MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Radvanecká padesátka

Báža
Za to, že dneska můžete číst následující řádky, patří dík veslařskému svazu. Právě jeho zaprdlí funkcionáři před několika lety na poslední chvíli odmítli zapůjčit osmiveslici skupině příchozích a tehdejší ročník Mistrovství České Republiky ve veslování se konal bez jízdy devíti sokolíků, jejichž hrudníky nedosahovaly rozměrů trénovaného veslaře. Tým těchto podroušených sportovních nadšenců, vedený Vladislavem Lepšíkem, tak, díky nim, nespočívá na dně Račického kanálu a média nebyla zahlcena nekrology o zmařených životech popřípadě úvahami o nebezpečenství sportu.

Vladislav Lepšík je člověk, bez něhož si dneska tak akorát zašíváte dederón. Nebo možná ne, ale dnešní podobu by ten náš sport (myslím MTBO, ne veslování) získal o hezkých pár let později.
Vladislav Lepšík je klasa, opilec, proutník a výtržník s tak milým obličejem, že mu jeho lumpárny odpustí jakýkoliv hostinský kdekoliv na světe a ještě mu na cestu domů strčí za tričko pár příborů a pod paži minimax.
Vladislav Lepšík je srdnatý muž, jemuž se sport stal životním stylem.
Vladislav Lepšík je otcem vás všech, co navštěvujete tento server. Teda, u většiny ze čtenářů to myslím obrazně.

A to všechno jsou dobré důvody k tomu, abychom měli Bážu pořád a pořád rádi, i když nás, jak sám napsal, už sleduje jenom z povzdálí a dohlíží, aby se jeho sportovní dítko nehrbilo.
Vladislav Lepšík se pořád stejně krásně culí jako sluníčko.
A jak tak v tom povzdálí sedí u stánku s pivem, najednou mu na krk skočila padesátka. Nevypadá na to, ale Pihelská matrika nelže. I nemohlo by býti pravdou výše psané, kdyby se Báža k tomuto aktu nepostavil rázně a nerozehnal chmury bujarým veselím. Výše psané pravda je a bujaré veselí bylo. Kdo u toho nebyl, prohloupil. Kdo u toho byl a potřebuje si vzpomenout, může navštívit galerii od Miryho.

Mimochodem. Je-li Báže otcem MTBO, pak tu také, logicky, musí být nějaká matka MTBO. Pokud se dobře pamatuji, je to tak. A je příznačné, že jich je hned několik. Sice samí chlapi, ale plni mateřského citu. To tak nějak k tomu Bážovi sedí.

www.mirarygl.foto24.cz

Autoři: Pavel Pekárek – text, Míra Rygl – foto

| Zobrazeno 4985x | Bikeři a bikerky | Pavel -Pekič- Pekárek

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Báža |
Co se stalo, že se pekič rozepsal ??
Je to už drahná spousta let, co jsem něco četl od Pekiče, tak mě to potěšilo víc, než ten věk samotný. Pokud nevíte, proč mluví zkraje o veslicích, skočte si http://www.sixnumbers.cz/litomericka-regata-aneb-jak-nam-nakonec-nepujcili-lod-a-pujcili.php?page=clanky/clanek&clanek=49&stranka=5&rubrika=pelmel.

Jinak právě v rubrice pelmel na strankách sixnumbers je řada skvostných článků od tohoto brilantního spisovatele.
Ale jinak prosím Vladislav ano???
Alda |
Gratuluji
Nebyl jsem a prohloupil jsem. Kazdopadne fotky super a velka gratulace tatkovi....!!!
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru