MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Rekapitulace mezinárodní sezony 2014

S mistrovstvím světa skončila mezinárodní sezona i světový pohár  2014. A tak zatímco domácí vrchol nás teprve čeká, mezinárodní závody už můžeme začít rekapitulovat a hodnotit. Jaká tedy byla sezona 2014? Z pohledu českého týmu rozhodně úspěšná.

Světový pohár se rozjel už v květnu v Dánsku - na programu byl sprint, long s hromadným startem a smíšené štafety. Nejlepších výsledků dosáhli Jiří Hradil (3. long), František Bogar (6. sprint), Martina Tichovská (4. long) a Renata Paulíčková (7. long, 10. sprint). Smíšená štafeta Renata Paulíčková, Jan Svoboda a Jiří Hradil obsadila 3. místo za Finskem a Francií.

V červnu byla na pořadu dne příprava, i když spíše ta cyklistická než pořadová. Světový pohár pak pokračoval až v červenci, opět na severu - ve Švédském Kristanstadu a jeho okolí. Ve třech individuálních závodech bylo české barvy opět dobře vidět. Program zahájil middle ve kterém obsadila Martina Tichovská 6. a Vojta Stránský 7. místo.

Ve sprintu se Jirka Hradil podruhé v sezoně dostal na stupně vítězů - opět na 3. místo. Výborně vyšel sprint také Janu Svobodovi (7.), Martinu Sevčíkovi (10.), Renatě Paulíčkové (8.) i Martině Tichovské (10.). Nejlepší výsledky jsme si schovali až na závěrečný long - Jan Svoboda získal stříbrnou medaili, Martina Tichovská bronzovou. Do první desítky se vešli ještě 7. Marek Pospíšek a 9. Vojta Stránský.

Mistrovství světa skončilo před týdnem, takže výsledky jsou ještě v živé paměti. Sprint byl jediný závod, ve kterém nezískal nikdo z dospělých medaili, ale 6 místo Martiny Tichovské, 8. Radka Lacigy i 10. Jirky Hradila jsou skvělé výsledky v nabité světové konkurenci.

Middle již přinesl stříbrnou radost nejen pro Jirku Hradila. Ve stříbrném lesku by ale neměli úplně zmizet výborná 4. místa Marka Pospíška a Martiny Tichovské. Do první desítky se pak vešla ještě Renata Paulíčková na 9. místě. Long znamenal druhou medaili pro Jirku Hradila, tentokrát bronzovou. Martina Tichovská na ní ani tentokrát nedosáhla, ale 4. místo znamenalo umístění v top 6. ve všech 3 závodech MS, což je perfektní výsledek.

Šňůra štafetových medailí, přerušená  v Maďarsku 2012, se zdá být úspěšně navázaná. Třetí místo a bronzové medaile tentokrát získala štafeta žen ve složení Naděžda Skácelová, Martina Tichovská a Renata Paulíčková. Muži ve složení Vojtěch Stránský, Jiří Hradil a Marek Pospíšek vybojovali 5. místo.

V celkovém hodnocení světového poháru skončil Jirka Hradil na výborném 3. místě, Martina Tichovská na 6.

Příští rok začne světový pohár v Maďarsku, pokračovat bude mistrovstvím Evropy v Portugalsku a všechno to zakončí mistrovství světa, které budeme hostit u nás v Liberci.

Děkuji všem reprezentantům za bojovné výkony během celkého roku i za to že byli perfektním týmem ;-) a těším se na rok 2015.

| přečteno 2124x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot