MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

V Lužanech se pojede o mistrovský titul na královské trati

V září nabral Český pohár MTBO rychlé obrátky a hned týden po víkendu u Kladna se podíváme do Lužanských hvozdů. Konkrétně do Autokempu Lužany, kam nás zkušení pořadatelé ze Sportcentra Jičín pozvou na tři individuální závody.

 

Čeká nás opět náročný víkend, který zahájí sobotní middle. Hned odpoledne se závodníci přesunou do Lázní Bělohrad, aby si zasprintovali v městské zástavbě a přilehlém lázeňském lesoparku Bažantnice. V neděli celý víkend vyvrcholí mistrovstvím ČR v královské disciplíně, tedy longu.

Middle

Podrobnosti, co nás čeká, nastíní ředitel závodu Pavel Musil: „Pro lesní (middle a long) disciplíny jsme vybrali les severovýchodně od Lužan směrem na Novou Paku a závodníci se musí připravit na velmi fyzicky náročné tratě. Ač by to možná nikdo nečekal, tak i 10 km od Jičína máme kopce jako ve Zlíně. S tratí middlu si vyhrál Myrek Kovář a myslím, že budou závodníky bavit, les sice není moc „middlový“, tzn. není v něm potřebné množství pěšinek, ale stavitel dokázal, dle mého názoru, z prostoru vytěžit naprosté maximum. Vzhledem k poloze startu nebylo možné myslet na nejmenší závodníky a pro kategorii MW10 není závodní trať připravena. Jejich zážitek z projetí závodu jim ale vynahradíme po skončení middlu a pro malé naděje bude připravena přímo v centru závodu XC trať s vloženými kontrolami."

Zvláštní náboj bude mít middle pro kategorie čtrnáctek a sedmnáctek: pojedou totiž na stejné trati, aby se mohli mezi sebou porovnat a trenéři mládeže získali lepší představu o výkonnostních poměrech mezi naší mládeží. Bude to docela zajímavé, startovní pole v těchto kategriích jsou poměrně početná.

Sprint

Závod ve sprintu bude mít zcela jiný charakter, pokračuje ředitel v popisu: „Odpoledne se závodníci přesunou do nedalekého lázeňského městečka Lázní Bělohrad, aby mohli roztočit nohy na rovině při sprintu. A tam to bude palba – naprostá rovina, kde úvod trati bude vyžadovat chladnou hlavu v městské zástavbě a poté přiložit watty v lázeňském lesoparku. Závod to bude velmi rychlý. Ten, kdo bude chtít vidět své soupeře v akci, má možnost je sledovat na přilehlé louce, kde bude umístěno několik „diváckých“ kontrol."

Long

Na druhý den víkendu je pak vypsáno Mistrovství ČR na klasické trati  a podle všeho to nebude vůbec snadné: „Nedělní long bude opravdu královský, stavitel je tvrďák a moc neslevil, takže se závodníci musí připravit na těžkou torturu v nekompromisních kopcích a právě terén napovídá o možných favoritech závodu – pro sprintery a klasikáře to nebude, naopak se tu mohou prosadit vrchařské blechy jako Jirka Hradil, Lukáš Chmelař nebo Martin Ševčík. Silný bude i Kryštof Bogar a samozřejmě po titulu toužící Vojtěch Stránský. V dámské elitě startovní pole díky neúčasti řady reprezentantek značně prořídlo, nicméně o titul by měly bojovat Štěpánka Staňková, Kateřina Nováková nebo Maruška Hrdinová“, uzavírá Pavel Musil výčet největších favoritů. Samozřejmě může i někdo překvapit,uvidíme, jak si v kopcovatém terénu závodníci povedou.

Prezentovat kluby je možné už od pátečních 19 hodin. Na middle i sprint je to z centra trochu dále na start, proto nepodceňte čas příjezdu a předstartovní přípravu. Na sprint se lze přesunout i autem. Předpověď počasí je příznivá, přesto mapy budou na Pretexu, brodit hluboké potoky tedy můžete bez obav. V kempu se vám bude hodit pár kovových dvacetikorun, bez nich se totiž teplou vodou neumyjete. Další důležité věci najdete v pokynech a dalších dokumentech na stránce závodu v ORISu.

 

| Zobrazeno 1959x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru