MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Ruská Sibiř 2004

Rok se sešel s rokem a Bakov Devils opět pořádají tentokrát již druhý ročník zimního orientačního závodu jednotlivců na horských kolech, zvaného Ruská Sibiř. Tento závod je pochopitelně do jisté míry vyjímečný, a to zejména čistě zimním termínem, který byl pro tento ročník stanoven na 17. ledna 2004.
Nač se sáhodlouze rozepisovat o samotném závodě, je určitě dobré si přečíst postřehy pořadatelů z loňského ročníku, případně reportáž vítěze loňské Ruské Sibiře, Hynka Urbana.

Co to je Ruská Sibiř

Ruská Sibiř je orientační závod jednotlivců na kole, přičemž pokud by se někdo vysloveně sám bál, může vytvořit dvojici s tím, že bude klasifikován odděleně a bez nároku na cenu. Závod je orientačně jednoduchý, protože se jede po předem vytyčené trati od kontroly ke kontrole (scorelauf s daným pořadím kontrol) s poměrně přesným popisem trati (podobný systém jako u kategorie Mrazík v Ruské Ruletě). Vzhledem k zimnímu období se pojede zejména po zpevněných cestách v bývalém vojenském prostoru Mimoň – Ralsko tak, aby trať byla sjízdná bez velkého slézání z kola (doufejme). Délka trati se bude pohybovat kolem 50km s tím, že podle počasí může být jak zkrácena, tak možná i maličko prodloužena – náročnost by měla být zachována zhruba stejná, jako byla u předchozího ročníku, kdy vítěz projel trať v čase dvě a půl hodiny.

Start a cíl závodu bude opět u restaurace "Jizera" v Nové Vsi, která je vzdálena zhruba 2km od Bakova nad Jizerou. Účastníci závodu dostanou mapu s vyznačením kontrol a popis trati. Startuje se v časových intervalech tak, aby se všichni bezpečně vrátili do tmy zpět (doufejme).

Místo startu najdete snadno. Z náměstí v Bakově nad Jizerou se vydáte směrem na Malou Bělou, po zhruba 700m přejedete most přes Jizeru, odbočíte doprava směr Bělá p.Bez. Po několika dalších stovkách metrů narazíte na restauraci „Klokočka“, u ní se dáte opět doprava a po cca 400metrech dojedete do Nové Vsi a současně i k místu startu - restauraci "Jizera".

Další informace, časový rozvrh a hlavně elektronickou přihlášku najdete na www.bakovdevils.cz

Zdroj: Bakov Devils

| Zobrazeno 4626x | MTBO ostatní | Milan -Sam- Sameš
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru