MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Připravuje se Mistrovství světa v MTBO v roce 2015

Připravuje se Mistrovství světa v MTBO v roce 2015

V roce 2015 bude Mistrovství světa a Juniorské mistrovství světa v MTBO hostit Česká republika, jeho pořadatelem je ČSOS a sportovní klub Slavia Liberec orienteering (VLI).

Mistrovství se uskuteční ve dnech 17.-23.8.2015 a centrem závodů se stane Sport Park Liberec, bude zde závodní kancelář, ubytování většiny závodníků, uskuteční se zde zahájení i vyhlašovací ceremoniály. Předpokládá se účast asi 25 zemí, 170 mužů a žen v hlavní kategorii a 100 juniorů a juniorek a dalších cca 80 členů z doprovodných týmů a čestných hostů IOF, ČOV a ČSOS.

Závody MS a MSJ v MTBO jsou nejdůležitější mezinárodní akcí Českého svazu orientačních sportů v roce 2015 a pořadatelé vedou jednání, aby MS bylo zařazeno mezi Významné sportovní akce (VSA), které podporuje ČOV i MŠMT ČR.

Jaký je program vlastního šampionátu MS MTBO:

  • 16.8. příjezd účastníků, modelový závod - Liberec
  • 17.8. slavnostní zahájení – Liberec
  • 18.8. MS a MSJ – závod middle – Jablonec n.N.
  • 19.8. MS a MSJ – závod sprint – Turnov
  • 20.8. Volný den
  • 21.8. MS a MSJ – závod long – Liberec/Vesec
  • 22.8. MS a MSJ – závod relay – Liberec/Vesec, slavnostní zakončení, banket
  • 23.8. odjezd účastníků

Na otázku jak probíhaly dosavadní přípravy?, nám odpověděl předseda OV MS MTBO Jiří Putík:

"V uplynulých měsících jsme načerpávali zkušenosti při návštěvě MS MTBO v Polsku, nahlídli jsme do pořadatelského zázemí, zúčastnili se jednání sekce MTBO IOF, následně pak absolvovali kontrolní návštěvu IOF advisora v ČR, vydali jsme Bulletin 2 a plakát MS MTBO. Připravujeme dva přímé přenosy ČT ze závodu ve sprintu a middle, máme dohodu o zajištění IT s odborníky se ZBM a s Racomem. Ze sportovní části je pro tuto chvíli důležité, že jsou připraveny všechny závodní mapy, do konce listopadu ještě probíhá klasifikace cest a projíždění jejich sjízdnosti. Z hlediska stavby jsou navrženy koncepty tratí, aby bylo možné přizpůsobit i arény (průjezdy, divácké kontroly, mezičasy, rozmístění TV techniky, apod.). Po vzájemné dohodě s advisorem jsme změnili prostor sprintu – závod se uskuteční v Turnově. Zde bude aréna v prostoru Městského atletického stadionu, nalezli jsme pochopení i podporu od zastupitelstva města a pomoc od kamarádů z TUR."

A jaký je harmonogram nejbližších prací?

"Chceme ještě využít přívětivého počasí a pokračovat ve stavbě tratí, resp. jejich projíždění a provést případné korekce. Dokončili jsme novou mapu Turnov, je připraven první návrh tratě sprintu (stavitel M. Meier) a do konce listopadu vyrazíme do Turnova společně s režisérem Karlem Jonákem, abychom provedli simulaci časových podmínek závodu a rozmístění TV techniky pro potřeby přímého přenosu v ČT. Čeká nás také příprava Preliminary entry form, zveřejnění na webu, spuštění předběžných týmových přihlášek, připomínkujeme a dokončujeme smlouvy ohledně pronájmu jednotlivých arén ve Vesci, Břízkách a Turnově, připravujeme řešení karantén, dále probíhají jednání s potencionálními sponzory, jsme před podpisem smlouvy s IOF, bude se muset řešit zabezpečení dopingových kontrol, prostě přípravy jsou v plném proudu..."

Další informace hledejte na www.wmtboc2015.cz, kde najdete všechny potřebné údaje o programu včetně stanovení embargovaných prostorů, o připravovaných doprovodných aktivitách v průběhu MS MTBO, některé další zajímavosti se dozvíte i na stránkách sekce MTBO nebo také v časopisu Orientační běh.

Ivan Matějů - místopředseda ČSOS

| přečteno 3437x | Informace | Ivan Matějů
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot