MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Předzávodní informace z Vysočina Arény

Závěr letošní MTBO sezóny se nám letos díky kolizím s termínovkou OB a s akcí Kolo pro život ve Vysočina aréně, protáhl až do druhé poloviny října – tedy na nadcházející víkend 17.-18.10.2015. Pokud by panovalo krásné babí léto, bylo by to prima, pokud by napadl sníh, byl by to průšvih. Aktuální předpověď počasí nám slibuje ne sice tu nejhorší, leč ne právě ideální variantu – deštivo, teploty kolem 10°C.

Co vše nás tedy o víkendu čeká?

Vlastním závodům bude předcházet páteční schůzování – shromáždění sekce MTBO (19.00 hod, BVV Zubří). V sobotu máme na programu dva závody – dopoledne sprint se startem v 9.00 hod (na Orisu vedený jako 18. závod ČP) a odpoledne ve 14.00 odstartuje middle (vedený jako 17. závod ČP). Centrem obou závodů (stejně jako nedělního) je novoměstská Vysočina aréna, která poskytuje ideální zázemí pro pořadatele i závodníky.

Tratě sprintu ve spodní části lesa Ochoza připravil Tomáš Zrník. Na tratích závodníky čeká tak hustá síť komunikací, jakou byste v jiných částech republiky, Evropy i světa jen obtížně hledali! Odpolední middle postavil Radan Kamenický a zatímco sprint bude lesním závodem, middle bude závodem tak trochu atypickým - lučním – snad déšť nebude natolik intenzivní, aby louky podmáčel.

V sobotu večer bude následovat společenská část – vyhlášení obou závodů + dlouhodobých soutěží MTBO – toto proběhne v místě ubytování většiny závodníků – ve stejném místě jako před 3 lety - v Zubří. V neděli nás čeká úplný vrchol sezóny – Mistrovství ČR družstev. Stavitelem tratí je opět Tomáš Zrník. Přihlášeno na závody jednotlivců je přes 400 závodníků, na Mistrovství družstev pak 52 týmů.

Kde hledat favority? Samozřejmě mezi reprezentanty. V ženách určitě o nejvyšší stupínek bude dvojnásobná mistryně světa z Liberce Martina Tichovská, jakož i její reprezentační kolegyně Renata Paulíčková, či Marie Březinová. A co na to juniorka Veronika Kubinová? V mužské elitě budeme mít krom domácí špičky (Pospíšek, Stránský, Ludvík, Hradil, bratři Bogarové ...) na startu i několik rakouských reprezentantů v čele s Kevinem Haselsbergerem. Proto můžeme čekat hodně vyrovnané závody a jmenovat favority na vítězství by znamenalo opsat třetinu startovní listiny! Ale určitě zajímavé bude sledovat Kryštofa Bogara, který v průběhu sezóny upřednostňuje „cross country". Favority Mistrovství ČR družstev asi můžeme hledat především mezi závodníky Tesly Brno a USK Praha.

Veškeré informace k závodům jsou průběžně zveřejňovány na webu závodů.

 

PS: Článek byl sestaven na základě podkladů od Radana Kamenického a pouze velmi lehce editován

| Zobrazeno 3527x | MTBO ČP + MČR | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Alda |
Prezentace Zubri?
Po zverejneni pokynu: Nebylo by vstricnejsi udelat v patek prezentaci v miste ubytovani? Dost opruz pro zavodniky jedouci od vychodu :-(
Meloun |
A ještě až od 18:30? V 18:30 se odprezentuju, pak se teprve můžu přesunout 10 km na ubytování, tam se ubytuju a můžu jít na večeři a v 19:00 mám bejt na Shromáždění sekce zas o kilometr vedle. To není zrovna "user friendly".
Alda |
Formular pro ubytovani
Odkaz na formular pro ubytovane je nefunkcni. Diky.
xOB |
Pozadavky na startovni casy

Hmm, koukam, ze pozadavkama na startovni casy se nikdo moc nezaobiral :(

Ma |
Rozměry map
A ještě bych přidal dotaz na rozměry map, ať vím, který vzít mapník :-)
Marťas |
Hledá se žena

Neprestižní oddíl LDC hledá ženu do družstva. Veškerý požadovatelný servis zajištěn. Vysoká výkonnost není nutná. Tedy pokud půjde ještě dohlásit družstvo - to z rozpisu ani pokynů není jasné. Kdyžtak se prosím ozvi na horak.martin@gmail.com.

Alda |
vysledky druzstev
Mam pocit, ze vysledky druzstev nezohlednuji hanba start. Jinak by Pavel Žák z Bruntalu (23. misto) pekne nalozil vsem reprosum....
Jašík |
Nejen Pavel Žák, ale i Dalibor Kroc to podle mezičasů slušně drtil. :-) Ale tam ten čas není až tak extrémně ustřelený.
xOB |
Zakazano ano/ne?
Middle, M21A 8-9 (byla tam i vetsina jinych kategorii), mohlo se po JZ strane toho zakazanyho prostoru nebo je to chyba mapare?
Chmelda |
No dle mapy se tam mohlo jezdit, i když realita klamala..
Míra Štochel |
Dle pokynů:
"Je-li mezi zakázaným prostorem a okrajem lesa ponechán žlutý (příp. oranžový) pás, je možné tento prostor využít pro váš postup."
xOB |
tak to postup vrchem byla pekna kravina, akorat nevim jak bych poznal na tom kraji mapy kde konci zakazany prostor a jsem jeste na mape :-(
Míra Štochel |
Aha, už chápu, o čem je řeč. Tam netuším.
xOB |
Spatny klic na sprintu

Tak jsem se vcera vecer konecne podival na mapu ze sprintu a uz vim proc byla trat sprintu tak necitelna, no protoze byly spatne velikosti symbolu :-( Kolecka byly OK, ale sirky cest a ostatni symboly byly spatne.

Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru