MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Reprezentační soustředění Hradec Králové

O víkendu 12. - 13. 12. proběhlo úvodní setkání reprezentace. V předchozích letech, osvědčeném prvním prosincovém víkendu, nebylo na klasických Mísečkách volno. A také díky sněhu, respektive jeho nedostatku, došlo ke druhé podstatnější změně, kdy se vyměnilo běžkařské náčiní za bajkerské a lokalita Míseček se nakonec změnila na Hradec Králové, konkrétně Biřičku.

Díky nemocem, značnému ochlazení a ne úplně vlídné předpovědi počasí se někteří reprezentanti vzdali účasti. A tak se nás i s juniory zúčastnilo asi 16.

Sobotní švih

Po pátečním příjezdu a svozu materiálu do pěkné ubytovny Lesů ČR, kterou jsme v rámci letošního Velikonočního soustředění prověřili se SNS týmem, jsme se v sobotu ráno probudili do zasněženého studeného rána. Juniorský repre kouč Meloun měl pro juniory připraveny na Biřičce long, middle a linii. Takže v ranní fázi se junioři odebrali na postavenej mapáč a my ostatní jsme díky zhodnocení situace, dvěma stupňům nad nulou a blátě v lese, volili najíždění objemů spíše po asfaltkách v okolí. Vcelku svižný výlet, na který se ukázalo i sluníčko, jsme poslali směrem na Bělečko – Borohrádek a improvizovaně dle času na Holice a Kunětickou horu. Junioři měli v plánu po jedné hodině vyrazit na společný švih, ke kterému jsme se chtěli připojit, a tak po výhledech do okolí z „Kůni“ následoval přesun v protivětru na barák, kde jsme se po dopoledních 70km převlíkli do suchého a najedli.

Junioři byli naštěstí kvůli vaření obědu v časovém skluzu a vyráželi nakonec až ve dvě. Takže jsme s nimi dali dalších 40km po lesních asfaltkách a širokých cestách.

„Večírek“

Sobotní večer se strávil palačinkováním v rámci oslavy Anežčiných narozenin, či například soutěží v „rohlíkožraní“ na čas a dalšími dovednostmi. A hlavně v neformálním předávání otěží mezi juniorskými kouči Hášou a Melounem, které proběhlo v rámci Hášou připraveného vtipného kvízu s otázkami a odpovědmi, aby nový trenér viděl, jak jsou jeho svěřenci připraveni.

Nedělní mapáče

Nedělní ráno bylo již mnohem chladnější a mráz během dne byl na hodnotě -3 stupňů. Většina se odebrala na zhruba 20ti kilometrovou mapovou linii, při které to v lese celkem slušně odsejpalo díky pěkně zmrzlému podkladu. A tak jsem se na druhou fázi rozhodl místo společné vyjížďky s pilováním bajkové techniky, zajet si připravený long.

Pak už stačilo odsekat namrzlé bláto z našich kol, naložit je a vydat se na cestu zpět. Bylo to příjemné setkání a krásné kilometry, viz přiložená fotogalerie.

Díky všem.

Fotky od mAka
| přečteno 5121x | Reprezentace | Honza -mAk- Svoboda

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Duk |
Ani ne
Bylo celkem snesitelný počasí. Teploty kolem nuly max -3°C, nesněžilo - ideální bikový počasí v zimě.To spíš teď je poněkud chladněji...
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot