MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Zlatý déšť Litevský

Ve Vilniusu poslední dva dny téměř neustále pršelo a nepřestalo až do začátku prvního závodu MS 2017 – middle. Ale pro český tým to byl déšť zlatý – Kryštof Bogar vyhrál v elitě, Veronika Kubínová závod juniorek. Nechybělo moc a zlaté byly tři – Martina Tichovská nestačila v dámské elitě pouze na Olgu Shiplinovou Vinogradovou z Ruska.

Veronika skvěle vykročila za obhajobou čtyř zlatých z Portugalska a v závodě juniorek porazila druhou Australanku Mackie o bezmála dvě minuty, třetí skončila Sukholoskaya z Ruska a ztrácela už minuty tři. Šestá skončila další z našich Vilma Králová.

A podobně velké rozdíly byly také v dalších kategoriích. Závod juniorů vyhrál Deriaz (FRA) a druhému Steinthalovi (DEN) nadělil dvě a půl minuty. Honza Hašek (4) a Matyáš Ludvík (5) skončili od medaile relativně daleko na třetího Dotta (FRA) ztráceli více než minutu a půl.

Ženská elitní trojka se sice vešla do třech a půl minuty, ale čtvrtá Ingrid Stengard ztratila na medaili propastné čtyři minuty, které jí dělili od Emily Benham (3). Martina na druhém místě ztratila na Olgu 1:30.

V závodě mužů to pro změnu chvilku vypadalo, že budou stříbra dvě. Grigory Medveděv dokonce už dával vítězný rozhovor. Jenže slavit se nemá před vyčtením čipu – chybějící kontrola pak znamená, že místo zlata s náskokem dvou minut máte jen oči pro pláč. Kryštof tedy vyhrál před dvojicí rusů – Folforovem (2) a Glukhovem (3). Skvěle závod vyšel také Vojtovi Stránskému, který skončil 6 a potřetí v kariéře se tak na MS podíval na velkou bednu. Vojta Ludvík skončil osmý, Honza Svoboda 13.

Závod byl těžký po všech stránkách – mapově šlo o jeden z nejnáročnějších terénů posledních let, fyzicky byl závod náročný nejen díky kopcům, ale také kvůli mokrému podkladu, takže I po technické stránce to bylo zajímavé – hlavně ve sjezdech. Možná I proto se směrné časy nepodařilo dodržet ani v jedné ze čtyř kategorií.

| Zobrazeno 3032x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: MS a JMS 2017 - Litva
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru