MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

První bikerky a bikeři mají nominační jistotu.

Po Mistrovství na dlouhé trati uzavřela komise MTBO první kolo nominace - zatím bez překvapení. Ze žebříčku si po 7 závodech o přímé jmenování řekli Jakoubová a LaCarbonara, v mužích Tomeček a Ševčík. Doplněni byli Lacigovou a Ryglem - ti dostali od komise divokou kartu.
Jádro reprezentace je tedy stanoveno, tvoří jej závodníci s většími či menšími repre zkušenostmi.

V ženách krom stálic Jakoubové a LaCarbonara, které k nominaci nepotřebovaly vyvinout maximální úsilí, chybí Hrdinová. Osud jejího zraněného kolena i celé letošní sezóny zatím není jasný. Vyrovnanými výkony se tak nominovala Lacigová, v reprezentaci od loňského roku. Které další závodnice krom Hrdinové mohou dostat letenku? Chmelíková, popřípadě některé závodnice dosud na kole nereprezentující. Vzhledem k předpokládanému počtu 4 nominovaných žen a úrovni závodnic "druhého sledu" však tento okruh není široký.

Jasným fenoménem v mužích je Luboš Tomeček. Jezdí výborně jak časovkářské závody na rovině, tak brutální běhací v kopcích, vyhrál 4 závody Českého poháru. Martinu Ševčíkovi více vyhovují závody stavěné pro cyklisty než pro mapaře, fyzicky je skvělý. Vyhrál jednou. Bez Jardy Rygla bychom v Austrálii byli polovičním týmem. Letos mu chybí koncentace, dělá chyby a vyhrál jeden závod. "Pod čarou" zatím zůstávají Tihon (zranění kolene zabrzdilo výborně rozjetou sezónu), Linhart (osciluje mezi "bednou" a první desítkou), Šrůta (po zranění stehna se zotavil a je na vzestupu) a Ticháček. Ten letos začal závodit na bajku v H21A a rychle byl kooptován do Elity. Několik defektů jej připravilo o výraznější prosazení, i tak ale vyhrál Mistrovství ve volném pořadí. Posledním kandidátem je Podrábský, který jaro promarodil. Uvidíme, jak dokáže dohnat tréninkové manko. Pravděpodobně pouze z této pětičlené silné "smečky" vybereme další účastníky MS.

Definitivní uzavření nominace bude po závodech v Boru na konci srpna, kdy budou doplněni 3 muži a pravděpodobně 1 žena.
| Zobrazeno 5005x | Reprezentace | Radovan -RaMach- Mach
Související články: MS 2004 Austrálie
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru