MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Zlatý konec ME

Čtyři štafety, čtyři medaile, tři zlaté, jedna stříbrná. Tak vypadá účtenka z dnešního závodu "dlouhých" štafet, které zakončily celý program ME. Mužům i ženám se podařila obhajoba zlatých medailí z Portugalska, což znamená i celkem nevídanou obhajobu zlatého double.

Ženskou štafetu výborně rozjela Katka Nováková, Maruška Březinová na druhém úseku udržela medailové pozice a Martina Tichovská v závěru bez problémů odrazila útok Litevek a bylo z toho suveréní zlato. Třetí skončily Dánky.

Mužskou štafetu rozjel ke zlatu stejně jako loni na MS Vojta Stránský, pokračoval Vojta Ludvík a do posledního úseku vyrážel Kryštof Bogar společně s Ruslanem Gritsanem z Ruska. To jim vydrželo až na poslední kontrolu, kde Kryštof využil své zkušenosti z XC eliminatoru a suveréním nástupem zajistil druhou zlatou. Třetí místo patřilo opět Dánsku, ale pouze v redukovaném pořadí národů. Jinak totiž na parádním třetím místě skončila druhá česká štafeta ve složení Radek Laciga, Jan Svoboda a Jiří Hradil. What a team! :-)

Třetí zlato pro ČR získala štafeta juniorek ve složení Vilma Králová, Rozálie Kuchařová a Veronika Kubínová a stříbrný kov si pak domů vezou dorostenci ve složení Richard Wohanka, Ondřej Hasman a Jan Hašek.

Teď už na všechny čeká jen banket a dlouhá cesta domů. Ale již za 14 dnů začíná MS a JMS v Litvě. Snad nám forma vydrží :)

| Zobrazeno 3613x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: ME 2017 Francie

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Ivana A. |
:-)
Obrovská gratulace a poklona všem ;-) Neskutečný týden s úžasnými výkony celého našeho týmu.
Díky za bezva fotodokumentaci i zpravodajství z místa činu a přeju hodně štěstí i za pár dnů v lesích litevských :-)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru