MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Úspěšný reprezentační tým MTBO 2002

Praha, 13. 11. 2002 - Reprezentační tým MTBO oznámil úspěšné ukončení sezóny 2002. Závodní sezóna zahrnovala 11 závodů Českého poháru, 4 závody Mistrovství republiky a letos poprvé také Mistrovství světa. Mezi závody pro veřejnost patřila Poděbradka Bike Adventure a extrémní orientační duathlon RockyMan.

Vrcholem sezóny bylo I. MS MTBO, které se konalo v červenci ve lesích v okolí Fontainebleu ve Francii. O silné konkurenci svědčí účast téměř 200 závodníků z 28 zemí a 4 kontinentů. Česká reprezentace získala dvě medaile, stříbrnou a bronzovou ze štafet a sedm umístění v první desítce, což českou výpravu vyneslo na 3. místo v hodnocení národů. Na světovém poli se nejvýrazněji prosadila sourozenecká dvojice Hana La Carbonara a Jaroslav Rygl – oba získali 4. místa na klasické trati a oba byli členové medailových štafet. O nominaci do medailových štafety bojovali trojice z celkově 12 členného reprezentačního týmu.

Český pohár vyhráli Markéta Jakoubová a Radovan Mach.

Úspěšnou tým MTBO a českou výpravu na MS vedl po celou sezónu Radovan Mach. Ten prozrazuje také plány do roku 2003: „Připravujeme se na úspěšné bodování na závodech SP, který zahájíme už v dubnu v Římě, v září bude seriál SP vrcholit u nás v Plzni. Tady půjde navíc nejenom o body do SP, ale taky o organizátorskou prestiž českého MTBO. Příští MS se koná v roce 2004 v Austrálii a o některé další bychom se rádi ucházeli také my v České republice.“

V původní zprávě následuje část věnovaná profilům závodníků, kteří na letošním MS získali medaile. Pro lepší vypovídací hodnotu zprávy je v její necenzurované verzi uveden pro srovnání také profil běžného, v r. 2002 nemedailového, člena MTBO teamu.

Tato původní verze zprávy má trochu nevšední formát, který se sem zatím nevejde. V případě zájmu zašlu kompletní zprávu - podmíněno dostatečným prostorem ve schránce (at už e-mailové nebo poštovní). Ve zprávě jsou také fotografie sportovců.

| Zobrazeno 5266x | Reprezentace | Markéta Novotná
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru