MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Úspěšný long na MS: Kubínová druhá v elitě, Nedomlelová je juniorskou mistryní světa

Závod MS a JMS MTBO na dlouhé trati se velmi vydařil zejména českým ženám. Veronika Kubínová si po fantastické jízdě veze z longu domů stříbrnou medaili. Rychlou a přesnou jízdou si skvělé 5. místo vybojoval mezi muži Jan Hašek. Mistrovský závod juniorek suverénně ovládla Lucie Nedomlelová, mezi juniory se na podium probojoval šestý Matěj Tuma.

U prostoru longu organizátoři avizovali, že zde závodníci najdou vše a bylo tomu tak. Terén obsahoval dlouhé, rychlé a mapově jednodušší přejezdy, technické pasáže a rozbité cesty, i mapově náročné oblasti s hustou sítí cest. Prověřil tak všechny schopnosti reprezentantů. Jak už tomu bylo při závodu s hromadným startem, kratší čárky byly opravdu pomalé a tečky si jeden velmi rozmyslel, jestli nejdou někudy objet. I tak se některé objížděčky nevyplatily a pořadí v cíli se nečekaně míchalo. Jak hodnotí svůj závod jednotliví reprezentanti, jaké chyby udělali a jak se jim jelo? 

Veronika Kubínová má stříbrnou medaili!

Veronika Kubínová (2. místo)

"Jsem velmi spokojená. Konečně jsem přestala dělat hloupé chyby a hlídala jsem si ty těžké pasáže. Jela jsem trochu pomaleji a najednou mi ty cesty lítaly pod kolo samy. No a když to šlo, tak jsem valila. A na závěr ten poslední dlouhej postup - to už bylo totální černo před vočima."

Vendula Musilová (13. místo): 

"Já jsem dneska fakt šťastná. Jelo se mi hrozně dobře, i když jsem jela trochu zadrženě. Hodně jsem si to hlídala a jsem fakt strašně spokojená. Nicméně i tak jsem nevybrala uplně správný volby - dvě, možná i víc, ale to asi řeší každej při tom závodě. Takže zkoušela jsem prostě jet co to šlo. Na tečkách to prostě drtit a na čárkách jakoby to byla plná cesta. A pak jsem si strašně užila tu časovku na konci. Naštěstí jsem tam na chvíli měla nějakého Rakušáka, který mi potahal, takže to mi hodně pomohlo, ale jen na půlku cesty. Zbytek už jsem musela sama :) "

 Romana Kubínová (22. místo):

"Jsem spokojená. Bylo to hezký a nebyl to takový klasický long, který jsem čekala, takže to bylo fajn. Ale hned z jedničky jsem špatně odjela a než jsem si to uvědomila, tak jsem tam nechala asi minutu. Pak jsem zvolila špatně dlouhej postup na čtyřku, takže to byla další minimálně minuta. Pak to bylo dobrý, ale po výměně mapy jsem neměla rozmyšlený kam pojedu, takže jsem odjela na uplně druhou stranu, protože jsem se nechala stáhnout holkou přede mnou. Fyzicky byl poslední postup dost náročnej."

Kateřina Nováková (25. místo):

"Já jsem dneska spokojená, přestože umístění není tak dobrý. Udělala jsem dvě špatné volby hned na začátku na třetí kontrolu a potom na čtvrtou, kde jsem vzala objížděčku, která se vůbec nevyplatila. Zbytek jsem odmapovala pěkně. Bohužel na těch dlouhej přejezdech jsem na to fyzicky neměla a dostala jsem tam dohromady určitě tak sedm minut, což bohužel na lepší výsledek nestačilo."

Martina Tichovská (disk):

"Můj závod se od začátku nevyvíjel moc dobře. První část byla v takovém svahu ne moc pěkných jezdivých cest a tam jsem postupně nasbírala prý ztrátu až k 10 minutám. Bylo to asi volbou postupu především, špatným směrem odjezdu od jedničky a pak jsem tam ještě minula jednu pěšinu, po které už jsem jednou jela, takže to mě trochu demotivovalo do zbytku závodu. Ale pak v té části krátkých postupů mě to zase začalo bavit, snažila jsem se jet co nejrychleji a znovu jsem se do závodu dostala. A na konci dlouhý postup znovu zpátky na kopec toho ošklivýho lesa byl boj s morálkou, ale tak nějak jsem to odpracovala. Ale bohužel v cíli mi bylo řečeno, že jsem neorazila kontrolu číslo šest, u které jsem určitě byla ještě s Hášou (Jan Hašek, pozn.)  a nejspíš jsem stála tak, že mi ji to nevzalo."

Jan Hašek na skvělém 5. místě

Jan Hašek (5. místo):

"Jelo se mi dobře. Ze začátku to bylo dobrý. Myslím, že jsem tam udělal jen jednu chybku, kde se mělo přebíhat a já jsem to objížděl. Od kontroly, kde byla Martinka disk jsem se vydal za ní, ale myslím, že to bylo maximálně půl minutky. A pak už se mi jelo dobře až do konce. Snažil jsem se občerstvovat během závodu, aby mi nedošlo. Nečekal jsem, že budu pátý. Čekal jsem, že by to mohlo vyjít na top 15. Nečekal jsem, že by to red grupa tak moc pokazila. Už na průjezdu jsem věděl, že jedu dobře, protože jsem slyšel, že dostávám od Hagy, který nakonec vyhrál, 20 vteřin. Tak jsem se snažil držet tempo a nedělat mapový chyby a vyšlo to."

Vojtěch Ludvík (11. místo):

"Dnešní long se mi moc nepovedl hlavně na začátku, kde jsem na jedničku a další úvodní kontroly udělal po 50 vteřinách chyb. Pak jsme tam měli dlouhou volbu na šestku, kde jsem to objížděl, ale bylo to výhodnější to vzít skrz a dostal jsem tam 3,5 min. To bylo hodně. Hned na další kontrolu jsem dostal dalších 40 s a při průjezdu už jsem slyšel, že na Samuela Pokalu, co v tu chvíli vedl, ztrácím už 5 minut. Takže to nebyl uplně dobrej začátek. Pak už jsem jel bez větších chyb a průběžně jsem to stahoval a nakonec 11. místo si myslím, že je skvělý vzhledem k tomu, co jsem tam dělal za chyby."

Kryštof Bogar (17. místo):

"Samozřejmě jsem spokojený, nicméně se mi moc nevedlo. S tratí jsem bojoval, neustále jsem se dostával do neprůchozích situací a nakonec jsem se dostal i do cíle, ale moc spokojený nejsem."

Jiří Hradil (23. místo):

"Spokojený nejsem. Udělal jsem hrozivou chybu hned na jedničku, kde jsem se psychicky totálně rozložil. Pak už jsem jel celkem dobře jsem si myslel, ale některé ty volby očividně nebyly ty správné. Ale od dvojky jsem byl celkem spokojený. Bohužel v cíli jsem zjistil, že některé mé volby byly špatné."

Tomáš Kamaryt (45. místo):

"Na dnešní závod jsem se velice těšil a čekal jsem krásný jezdivý long o volbách. A hnedle na první kontrolu mě překvapilo obří pískoviště rozměru půlky Karlovarského kraje, na kterém jsme se motali další hodinu čtyřicet. Nutno říct, že po prvních dvou kontrolách se člověk poměrně dobře zkalibroval. Nicméně, dále musím říct, že první dvě tři volby, jediné na závodě, se mi nepodařilo realizovat tak, jak bych potřeboval. Tím pádem mi naskočily ty minutky a spolu s ještě jednou velmi pokaženou kontrolou nemůžu hodnotit tento závod jako povedený. Celému výkonu posadila hřebíček na hlavičku poslední věc a to že jsem startoval vepředu a musím říct, že když ty cesty nejsou projetý, tak nejedou no, nejedou. Takže nejsem spokojený, no."

Lukáš Chmelař (55. místo):

"Jelo se mi báječně, jenom jsem měl spoustu technických problémů, protože jsem se snažil uviset Fina. Bohužel neumím jezdit jako Finové mimo cesty, takže to dopadlo zlomeným drátem, vohlou přehazovačkou a dvakrát vyfouklým kolem. Ale aspoň jsem dojel. "

Lucie Nedomlelová si veze domů zlatou medaili

Lucie Nedomlelová (1. místo):

"Já jsem s dneškem hodně spokojená. Šla jsem do závodu s čistou hlavou a to se mi povedlo. Chtěla jsem si to hlavně užít, to se mi taky povedlo. Žádný velký mapový chyby jsem neudělala. Párkrát jsem lehce zaváhala, ale nic velkýho to naštěstí nebylo. Fyzicky se mi jelo ze začátku hodně dobře, pak to trošku sláblo. Ke konci už jsem myslela, že nedojedu do cíle, ale povedlo se :) "

Sofie Stránská (21. místo):

"Jsem spokojená s fyzičkou, protože si myslím, že to nebylo tak špatný. Jelo se mi docela dobře na rovinkách. Ale udělala jsem jednu chybu, která mě stála asi 3 minuty. Snažila jsem se přeběhnout z jedné cesty na druhou a mezi nimi byla jedna cesta, která nebyla v mapě, ale vypadala sjízdně, takže jsem jí vzala a uvědomila jsem si až když jsem vjela do bažiny, že jsem špatně. Tak jsem se zase vrátila a přeběhla jsem až na tu správnou cestu. Bohužel mě to stálo opravdu hodně a pak už jsem neměla tu radost ze závodu jako na začátku."

Zuzana Štreglová (disk):

"Dnes se mi jelo fyzicky dobře, ani mapově jsem žádnou velkou chybu neudělala. V písčité části jsem si nebyla těma cestama moc jistá, takže jsem trochu zpomalila. Ale víceméně to bylo dobrý. Štve mě, že mi v cíli řekli, že nemám kontrolu, na které jsem určitě byla. Nemám longy tolik ráda, ale tenhle se mi docela povedl a to víc mě to mrzí."

Matěj Tuma v juniorech na 6. místě

Matěj Tuma (6. místo):

"Závod jsem jel dobře. Je mi líto pár voleb, co jsem udělal špatně, ale tam jsem moc neztratil. Ale hlavní chyby byly na kontroly děvět a deset, kde jsem na obou ztratil okolo minuty, protože jsem se tam nechytil dobře mapově a chvíli jsem vůbec netušil, kde jsem. Až po minutě jsem se objevil na cestách, kde jsem se našel. Jinak jsem spokojenej, protože šesté místo je super."

Adam Černík (19. místo):

"Mapově jsem dneska spokojenej. Přišlo mi to docela dobrý, možná jsem někde vzal pár horších voleb, ale jinak jsem ztrácel fyzicky. Nemám na ty první sílu, no :) "

Richard Wohanka (nedokončil):

"Já se tu celé mistrovství trápím s mapou, nejsem vůbec rozmapovanej. Dnes jsem na postupu, který byl tak na 40 vteřin, strávil 7:50 min, protože jsem zajel úplně jinam, než jsem měl. To mi znechutilo zbytek závodu. Tak jsem si řekl, že budu radši šetřit nohy na zítra než bojovat o 20. místo."

 

Výsledky, trac-tracy a více k vidění tady.

Ve čtvrtek je na programu poslední disciplína celého mistrovství - štafety.

 

Foto: IOF, Kateřina Nováková

 

| Zobrazeno 2586x | Reprezentace | Kate Nováková

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Hajousek |
Předposlední kontrola
Na trac tracu to vypadalo, že předposlední kontrola byla buď blbě postavená, nebo měli závodníci jinou mapu než podklad trac tracu? Neví někdo, jak to bylo?
Hajousek |
Nojo, už je to OK, odpoledne byla jako podklad mapa, kde byla 26ka o něco severněji. Předtím ta volba, co vybral Pökälä, dávala aspoň trochu smysl.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot

Tyto webové stránky používají soubory cookie

Používáme soubory cookie ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi zásadami používání souborů cookie.
Soubory cookie jsou malé textové soubory, které webové stránky ukládají do vašeho počítače. Webové stránky používají soubory cookie, aby uživatelům umožnily provádět určité funkce. Soubory cookie, které jsou vyžadovány pro správné fungování webových stránek, je možné nastavovat bez Vašeho svolení a používáním našich webových stránek s nimi souhlasíte. Všechny ostatní soubory cookie je nutné schválit. Svůj souhlas s používáním souborů cookie můžete kdykoli změnit na naší stránce Nastavení cookies.

Odmítnout vše Přijmout vše Přizpůsobit volby
Podrobnosti
  • Nezbytně nutné Umožňují základní funkce webových stránek, jako je přihlášení uživatele a správa účtu. Webové stránky nelze bez nezbytně nutných souborů cookie správně používat.
  • Výkonové Používají se ke sledování toho, jak návštěvníci webové stránky používají, jde např. o analytické soubory cookie. Nelze je použít k přímé identifikaci určitého návštěvníka.
  • Pro cílení Používají se k identifikaci návštěvníků mezi různými webovými stránkami, např. obsahovými partnery a bannerovými sítěmi. Tyto soubory cookie mohou společnosti použít k vytvoření profilu zájmů návštěvníků nebo k zobrazování relevantních reklam na jiných webových stránkách.
  • Funkční Používají se k zapamatování informací o návštěvnících webových stránek, např. jazyka, časového pásma, rozšířeného obsahu.
  • Nezařazené Jsou ty, které nepatří do ostatních kategorií.
Nahoru