MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Pražská MTBO Liga úspěšně pokračuje

http://mtboliga.webnode.cz
Minulý rok v červnu spatřila světlo světa Pražská MTBO Liga. Již v prvním roce existence se původně zamýšlený seriál sedmi „tréninkových setkání“ pro pár nadšenců (odpoledne po práci/škole) stal poměrně prestižním a počet jeho účastníků nakonec překročil stovku. V druhém ročníku má Liga ve svém kalendáři už 11 závodů na různých místech nejen v Praze, ale expanduje i do okolí. Počet účastníků se již nyní, po třech úvodních akcích, blíží loňskému číslu. Doufáme, že bude dále stoupat, přestože se v drtivé většině stále jedná o neoficiální akce stojící pouze na dobrovolném úsilí jednotlivých pořadatelů a minimálním materiálním zajištění.

Některé akce se konají i na starších OB mapách, nicméně stále více závodů v kalendáři již používá velmi kvalitní mapy s MTBO klíčem – viz například poslední závod ve Zbraslavi. Díky společné trati jde navíc o plnohodnotné závody, které umožňují i přímé porovnání s elitními závodníky účastnící se této prestižní série v nemalém počtu. Pro ty, co v daný termín nestíhají volný čas startu nabízí Liga nově i možnost následného individuálního tréninku.

Liga není v žádném případě omezena jen na pražské účastníky. Přijeďte si zazávodit / potrénovat, vyladit formu před závody Českého poháru, vyměnit know-how s ostatními MTBO bajkery. Vítán je každý.

Speciálně při příležitosti oslavy prvních narozenin Ligy (* 18.6.2009 se konal první závod v Praze na Spořilově), Vás v úterý 15. června zveme na první „oficiální“ plně otevřený závod ligy. Šestý podnik letošní série se bude konat s podporou Královského města Slaného a tedy bez tradičního možného omezení počtu účastníků. Můžete se těšit na volný terén, úplně novou a kvalitně tištěnou MTBO mapu, dobré zázemí s občerstvením, bezproblémovým parkováním, možností servisu a mytí kol, půjčovnou mapníků, školkou a také vložený náborový závod pro děti/mládež a všechny co chtějí tenhle sport zkusit.

Detaily, propozice všech závodů, kontakty, výsledky, přihlášky, fotky… všechno najdete na http://mtboliga.webnode.cz. Sledujte web a hlašte se. Počet účastníků jednotlivých akcí může být pořadatelem omezen.

| Zobrazeno 4966x | MTBO ostatní | Petr Svoboda
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru