MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Světový pohár po prvním kole vedou Saarela (FIN) a Schaffner (SUI)

Vítězové dvou závodů SP fin Saarela a švýcarka Schaffner, vedou po prvním kole i celkové pořadí světového poháru. Nejlepším čechem je Jarda Rygl na čtvrtém místě, nejlepší češkou devátá Martina Tichovská.

Výborné výsledky našich mužů potvrzuje fakt, že v průběžném pořadí SP jsou v první desítce hned tři - Rygl(4), Hradil (7) a Ševčík (9). Navíc Laciga je 11 a Lauerman 15. Tolik zástupců v top 15 nikdo jiný nemá a je to jen další důkaz toho jak je naše mužská reprezentace poslední roky vyrovnaná i toho, že je tohle vysoce konkurenční prostředí pro všechny velkou motivací k další přípravě.

Ženám se v Maďarsku tolik nedařilo, na první světovou desítku dosáhla pouze Tichovská, které patří 9 průběžné místo. V první patnáctce je pak ještě La Carbonara. V porovnání s muži tedy nejde o tak výrazný výsledek. Ale do MS zbývají ještě více než dva měsíce a stejně jako nelze mužský výsledek nějak výrazně přeceňovat, nelze nad našim ženským výběrem lámat hůl. Několik slibně rozjetých závodů totiž v Maďarsku pokazily zbytečné diskvalifikace, které se už jistě opakovat nebudou :)

Závody SP se pochopitelně počítají také do světového rankingu. V něm si z našich nejvíce polepšil Jirka Hradil, kterému patří průběžné 2 místo. Také nejlepší z žen - Martina Tichovská patří do červené skupiny TOP 10 závodnic světa. Na dohled pak má tuhle elitní společnost i 11 Radek Laciga.

Další kolo SP bude na počátku června v Gdaňsku (POL), závody WRE pak během května hostí také Francie, Dánsko a Estonsko.

Průběžné pořadí světového poháru a průběžné pořadí WRE.

| přečteno 2568x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot