MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Sprint SP Rakousko - opět zlato pro ČR

I dnes hrála v Rakousku naše hymna, zásluhou Kryštofa Bogara, který suveréním způsobem ovládl sprint v Zwettlu.  Martina Tichovská a Vojta Ludvík pak přidali dvě stříbrné medaile.

Kryštof navázal na svůj včerejší výborný výkon, už na čtvrté kontrole se ujal vedení a svůj náskok na ostatní pak navyšoval až do cíle. Vojta Ludvík, který po většinu závodu držel druhé místo, za ním zaostal o 58s. Třetí švýcar Braendli pak o 1:37.  Na sprint opravdu velké rozdíly v první trojce, na dalších místech už to bylo výrazně vyrovnanější.

Kryštof

Needy

bedna Muži

To se dá říct i o závodu žen, kde se prvních pět vmáčklo do 42 vteřín. Martina zajela výborný závod a od startu až do cíle se držela na medailových pozicích. O vedení ji až tesně před cílem připravila Emily Benham, třetí místo brala finka Antoina Haga.

bedna ženy

Závod byl zajímavou kombinací lesního terénu a průmyslové zóny - velkého skladovacího areálu. Zhruba v polovně trati tak bylo potřeba úplně přepnout styl mapování a soustředit se na jemné detaily. Klíčem k úspěchu bylo přesné mapování, na sprintu se i drobné zaváhání projeví propadem o mnoho míst. Natož pak nějaká ta větší chyba.

Vteřinka ke vteřince, chyba k chybce a do první desítky už to v nabité konkurenci nikomu dalšímu z našich nevyšlo. Katka Nováková (13.), Jirka Hradil (15.), Marie Březinová (16.) a Vojta Stránský (17.) se vešli do té druhé a určitě nejsou bez šance ani v zítřejším longu, který program v Rakousku zakončí.

Výsledky, mezičasy, GPS tracking, časem i fotky a video ze závodu.

| Zobrazeno 2369x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru