MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Reprezentace dospělých na prahu sezony 2020

Již zítra, tedy ve čtvrtek 13.2., začne ve Španělsku společné příprava dospělé reprezentace. Jejím konečným a hlavním cílem bude uspět na domácím MS v Jeseníku. Předtím nás ale čeká také ME v Portugalsku, které bude již na začátku května, prakticky na začátku domácí sezony. Jaká bude příprava a jak se bude sestavovat tým pro obě vrcholné akce?

 

Mistrovství Evropy druhý květnový týden, mistrovství světa naopak až v druhé polovině srpna. Dělí je od sebe 14 týdnů. Sezona tedy bude mít dva vrcholy nejen obrazně, ale doslova, protože formu vylaďenou na ME bude pak potřeba zase trochu utlumit aby bylo dost sil do přípravy na MS.

První část týmu se sejde na Mallorce k úvodnímu bloku deseti dnů objemové a tempové přípravy. Následovat bude kemp v Toskánsku, kam se vydá část dospělého týmu společně s juniory a dorostem. A protože závodíme na mapě, nechybí v plánu přípravné závody v Maďarsku a tradiční jarní kemp v Dánsku. A pak už se začne naplno závodit.

První květnový víkend začíná Český pohár MTBO a jede se také první MČR ve sprintu. Právě tento závod, a následující pohárový middle jsou vypsané jako nominační pro ME. Přestože přímých nominací do Portugalska je vzhledem k brzkému termínu a úspěšné loňské sezoně relativně hodně, zbývá dost míst o která lze bojovat. Kdo doplní šestici Kryštof Bogar, Vojtěch Ludvík, Jiří Hradil, Vojtěch Stránský, Martina Tichovská a Veronika Kubínová, která má přímou nominaci?

Po návratu z Portugalska se naplno rozeběhne domácí pohár a pod pořadatelskou taktovou OK Jiskra Nový Bor a GIGANT orienteering proběhnou další dvě individuální mistrovství. Také ta jsou vypsaná i jako nominační závody. Po závodech GIG se uzavře nejen jarní část poháru, ale také nominace týmu pro MS a finále SP ve Finsku.

Výsledkově největší očekávání mám v sezoně od závodníků A týmu, kteří mají přímou nominaci na obě vrcholné akce, podpořenou slušnou medailovou kolekcí po jednotlivcích a co teprve v součtu. Ale věřím, že ke špičkovým výkonům Kryštofa Bogara, Vojty Ludvíka, Martiny Tichovské a Veroniky Kubínové se opět připojí i zbytek týmu a bude to opět úspěšný rok.

Kompletní nominační kritéria najdete v dokumentech sekce MTBO.

| Zobrazeno 1685x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru