MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Stříbrný vichr z hor: Čtyři druhá místa pro české štafety na ME juniorů a dorostu

Pokud na jarní závody v Hradci vzpomínáte jako na ty, kde bylo fakt hnusné počasí, určitě jste nebyli na sobotních štafetách v rámci juniorského a dorosteneckého ME. Teplota už od pátku neomylně mířila k nulovým hodnotám, do toho ještě začalo opravdu hustě pršet a foukat silný vítr. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, nebyl vidět ani Rákosníčkův rybníček, ale ani většina z kontrol, pokud jste nestáli bezprostředně vedle. Na výše položených místech prostoru bylo mezi proudy deště možné zahlédnout i sněhové vločky či ledové krupky.  

I zkušení a odolní veteráni se nechávali na místě slyšet, že takovouhle apokalypsu při MTBO závodě ještě nezažili. Do lesa vyráželi závodníci vesměs obalení všemi kusy oblečení, které nalezli v kufrech. Jako nadpřirozené zjevení tak působilo pár odvážlivců, kteří i v tomhle nečase odstartovali s holými koleny a pažemi.

Nevím, zda na místě byl vůbec někdo, kdo se do lesa těšil, v každém případě všichni, kdo vyrazili, si zaslouží obdiv a uznání. Na některých cestách bylo bahno do poloviny lýtek, protivítr v otevřených pasážích závodníky téměř zastavoval. Velkou konkurenční výhodou byla tentokrát zkušenost s jachtařením, protože po větru s rozepnutou pláštěnkou to naopak jelo i do kopce prakticky bez šlapání.

Nicméně podmínky byly pro všechny stejné a českým juniorům i dorostencům svědčily velmi dobře. Kdo měl možnost sledovat pouze online výsledky, nejspíš byl dost zmatený, protože u většiny našich reprezentantů v průběhu závodu systém hlásil chybné ražení - nejspíš ani technika nevydržela náročné podmínky - avšak brzy po dojezdu dali pořadatelé vše dohromady a my z konečných výsledků měli velikou radost. U všech čtyřech sestav svítilo v tabulce druhé místo!

Podrobné zážitky z tohohle neuvěřitelného dne určitě brzy zpracuje Meloun, ale my každopádně blahopřejeme všem členům štafet a přejeme mnoho úspěchů v závěrečném sprintu.

Sestavy našich stříbrných týmů:

dorostenky - Zuzana Štreglová, Lucie Nedomlelová, Rozálie Kuchařová
dorostenci - Ondřej Kovář, Tomáš Zrník, Matěj Tuma
juniorky - Adéla Zrníková, Alexandra Svobodová, Vilma Králová
junioři - Richard Wohanka, Ondřej Hasman, Jan Hašek

Odkazy

| Zobrazeno 1674x | Reprezentace | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru