MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Veronika Kubínová je nejlepším MTBO sportovcem ČSOS roku 2019

Dvacátý třetí listopad se stal dnem zveřejnění výsledků ankety ČSOS o nejlepší orientační sportovce roku 2019. V nominaci byli pochopitelně i orientační bikeři, pojďme se tedy podívat, jak anketa, jejíž vyhlášení proběhlo na O-gala v Jablonci, nakonec dopadla:

Pro MTBO byly vyhlášeny celkem tři kategorie: Dorostenec MTBO roku 2019, Junior MTBO roku 2019 a Nejlepší orientační jezdec na horských kolech (MTBO) 2019. V první kategorii byl veřejně vyhlašován pouze vítěz, u dalších dvou jsme měli možnost na pódiu vidět tři nejlépe hodnocené závodníky.

Mezi dorostenci získal v hlasování odborníků nejvíce hlasů Matěj Tuma (SJC), kterému k vítězství pomohly především výborné výsledky na ME dorostu (1. místo long, 2. místo štafety, 4. místo middle a sprint).

Juniorskou anketu ovládl dle očekávání Jan Hašek (VPM), jehož letošní sbírka titulů z MS a ME je opravdu úctyhodná (1. místo MS middle, long, štafety, ME middle, long). Druhá skončila Vilma Králová (TBM) a třetí Ondřej Hasman (VPM).

Výsledky juniorů i dorostenců se možná daly odhadnout podle výsledků předem, avšak v kategorii Nejlepší jezdec MTBO 2019 byly ambice podstatně vyrovnanější. Mezi pěticí nominovaných byli dva individuální mistři světa, tři držitelé zlatých medailí z mistrovství Evropy a stejný počet mistrů České republiky v některé z disciplín. Vítězkou se nakonec stala Veronika Kubínová, která sice na zlato při letošním MS nedosáhla, avšak medailí z tohoto šampionátu přivezla nejvíce a její výkony byly ze všech nominovaných nejstabilnější. Na druhém místě skončil Kryštof Bogar (BOR) a třetí Vojtěch Ludvík (STB)

Všem oceněným i dalším nominovaným blahopřejeme a těšíme se na další úspěšná sportovní představení na domácí i mezinárodní scéně.

Přehled oceněných sportovců sekce MTBO

Nejlepší orientační jezdec na horských kolech (MTBO) 2019

1. KUBÍNOVÁ Veronika (TJ Slovan Karlovy Vary)
Výsledky: MS 2. sprint, 2. klasická trať, 2. krátká trať, 7. mass start,, 4. štafety, ME 1. sprint, 1. smíšené štafety, 7. mass start, SP (celk.) 2. místo, MČR 1. sprint

2. BOGAR Kryštof (OK Jiskra Nový Bor)
Výsledky: MS 2. mass start, 2. štafety, 7. klasická trať, ME 2. sprint, 1. smíšené štafety, SP 1. sprint Německo, SP (celk.) 3. místo, MČR 1. sprint

3. LUDVÍK Vojtěch (TJ Stadion Nový Bor)
Výsledky: MS 1. middle, 2. štafety, 6. klasická trať, ME 1. smíšené štafety, 4. mass start, SP (celk.) 14. místo (celkově)

Junior MTBO roku 2019

1. HAŠEK Jan (KOS Slavia Plzeň)
Výsledky: MS juniorů 1. middle, 1. long, 1. štafety (s R. Wohankou a O. Hasmanem), 2. sprint, 2. mass -start, ME juniorů 1. middle, 1. long, 2. sprint, 2. štafety (s R.Wohankou a O.Hasmanem)

2. KRÁLOVÁ Vilma (KOS TJ Tesla Brno)
Výsledky: MS juniorů 2. middle, 2. mass-start, 3.long, 3.štafety (s A. Zrníkovou a A.Svobodovou), ME juniorů 2. štafety (s A. Zrníkovou a A. Svobodovou), 3. middle, 3. long

3. HASMAN Ondřej (KOS Slavia Plzeň)  
Výsledky: MS juniorů 1. štafety (s R.Wohankou a J.Haškem), 6. middle, ME juniorů 2. štafety (s R.Wohankou a J.Haškem), 3. long, 4. middle, 1. místo ČP M20 (celkově)

Dorostenec MTBO roku 2019
1. TUMA Matěj (Sportcentrum Jičín)
Výsledky: ME dorostu 1.long, 2.štafety (s O.Kovářem a T.Zrníkem), 4.middle, 4.sprint, 1.místo ČP 2019 M17

Odkazy

| Zobrazeno 2177x | MTBO ostatní | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru