MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Světový pohár pokračuje ve Švédsku

Jihošvédské město Kristianstad bude od pátku hostit elitu světového MTBO. A krom toho také několik tisíc účastníků letošního O-ringenu, kterému druhé kolo světového poháru bude předcházet. Patrně i díky tomu najdeme ve startovní listině zástupce pro MTBO velmi exotických zemí jako je Hongkong či Jihoafrická Republika. Tradiční země samozřejmě nechybí a tak bude na startu stát celkem 127 reprezentantů a reprezentantek ze 22 států.

Na programu jsou všechny tři individuální tratě. V pátek 17. se jede middle. Terén pobřežních dun jižně od města Ahus (kde se pálí vodka Absolut) je známý z jarního MTBO kempu v roce 2010 a patří mezi ty nejkrásnější vůbec.

Sobotní sprint se z lesa přesune do města a to do okolí university v Kristianstadu. Pořadatelé slibují závod částečně v zástavbě a částečně po loukách s vysekanými cestami. Tedy něco podobného jako před lety na pětidenních v Plzni, nebo i loni na MS v Estonsku. Předávání cen při tomto závodě by mělo být součástí otevíracího ceremoniálu O-Ringenu, takže divácká kulisa by měla být na mtbo poměry vskutku značná.

Long, kterým vše v neděli skončí, slibuje co se týká terénu celkem běžný smíšený les, typický pro tuto oblast Švédska. Terén je hojně rekreačně využíván a tak je síť cest docela hustá. Ještě hustější je pak síť kamenných zdí a zídek, která les křižuje sem a tam, takže běžecká mapa je docela solidní guláš. Snad konverze do MTBO klíče trochu pomůže k větší čitelnosti.

Zpět k závodům samotným. Favority jsou jako obvykle zejména Finové a Rusové to jak muži tak ženy. Stále rostoucí úroveň budou chtít určitě potvrdit i domácí. Pro český výběr je tento světový pohár zároveň posledním nominačním závodem na letošní MS - kritériem je umístění do 6 místa. Doufám, že takto získaných nominací bude co nejvíc.

Českou republiku budou ve Švédsku reprezentovat Martina Tichovská, Renata Paulíčková, Marie Březinová, Naděžda Skácelová, Jiří Hradil, Jan Svoboda, Marek Pospíšek, Martin Ševčík, Vojtěch Stránský a Vojtěch Ludvík.

Na stránkách závodů můžete najít předchozí mapy závodních prostorů a doufejme, že časem přibudou i nějaké ty startovky a výsledky. GPS tracking tentokrát bohužel nebude.

| Zobrazeno 3501x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: Světový pohár MTBO
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru