MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Ve valašských kopcích se pořádně zapotíme. Nezapomeňte na pitný režim.

Český pohár se po prázdninách stěhuje na východ republiky. Změna charakteru terénu oproti předchozím letošním závodům bude dost výrazná, proto doporučujeme se na závod pořádně připravit a vybavit. Jak si nejlépe nastavit pitný režim během závodu, jsme se poradili s experty z týmu jednoho z našich sponzorů, společnosti Kitl.

Letošní zatím ploché terény vystřídají konečně pořádné kopce. Kolem Vsetína je jich dost a i když to nejsou dvacetikilometrová alpská stoupání, jejich sklon dá bikerovi už pořádně zabrat. 

Příprava na takovou zátěž v tréninku a zejména závod samotný nezahrnuje pouze fyzickou přípravu, ale také správné stravování a celkové posilování imunity včetně dostatečného doplňování tekutin. Na to je třeba myslet především v teplém počasí. Předpověď na závodní víkend slibuje teploty nad dvacetistupňovou hranicí a tudíž je jasné, že sportování při těchto vyšších teplotách bude na ochlazování organismu náročnější. Pitný režim proto hraje zásadní roli. Pomáhá tělo zavodnit, ideálně doplňuje minerály a také ochlazuje organismus. Dostatečné množství tekutin spolu se správným stravováním má proto zásadní vliv i na dobrý výkon.

Před výkonem je tedy vhodné vypít přibližně 500-800 ml tekutin při teplotách do 22 stupňů (2-3 hodiny před výkonem zhruba 600 ml a následně 200-300 ml půl hodiny před výkonem). Při středně náročném výkonu totiž člověk vypotí až 2 litry tekutin za hodinu.
 
Během výkonu je obvykle složitější tekutiny doplňovat, a proto jsou sportovci k dehydrataci náchylnější. Při aktivitě se proto doporučuje doplňovat tekutiny v menších dávkách 100-150 ml a to každých 10 až 15 minut.
 
Jestliže Vám tedy nechutná čistá voda, pak vám s dostatečným příjmem tekutin mohou pomoci Syroby Kitl. Snadno z nich vytvoříte osvěžující limonádu. To, zda bude její chuť intenzivnější nebo jemná, je čistě na Vás. Množství přidaného sirupu do kvalitní vody si totiž řídíte sami.

Vítězové vsetínských závodů si takovou limonádu budou moci připravovat i na další tréninky, sirupy jsou totiž připraveny jako ceny pro nejlepší závodníky. Pro všechny jsou pak k zakoupení na e-shopu.

Zdroj: Kitl.cz

| Zobrazeno 296x | Trénink |
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru