MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Sledujte živě ME MTBO 2017

V sobotu slavnostním ceremoniálem v Orléans startuje Mistrovství Evropy v MTBO. U tak významné události pochopitelně nemůže chybět naše zpravodajství, obzvlášť když se jedná zároveň o šampionát elity, veteránů, juniorů i dorostenců. Co nás tedy v příštím týdnu čeká?

Po sobotním ryze společenském zahajovacím odpoledni a technických poradách začne závodní program v neděli sprintem. Závod má velmi zajímavé parametry, délka pánské elity téměř deset kilometrů je u sprintu pro našince téměř neuvěřitelná. Ale je to mistrovství Evropy a navíc v kolonce převýšení svítí krásně kulatá nula, takže vše nasvědčuje tomu, že v areálu univerzitního campusu se bude jezdit fakt rychle.

Bez výraznějšího převýšení jsou i další tratě, aby na mapách byla alespoň nějaká vrstevnice, byla použita ekvidistance 2,5 metru. Bude zajímavé sledovat, jak se v podstatě dvojrozměrný terén projeví ve výsledcích. Možná se dočkáme nějakého překvapení... Každopádně budeme všichni společně držet naší výpravě palce!

Kdo nás tam bude reprezentovat jste se mohli dočíst v článcích od Alberta (dospělí) a Melouna (junioři + dorost). Veteráni mají nominační kritéria poněkud volnější, přehled svých oblíbenců v Masters kategoriích najdete v Eventoru. Veteránské závody se jedou jako mistrovství světa.

Celý program ME je následující:

Sobota 29.7. Zahajovací ceremoniál
Neděle 30.7. Sprint
Pondělí 31.7. Model middle
Úterý 1.8. Middle
Středa 2.8. Volný den
Čtvrtek 3.8. Long
Pátek 4.8. Sprintové štafety
Sobota 5.8. Štafety

 

Odkazy:

| Zobrazeno 3465x | Reprezentace | Pavel Štáfek
Související články: ME 2017 Francie
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru