MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Zařaďte do tréninkového plánu i posílení imunitního systému

Součástí přípravy každého sportovce na tréninkovou zátěž i závod samotný je správný způsob stravování, doplňování vitamínů či minerálů a celkové posilování imunity. Zejména v současnosti je posílení imunitního systému více než jen prázdná fráze.

Když pomineme koronavirovou pandemii, která ohrožuje každého z nás, je podzimní a zimní doba obdobím, kdy se na téměř každého a sportovce nevyjímaje, nalepí nachlazení nebo viróza. Oslabení je ale potřeba předcházet. Když totiž organizmus neposílíte a přemůže ho nachlazení nebo chřipka, znamená to výpadek z tréninkového či sportovního plánu nejméně na několik dní a někdy i týdnů, a o to nikdo nestojí.

Kromě doplňování vitamínů vhodným jídlem, čerstvou zeleninou a ovocem je dobré posílit imunitu i doplňky stravy. Je potřeba však dát pozor na jejich výběr a složení. Ideálním „parťákem“ sportovce by se tak může stát čistě přírodní produkt, vyrobený výhradně bez jakýchkoli chemických či jiných přídavků. Ideální je Kitl Eligin BIO – extra silný zázvor v bio kvalitě obohacený vitamínem C, který podporuje účinky zázvoru. Jde o doplněk stravy vyvinutý předními českými vědci. Stačí si každý den vzít jednu kapsli, která je speciálně vyvinuta tak, aby potlačila pálivou chuť zázvoru a váš organizmus je připravený odolávat vnějším vlivům ovlivňujícím sílu imunity.

Zázvor nejenom pomáhá posílit imunitu, ale zajišťuje normální funkce trávicího a oběhového systému a ideální je i k udržení normální hladiny cukru a tuků v krvi. U běžně nabízeného kořenu zázvoru v obchodě ale nikde nepoznáte, kde vyrostl, jak s ním zacházeli třeba při přepravě, zda jej chemicky neošetřili a především, kolik má v sobě účinných látek. Navíc účinky zázvoru závisí i na způsobu jeho konzumace. Kitl Eligin BIO byl vyvinut v renomovaných laboratořích, kde změřili hladinu účinných látek zázvorů pocházejících z mnoha zemí světa a vybrali ten, který zaručoval vysoce nadprůměrné a přitom stabilní hodnoty dvou nejdůležitějších účinných látek. Díky speciální, avšak šetrné technologii zvané elicitace obsah extraktu maximalizovali.

Zázvorový prášek v Eliginu je velice silný. Díky speciální kapsli, která se rozpouští až ve střevě, se však při jeho užívání nedostavuje typický pálivý pocit v ústech či žaludku. Nemusíte ale jíst pouze Eligin v kapsli. Pokud máte rádi typickou pálivou chuť zázvoru, můžete jej vysypat na lžičku a sníst samotný. Prášek lze také nasypat do horkého nápoje popřípadě použít v kuchyni jako koření.

Zdroj: Kitl.cz

| Zobrazeno 933x | Informace |
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru