci, nabídněte je, zkusíme je zapojit do závodu :-)
Jelen |
Jasan, rozumím, ale přijde mi "nevhodné" stavět trať na úrovni MW14, když tam pak pojedou třeba i MW20... se budou trochu nudit.
Pavel |
Nudit se určitě nebudou. Navíc, trať by se i bez téhle iniciativy nestavěla na top jezdce MW20, neboť by nutně musela dosahovat parametrů elity. Reálně to vidím tak, že když se to na úrovni mapově trochu těžších čtrnáctek postaví tak jak obvykle - tzn. cca o 25% delší než směrný čas (kdy naposled jela elitní ženská úsek 25 minut nebo aspoň pod 30??), budeme stavitele hlasitě chválit, jak pěkně směrné časy trefil.
hasa |
Zdarec, nemějte starch z H/D20, vždyť oni pojedou téměř všichni seniory...pro ně není motivace medaile mezi dětma, ale zaříznout na trati Elitáky...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru