MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Zlatá a bronzová tečka za MS - štafetová radost pro ČR

To nejlepší nakonec. Je to klišé? Nebo to tak opravdu bývá? Pro vystoupení českého týmu na MS 2016 to určitě platilo. V sobotním závodě štafet vybojovala trojice Vojtěch Stránský, Vojtěch Ludvík a Kryštof Bogar zlaté medaile a tituly mistrů světa. První na tomto MS a celkově teprve čtvrtou v historii. Ani štafeta žen se nedala zahambit a po výborném výkonu všech tří získala trojice Renata Paulíčková, Marie Březinová a Martina Tichovská bronzové medaile. Medailová série žen se tak prodloužíla již na třetí rok v řadě.

Závod probíhal v okolí města Mealhada s cílovou arénou v tamním parku. Terén nabídnul kombinaci všeho zajímavého z předchozích dní - sprintový závěr ve městě, ale i eukalyptovými plantážemi poseté kopce. A konečně došlo také na vinice. Počasí se trochu umoudřilo, nebo zkazilo, jak se to vezme. Zrátka ráno byla velká mlha a zima, slunce vykouklo až v polovině závodu a tak spíše zahřálo, než že by zabíjelo jako den před tím na longu.

Na prvních úsecích si jak Vojta tak Renata vedli skvěle a předávali v čelní skupině bez výraznější ztráty na čelo. Drobnou, ale hratelnou ztrátu přivezl druhé štafetě její rozjídžděč Marek Pospíšek. Na druhém úseku se Vojta Ludvík i Maruška Březinová přesunli až na samotné čelo závodu a na divácké kontrole cca 4 minuty před cílem oba vedli. Honza Svoboda, který jel druhý úsek mužského Bčka, tady měl už ztrátu kolem 4 minut.

Bohužel Maruška v závěrečném parku trochu chybovala a dostaly se před ní Rusky i Finky. Needy zvládl park o dost lépe a předával na prvním místě těsně před Finskem.  Kryštof pak podal výborný výkon. zajel nejlepší čas dne a už když projížděl diváckou, mohli jsme pomalu začít slavit. Martina dorazila do cíle jen o chvilku později a tak mohla česká radost propuknout naplno. Vždyť dvě medaile ze štafet jsme získali naposledy v roce 2010 právě v Portugalsku.

Protože všechny štafety měly při závodě GPS, můžete si všechny klíčové momenty závodu projít podrobně na TracTrac záznamech. Stojí to za to.

Díky všem reprezentatnům za předvedené výkony a úspěšnou snahu porvat se s tvrdými portugalskými podmínkami.

| Zobrazeno 2944x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: MS a JMS 2016 - Portugalsko
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru