MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Stránská slaví dorostenecké zlato na middlu, Nedomlelová bronzová v juniorkách

Mistrovství Evropy v litevské Ignalině odstartovalo middlem juniorů a dorostenců. Sofie Stránská slaví zlato v dorostenkách, Lucie Nedomlelová bronz v juniorkách.

Rychlým middlem odstartovalo Mistrovství Evropy juniorů a dorostenců. Chladné, ale jinak příjemné počasí provázelo celý závod. Borovicový les s mechovým podkladem a místy písčitými cestami otestoval fyzickou připravenost reprezentantů. Ten se střídal s úseky rychlých cest, kde bylo potřeba správně mapovat a odbočit.

Stránská slaví zlato v dorostenkách

Na dorostenky čekala trať dlouhá 9,8 km s 85m převýšení. Sofie Stránská prolétla trať za 30:08 a dojela si pro zlatou medaili. Ještě na deváté kontrole byla až na pátém místě, ale lepší volba na K10 ji dostala do vedení, a od té doby náskok jen navyšovala. Druhým Finkám Annice Rantanen a Aino Kankaanpaae nakonec dala přes půl minuty (měly shodný čas). Jak sama po závodě hodnotila, trať projela bez větších chyb. Po startu ji chvíli trvalo chytnout tu pravou flow, ale v druhé polovině už se jí jelo dobře. Na dvou místech nakonec zaváhala, ale podařilo se jí pro vítězství dojet. Tereza Kadlecová po četných mapových chybách skončila na 11. místě.

Nedomlelová bere v juniorkách bronz

Juniorská dámská trať měla 13,3 km se 125 m převýšení. Lucie Nedomlelová po sérii pomalejších voleb nestačila na nejrychlejší Švédku Tildu Palm ani Finku Kaarinu Nurminen, ale uhájila fantastické 3. místo v čase 36:45 se ztrátou minuty a půl na první. Druhá česká reprezentantka Natali Chamraďa jela bez větších chyb. Pomalejší jízda ale stačila až na 10. místo.

V dorostencích nejlépe Zrník na 7. místě

Dorostenecká trať měla optimálně 12,4 km se 100 m převýšení. První skončil finský reprezentant Eemil Koskinen v čase 30:26 před druhým Francouzem Augustinem Leclerem a třetím Estoncem Timo Kudrem. Tomáš Zrník po sérii menších chyb skončil těsně pod velkou bednou na 7. místě. Závod byl ale velmi vyrovnaný, na medaili mu chybělo jen něco přes minutu. Odstup Edy Tolocha byl již větší a hlavně kvůli velké chybě na čtvrtou kontrolu, kde minul odbočku, skončil až 27.

Juniorům trať nesedla

Na trati dlouhé 16,7 km se 160 m převýšení zvítězil o 2s Rakušan Hannes Hnilica v čase 40:57 před druhým Francouzem Timothym Blotem a třetím Švédem Sverrem Rojgardem. Nejlepší český junior Karel Smolem skončil na 20. místě. Bojoval ze začátku s hustou sítí cest a zároveň necítil ten komfort v nohou po dlouhé cestě autem. Adam Černík bohužel udělal obří chybu v motýlku, který jel nejprve obráceně. Tato ztráta ho poslala až na 23. místo.

Zítra je na programu sprint, na kterém se na šampionátu poprvé představí i elitní část reprezentace. Předpověď slibuje silný déšť, tak držte českému týmu palce i v dalším závodě!