MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Pozor na kolizi závodních prostorů

Vedení sekce MTBO upozorňuje účastníky závodu Ruská ruleta, který se uskuteční dne 19.6.2010, kteří se zároveň chtějí následující víkend 26. a 27.6.2010 zúčastnit M ČR a ČP v MTBO pořádaného VLI v Hamru na Jezeře, že prostor obou závodů se z části kryje. Prosíme tedy všechny, aby zvážili svoji účast na obou závodech v rámci dodržování fair play a pravidel MTBO a nezavdávali tak zbytečně příčinu k případné diskvalifikaci na návodech M ČR a ČP v MTBO 26. a 27.6.2010 v Hamru na Jezeře.
| Zobrazeno 3465x | Bikeři a bikerky | Zbyněk Pospíšek

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Jelen |
Ruleta
Domnívám se, že závodníci Ruské rulety nijak neporušují pravidla "zakázaného prostoru" pro ČP MTBO, neboť tento závod neprobíhá na speciální MTBO mapě, tudíž ho ani nelze považovat za trénink na MTBO. Na turistické mapě 1:50 000 si může jezdit kdo chce a kde chce... Podotýkám, že se rulety nezúčatňuji, jen přispívám do diskuse, která jistě bude následovat :) a vo tom to je.

Pro příklad uvádím, že když se dělali LOBy na Mísečkách, tak tam stejně všichni lyžovali týdny dopředu a každý to považoval za "korektní".
Kouřa |
Re: Ruleta
Jelene, z logiky tvé argumentace by vyplývalo že pokud např. týden či 14 dní před jakýmkoliv ČP pojedu do prostoru závodu "na výlet" aniž bych měl s sebou speciální MTBO mapu, tak pravidlo zakázaného prostoru neporušuju. To je přeci blbost! To teda nedělám a nedělám to proto že žiju v domění že se to nesmí. Řečeno s nadsázkou: Pokud se to smí, dejte mi vědět, a upravím trénink o novou metodu... (blbost!) Taky Ruletu nejedu (a podotýkám že né kvůli této kolizi) Cci jen říct že pokud nevíme jak moc ten totožný prostor s ČP stavitel Rulety (Báža) "vytěží" -a to nevíme nikdo - ti co Ruletu nejedou, ani ti co jí pojedou, tak podle mě je dost lehkovážný házet to za hlavu, že se vlastně nic neděje... Zvlášť když se na závodech často řešej mnohem banálnější malichernosti, než porušení pravidla o zakázaným prostoru.
rejpal :) |
Re: Ruleta
nevím jak to funguje v LOBu??? ale tohle je v pravidlech pro MTBO:
""11/6. Zákazy vstupu do závodního prostoru a do zakázaných prostorů stanovených pořádajícím subjektem vstupují v platnost okamžikem zveřejnění prostoru závodu v rozpise soutěže, sportovní akce nebo v pokynech sportovní akce a jsou ukončeny časem uzavření cíle, pokud pořádající subjekt nestanoví jinak.""
Takže tí by melo byt vše jasné. Jinak se vůbec nemusí dávat pruměry a pořadatelé můžou v klidu závodit.
Albert |
Sobotních tratí MČR štafet a sprintu se prostor RR nedotýká vůbec. Problém je s nedělní klasikou. Celý kolizní prostor má cca 2 ha. To je překryv mapy Hamr s mapou 1:15000 kterou pořadatelé RR použíjí pro speciální úsek - shluk kontrol. V zakázaném prostoru tak bude asi 8 kontrol RR. Osobně se domnívám, že je bez problémů možné jet RR s tím, že se zkrátka těmto problematickým kontrolám vyhnu. Báža sliboval, že zmíněné kontroly i hranice zakázaného prostoru budou před startem RR zobrazeny v nějakých doplňkových pokynech pro účastníky. Je to samozřejmě problém, ale děláme to všichni pro zábavu, tak z toho zase nedělejme Karibskou krizi...
Viktor |
Nerozumím tomu, na co mne – jako závodníka - vedení sekce upozorňuje. Žádám o jasné stanovisko, zda pokud pojedu Ruskou ruletu a následně závod ČP 26. a 27.6.2010, zda je to dle pravidel důvod k diskvalifikaci (popř. k diskvalifikaci pouze na nedělním závodě ČP). Žádám o odpověď ano x ne a ne o „upozornění na zavdání příčiny k případné diskvalifikaci“.
RaMach |
jak si to prosím představujete?
Jak si prosím představujete, že bude dokazováno, že jsem jako účastník Rulety inkriminovanýma kontrolama projel nebo neprojel? Budete se dívat do výsledků? Tak se přihlásím pod pseudonymem (což funguje) a dokazujte mi, že jsem to byl já. Nebo co kdybych, jako starý podvodník, si v průběhu Rulety do toho prostoru zajel, pěkně si ho projezdil, ale kontroly nerazil? Takže vyvěsit před startem Rulety oblasti, kterým se mám vyhnout, je dle mého alibismus, protože to nic neřeší. Navíc mne to jako závodníka Rulety může poškodit, prostože třeba ztratím body. Myslím tedy, že by nemělo být apelováno na závodníky účastnící se Rulety i následného MTBO, aby zvážili, kam pojedou, ale na organizátory Rulety, aby tuto pasáž na speciálce vypustili nebo vhodně upravili. Pro Ruletu je to jen doplněk, jede se 5 nebo 6 hodin a je jistě možnost to udělat. Když budu v Hamru na klasice DISK kvůli porušení pravidel o zakázaných prostorech, bude to z hlediska pravidel správně, ale potrestají nevinného :-) A kde se nevinný spravedlnosti potom dočká, když nemá spojení se soudcovskou mafií?
KLádin |
Re: jak si to prosím představujete?
nejprve doplním rejpala. v pravidlech v článku 5 Fair play se k tomuto také praví:3. Pořádající orgán nebo subjekt může uveřejnit místo konání závodu předem. V takovém případě jsou po uveřejnění místa konání veškeré pokusy o prozkoumání terénu a trénink v závodním prostoru zakázány...
je tedy čistě na každém, jak se k tomu postaví. Jestli chce někdo podvádět, tak si tam může zajet potrénovat kdykoliv a né při RR, kdy ho tam může načapat mrtě lidí.

Souhlasím tedy s Albertem, je to o prioritách. Pro mne je priorita ČP, takže se při RR vymezené oblasti vyhnu, i když mě to třeba bude stát body, který ale budu nahánět jinde a nebudu ztrácet čas nějakým průzkumem terénu. To že někdo bude závodit pod pseudonymem (třeba i já jsem tak přihlášenej) je pravda a je to právě věcí fair play, ale jak říkám, kdo chce podvádět, může tam jet trénovat kdykoliv.


To že nejlepší by bylo celou spornou pasáž vypustit je pravda, ale jen z pohledu účastníků ČP. Báža připravoval RR mnohem dříve než Liberec zveřejnil rozpis svých závodů, takže je pochopitelné že nechce zahodit spoustu práce jenom proto, že se oba subjekty nebyli schopné včas domluvit. A ne všichni účastníci RR pojedou i ČP.
|
Re: Re: jak si to prosím představujete?
souhlasim s Albim a Kládinem, jen s tím rozdílem že pro mě je priorita obhajoba Rulety :o) nehledě na to abych v pátek v noci když dostanu mapu řešil kam mám jet a co musim vypustit.
jestli tedy tady s překryvem řešíme nedělní klasiku chápu a vypouštim jí v rámci fér play abych náhodou moc nezalítnul.

Ale co s tou sobotou? jak píše Albert, jestli prostory pro sprint a štafety nejsou v rozporu s prostorem RR, není důvod hrozit paragrafy.. Co mě se týče sprinter nejsem a zajedu kulový, ale aby kvuli mě diskly štafetu to bych nerad.

A jinak rozpis na závody visí dlouho a nikde zmínka o vymezeném zakázaném prostoru, až dnes to tam pořadatel alibisticky dal. Stavbu Rulety co se rozmístění kontrol týče ani Báža moc neřešil, protože to dělaj Bakováci a ty maj k ČP MTBO dost daleko, takže chápu že těžko kalkulovali s tím že za týden někde na 2ha lesa bude takovýto střet... který se týká možná ani ne cca 20lidí
pedros |
Re: Re: Re: jak si to prosím představujete?
..smrt anonymům :o)
Albert |
Re: Re: Re: jak si to prosím představujete?
Tady si Pedrůzo trefil hřebík na hlavičku. Sice zastávám názor, že špinavé prádlo se pere doma, ale když už z toho Robert Urbaník udělal věc veřejnou, tak to vypereme zde. Rozpis závodů VLI v rozporu s pravidly MTBO definici zakázaného prostoru vůbec neobsahuje. Závod se tedy podle pravidel zatím jede v tajném prostoru a tím že "každý" ví, že to bude v Hamru, pořadatelé porušují další bod pravidel, neboť to nedrží v tajnosti. Kdo s pravidly zachází, ten s nimi obvykle i schází.
RaMach |
Albertovi
Když víme, že se závody překrývají a ještě se s tím dá něco dělat, udělejme s tím něco, máme na to čas. Po proběhlé Ruletě už možná bude pozdě něco vracet zpátky. Možnosti vidím jako jsem psal již výše - 1) organizátoři Rulety problematickou pasáž vypustí (protože jejich závod by to tolik neovlivnilo) anebo 2) totální amnestie - ať se účastníci Rulety mohou beztrestně pohybovat v terénu MTBO klasiky. Alternativu 1 beru jako lepší, protože mnou navržená amnestie je myslím nežádoucím precedentem do budoucnosti.
A jakkoliv se to týká jen 20 lidí, cítím za potřebné vědět dopředu, jak na tom jsem. Protože se cítím na vítězství na Ruletě i na placku z klasiky a nechci se ničeho vzdát :-)
Albert |
Re: Albertovi
Řada lidí měla snahu tuhle situaci nějak vyřešit. V neděli se sešel Báža, Honza Rindt a Jirka Putík a domluvil se jakýsi kompromis, který odsouhlasil i Robert Urbaník. Ten ho asi dvě hodiny poté odvolal a trval dále na svém. Alespoň takto mi to prezentoval jak Báža, tak Jirka s Honzou. Sám sem se jednání neúčastnil. Hlavním problémem je, že RR má v prostoru skutečně hodně kontrol (jak už jsem psal, mapa speciálka 1:15000) a vyškrtnout všechny by ten závod zmrzačilo. Stejně jako je pozdě na změny tratí ČP. Chyba tedy nemá jiné řešení, než individuální odpovědnost každého závodníka - na startu RR bude (snad) seznam kontrol kolidujících s prostorem VLI. Jak už tu zaznělo - kdo chce podvádět, ten si může už týden pilovat postupy na staré Hamerské mapě, kdo ne, bude se holt muset při závodě těmto kontrolám vyhnout. Osobně sem z celé situace velmi smutý, ale snaha dohodnout se pět minut po dvanácté tu byla.
RaMach |
individuální sebeodpovědnost závodníka, není pro mne řešením, není to fér. Když je tam tolik kontrol a závod by jejich vyškrtnutí znehodnotilo, beru si z toho fakt, že když tam nepojedu, znehodnotí to závod mně. To je jako dát některým skokanům bez jakéhokoliv systému do výšky závaží navíc, nebo některým trojskokanům povolit jen 1 meziodraz.

Takže já zde veřejně deklaruji svůj záměr nebrat na toto zřetel a pohabovat se po mapě Rulety bez jakýchkoliv limitů.

Ale pořád ještě závody neproběhly, pořád je čas na domluvu.
Meloun |
Re:
Jak píše Albert, snaha o domluvu byla, žel v tuhle chvíli už zásadnější změna tratí nepřichází v úvahu bohužel ani v jednom případě. Amnestie, jak jsi psal, je jednak proti pravidlům a navíc by zavdala nepatřičnej precedent. Navíc případná diskvalifikace je v rukou hlavního rozhodčího (ale že zakamuflovat a zatajit jde ledacos je myslim jasný o tom se nebavíme) takže jestli máš nějakej další návrh kterej nás nenapad a kterej nás k případný dohodě posune - sem s ním.
xOB |
Re:
Chapu, ze zrovna ty mas vic sanci na vitezstvi na RR nez nasledujici tyden na CP :-), ale pak musis ocekavat pouziti bodu 5.4 v pravidlech MTBO

5.4 Závodů se nemůže zúčastnit závodník, který je s terénem seznámen tak
dobře, že by měl podstatnou výhodu proti ostatním závodníkům. V případě
pochyb závisí toto rozhodnutí na hlavním rozhodčím. Práce na vyhotovení
mapy se považují za podstatnou výhodu po dobu jednoho roku od prvního
použití mapy na závodě.

Ale jak rikas jeste je na domluvu cas, i kdyz k ni asi nedojde
prudič |
Klánovice
Hele, radši se zeptám dopředu. Jezdím přes Klánovice jak vlakem tak autem a jednou jsem byl i v nádražní restauraci. Trať ČD i silnice vedou skrze les, ve kterém bude na podzim ČP. Můžu teda tento závod jet, nebo se mám radši předem nechat disknout? Děkuji za odpověď. Anonym
|
Re: Klánovice
Já mám doma automapu, která se překrývá se závodním prostorem. Taky teďka nevím, jestli můžu jezdit?
ramach |
jak to, že není možnost dohodnout se? Závody ještě neproběhly
a ať už se stala chyba kdekoliv, teď se to stále dá vyřešit. Mám dva návrhy, oba uvedené výše v komentářích. Z mého pohledu oba lepší než diskriminovat ty, kteří budou startovat na obou závodech - Ruletě i Hamerské klasice
Lukáš |
Re: jak to, že není možnost dohodnout se? Závody ještě neproběhly
Souhlasím s Ramachem. I když neaspiruji na první místo v RR, chci závodit s plným nasazením a motivací, jak v RR tak v ČP. To, že bych měl vynechat nějaké kontroly na Ruletě, které jsou pro závod zásadní, zatímco jiní závodníci ne, by mi dost bralo motivaci a chuť závodit... A abych kvůli tomu nemohl na pohár, tak to by mě taky dost štvalo...
Mirek Kalina |
můj názor
Já osobně sice letos Ruletu nejedu, ale přesto se musím k výše uvedeným názorům vyjádřit. Pro závodníky jedoucí Ruletu je nereálné, aby vypouštěli nějaké kontroly, protože tím se automaticky vyřadí z boje o přední příčky. Zároveň chápu, že jet týden před ČP v prostoru závodu na mapě 1:15000 je velmi pádný důvod k diskvalifikaci. Jediným rozumným řešením je tedy vynechat při Ruské Ruletě kontroly v dané oblasti, ne pouze pro závodníky ČP MTBO, ale pro všechny závodníky. Jestliže kontroly vynechány nebudou, je to hodně diskriminující a já osobně bych si asi našel jiný program na sobotu, protože závody jezdím vždy s cílem jet naplno a kvalitně se umístit. Prostor závodů VLI je znám již poměrně hodně dlouhu, minimálně někdy od listopadu 2009, takže chyba padá dle mého názoru zajisté na pořadatele Rulety. Báža určitě moc dobře ví, kam až sahá mapa s centrem na Hamru.
Kouřa |
Teď už je to o prioritách závodníků
Jak tak pozoruju ty jednotlivý návrhy, tak teď už to podle mě není na pořadatelích - to se mělo řešit a vyřešit dříve - stalo se.... Můj názor je že POKUD součástí RR je kromě standardní 50tky ještě vloženej jakejsi "middlík" na patnáctce mapě v oblasti která je stejná jako následující ČP MTBO týden poté (jak to vyplývá z komentářů výše - ověřené to nemám..) tak to každopádně už není prdel - výhoda to pro účastníky RR prostě bude a i když takovou výhodu bude kdokoliv jakkoliv relativizovat, tak o porušení pravidel MTBO pro ČP půjde nesporně! HLAD PO ŘEŠENÍ BYCH OTOČIL NA SAMOTNÉ ZÁVODNÍKY - PODLE MĚ TEĎ V TÉTO NASTALÉ SITUACI UŽ JE TO O JEJICH PRIORITÁCH: JEDNO NEBO DRUHÝ, OBOJÍ NEJDE - jak je psáno v komentářích výše: na úpravy tratí z jedné či druhé pořadatelské strany je pozdě, to snad většina chápe, amnestie je myslím nekoncepční blbost, a apel na závodníky aby inkriminovaný postor nevyužívali ještě větší blbost, sorry. TAKŽE MŮJ NÁVRH JE: KAŽDÝ KDO CHTĚL JET OBOJE AŤ SE ROZHODNE PRO JEDNO ČI DRUHÉ! Pak totiž stačí závodníkům preferujícím ČP MTBO umožnit odhlášení z RR s návratem plného startovného (pořadatele RR to nezasáhne, a "odčiní" tak situaci která se patrně neúmyslnou nepozorností přihodila - a tímto to pořadatelům RR navrhuji..) a naopak závodníci kteří se rozhodnou preferovat RR ať se nehlásí na příslušné kolo ČP (jen na ten jeden závod v kolizním prostoru..) - v ČP se hodnotí 10 z 16ti (nebo tak nějak) takže nějak extra moc na tom "tratit" nebudou... (protože pak je naprosto regulerní a správné pokud budou na základě "důkazů" z účasti na RR následně na tomto závodě ČP Disk...) PROSTĚ JE TO PODLE MĚ JEN O JEJICH PRIORITÁCH - CO SE STALO SE STALO - SITUACE JE TAKOVÁ JAKÁ JE A KAŽDEJ AŤ SE ZAŘÍDÍ... ČLOVĚK HOLT NEMŮŽE MÍT VŠECHNO... Samozřejmě že je to škoda, ale máte lepší (čistší) návrh?
|
Re: Teď už je to o prioritách závodníků
zastavam stejny nazor jako Koura. Veskere amnestie a jine je jen kockopes a dobudoucna to vybizi k vymysleni dalsich blbosti. Proste bud RR nebo nedelni klasika.
Sam z Bakov Devils |
Re: Re: Teď už je to o prioritách závodníků
Dobří mužové, dovolte snad jen abych připomenul, že tratě RR byly hotovy dávno před tím, než bylo známo, že se mtbo jede. Budiž důkazem příslušná povolení. Ale to vůbec není podstatné, vše se dá řešit, když se baví normální lidé.

Každopádně si myslím, že jde o hovno. Ač nejsem orienťák, parta se mi moc líbí a mám mezi vámi spoustu kamarádů. Ale přiznejme si, MTBO není formule 1 ani Tour de France. MTBO je v tom nejlepším slova smyslu okrajový, ale o to rytířštější a krásný sport, kde si tolik netřeba na něco hrát a přehánět to s politikou. Smekám přede všemi orienťáky, kteří za to vzali a na národní úrovni nebo v repre něco dokázali. A nepotřebovali k tomu ani žabomyší války ani politiku.

A protože jste fajn a mám vás rád, říkám to na rovinu. To, co předvedl jeden z vás, nastavilo zcela novou laťku. V rovině normální lidské domluvy, zdravého rozumu, úplně nejzákladnější kultury chování a tak dále. Vždycky se mi MTBO moc líbilo. Tento pán se bohužel pokusil srazit MTBO sport na úroveň ivánku kamaráde, potažmo do největšího bahna těch nejstupidnějších sportovních funkcionářů ve smyslu dej blbci funkci ... Spousta lidí v této diskusi to dobře ví.

Dále se k tomu nebudu vyjadřovat, ale dovolte mi skromný názor. Nenechte si ten sport zkurvit.

Váš Sam
Kýta |
Je to o prioritách
Z pozice vedení sekce určitě nechci nikomu vyhrožovat diskvalifikací. Důsledkem špatné komunikace mezi pořadateli obou závodů je, že si závodníci musí vybrat, kam pojedou. Jakákoli kompromisní řešení jsou špatná. Pokud se mi v jednom termínu sejdou dvě akce, na které se těším, taky se musím rozhodnout pouze pro jednu a tady je situace obdobná jen s tím rozdílem, že není limitujícím faktorem čas, ale prostor závodu. Každý si to musí rozhodnout sám a nést důsledky svých rozhodnutí.
RaMach |
pro vedení sekce - poraďte mi, co si vybrat
Ruskou Ruletu, která je pro mne srdeční záležitostí, jel jsem všechny ročníky? Nebo ČP, kde se již dva roky zachraňuji v elitě a každý závod je pro mne důležitý? Letos jsem už na 2 závodech chyběl pro nemoc, na třetím jsem byl kvůli poruše kola zcela mimo... a teď se rýsuje další odepsaný závod. A já se v elitě chci udržet, je to pro mne motivace k mnoha činnostem.

Kdo četl Sofiinu volbu? (To je samosebou dost nadsázka :-))

Od vedení sekce stále čekám konkrétní kroky k vyřešení zapeklitého problému. Paroubek už odstoupil a tak toto vidím jako jediný problém globálního MTBO i světa :-) Alibistické upozornění na kolizi prostorů za řešení nepovažuji.
Jelen |
Aha, až teď jsem pochopil, že na RR bude taky něco na 1:15 000, takže některá má tvrzení z prvního článku beru samozřejmě zpět. Jinak 100% souhlasím s RaMachem, pořád to lze řešit, ikdyž to některého z pořadatelů bude "bolet". Jinak mapa 1:15000 má určitě svého správce (vlastníka), který ji buď jednomu nebo druhému pořadateli musel poskytnout (na závody) s patříčným komentářem. Tudíž ten který z pořadatelů pochybil, musí teď v této patové situaci ustoupit a třeba "vypustit" své kontroly. Třetí možnost je, že pochybil správce mapy a posktl mapu oběma pořadatelům bez komentáře o druhém závodu? Jinak jedním z rozhodujících hledisek by mělo být, který z pořadatelů vydal dříve rozpis a patříčnou blokací prostoru.
Martin S. |
Zveřejnit jasné stanovisko
Aspoň jedna pozitivní věc na tom, že letos vítězství na Ruletě kvůli termínové kolizi obhajovat nebudu :-) Nicméně pořád nevím, co mám poradit třeba oddílovým kolegům, kteří nesledují mtbo.cz denně, nemají takové ambice a asi o téhle taškařici ještě nevědí... Mají se odhlásit? Podle mého by měl hlavní rozhodčí závodů VLI NA WEBU JEJICH ZÁVODU co nejdřív oznámit JASNÉ stanovisko - kdo, z kterého závodu a za jakých podmínek bude diskvalifikován - o tom bude přeci rozhodovat on. Zde zveřejněné doporučení komise MTBO je vágní a vztahuje se k oběma závodním dnům, stejně jako DNES zveřejněný zakázaný prostor na webu VLI (že jde jen o neděli píše jen Albert tady v komentářích, nikde jinde to není... a co je podle pravidel závazné?). Plánuje disknout všechny účastníky Rulety, nebo jen dle mezičasů ty, kteří na některých z inkriminovaných kontrol byli? Jsou nějaké kategorie, které při klasice VLI do té oblasti třeba vůbec nedojedou a tedy by mohly celkem oprávněně dostat výjímku? (zatím tady diskutují hlavně eliťáci, tam je to jasné, ale dojedou tam béčka, céčka?)
Antonín Pedál |
mě je to jedno
Orientální lampioni, já pojedu všechno, pár kontrol vám naházim do kopřiv, takže vám žádná ruleta nepomůže, kdybyste radši čuměli místo těhle plků na fotbal.

Albert |
mnoho povyku pro nic?
Tak krátká noticka, a komentářů pod ní už je víc, než lidí kterých se to opravdu týká. Těch je totiž asi 20 pokud někdo neplánoval last-minute dohlášku na RR. Pro Ramacha a další co si myslí, že tu řešení byť drastické může být - je potřeba si uvědomit, že pořadatele RR k tom nic nenutí, svaz na ně nemá žádné oficiální páky. A dobrou vůli měli, tu neměl někdo jiný. A v poslední řadě, lidí co chtějí jet oba závody opravdu není tak moc, a proč by kvůli nim měli mít horší trať ostatní závodníci RR nebo ČP?

Ovšem jisté je jedno. Žádný hlavní rozhodčí nemůže diskvalifkovat lidi jen o své vůli. Musí mít důkaz. A důkazní břemeno nese on. Závodník nemusí dokazovat, že někde nebyl. Takže v žádném případě není možné diskvalifikovat paušálně všechny účastníky RR ze závodů ČP. Na druhou stranu, pokud zde bude ten zmíněný důkaz, že někdo navštívil zakázaný prostor, tak je to porušení pravidel MTBO. Tím důkazem může být jednak záznam o navštívení kontroly RR která leží v zakázaném prostoru (a opět je jen dobrá vůle bakováků zda ho poskytnou) a nebo svědectví některého z rozhodčích/pořadatelů závodu ČP, že daného závodníka v zakázaném prostoru tehdy a tehdy viděl. Zde jaksi předpokládám, že člověk který má chránit pravidla se nesníží k ničemu tak primitivnímu jako je lhaní, jen aby si mohl někoho disknout.
Meloun |
To RaMach: To je myslím třeba vypíchnout. Ačkoliv mám Ruskou Ruletu rád, není to MTBO a tutíž to nespádá do jurisdikce vedení sekce MTBO. Takže ačkoliv Bakováci projevili snahu se dohodnout, tlačit je do ničeho nemůžem. Naproti tomu VLI pořádá závod ČP v MTBO. Takže ačkoliv to bude znít alibisticky - MTBO akce je v daném prostoru jen jedna a její zakázaný prostor je znám (pozdě ale přece). To že Kýta zveřejnil varování o kolizi s neMTBO akcí a pokusil se problém vyřešit je už jaksi navíc. Takže pokud možnost pro nějakou lepší dohodu vidíš a zprostředkuješ, budou Ti všichni zavázáni. Jinak to je záležitost učastníků a hlavního rozhodčího ČP. Ne záležitost vedení sekce. Vedení sekce nikoho diskvalifikovat nebude a ani nemůže. Tak to vidim já.
Báža |
vkládám jediný a poslední konemtář
..protože jsme se stavitelem trati od pondělka nic jinýho nedělalali, než se snažili nasrat co nejméně lidí a zítra již odjíždíme do centra, takže už na další komentáře reagovat nebudu.

Jsem určitě jedním z těch, které to, co se stalo, sere nejvíc a jakožto zakladatele MTBO určitě tyhle debaty " mezi svými" hrozně mrzej. Snaha o řešení tu byla, vzala však za své.

Kamenáčovi díky za názor, ne že bych ostatní neakceptoval, ale přeci jen jsou jeho pohledy na různé rozmíšky hodně podložené zdravým rozumem.

Ale resumé: Honza Rindt postavil trať tak , aby se ruská ruleta dala vyhrát i v tom připadě, že se do oblasti Hamru vůbec nepojede.
Jinými slovy doporučíme závodníkům MTBO (kterých je sice jen pár, ale jsou tu), aby se zmiňované oblasti vyhnuli a přesto nebudou diskriminováni. Víc už udělat neumíme.

Přesto si jestě jedno neodpustím. Bál jsem se, aby situace neovlivnila případnou nominaci Kládina na MS tak jsem mu volal a jeho reakce??? " No a co, vždyť jde o hovno, prostě mi jen řeknete kam nemám jezdit a já tam nepojedu"
To že je Kládin syn Kamenáče určitě víte, tak se zdá, že zdravý rozum nepadá daleko od stromu.

Ono to neplatí jen ve sportu, ale vetšinou ti, co hodně dokázali se ve vetšině případů chovaji daleko normálněji, než ti na opačném pólu.
Zdravím všechny bajkery, jak říká můj kámoš, "kolo je jen jedno a nevadí mu, zda jede RR nebo MTBO"

Báža

L.A.N.C.E. |
Nestresujte mi soupeře PLEASE!!!
Vážení pořadatelé ČP VLI - prioitně ten, kdo má v úmyslu disqalifikovat jeliťáky,
prosím nechte ty jeliťáky v klidu. Vždyť v této psychicky vyhrocené, bezpohlaní situaci napráskají na RR o 69% více chyb a zvítězí nějaký lulan z hor. Asi jste měli mezi sebou komunikovat dříve hlavně stavitelé obou závodů. Ještě je tu možná "ruská varianta ala pětidenní Mostek": postavit ten shluk kontrol na RR na noční etapě a vcíli zabavit + spálit mapy. Apropo, byla zmínka o podzimu 2009 a to, že přes ten prostor se 2x jelo v dubnu 2010 na Spinfiťáckým Podralsku 50 je košér, no pár orientalistů se zůčastnilo a ještě, že pro start na RR to nemá vliv.
SCHOUST! Váš doposud kamarád Wircák.
Mirek Kalina |
Po reakci Bážy na danou problematiku je jasné, že Ruskou Ruletu je možné vyhrát i s vynecháním kontrol v dané oblasti, takže dle mého soudu by mělo být nyní všechno v pořádku. Pořadatelé z VLI budou moci na základě mezičasů z SI jasně rozpoznat, kdo v dané oblasti byl a kdo nikoliv. Toho, kdo do dané oblasti jel i přes upozornění možnosti diskvalifikace na závodech ČP MTBO, nezbyde nic jiného než s diskvalifikací předem počítat. Ještě by bylo vhodné mít na Ruské Ruletě vyobrazený na vzorové mapě prostor, kterého se daná problematika týká. Já například v tomto smyslu upozorním 3 závodníky EKP, kteří jedou jak Ruskou Ruletu, tak závody ČP.
pedros |
na doslech
vidim to tak, že zaparkuju na hranici prostoru, sám si dám vofrk a "na doslech" budu regulovat brůdra a ten to tam posbírá :o)
mAk |
Re: na doslech
na hranici prostoru už si v prostoru, tak nejen že budeš disk na RR za rozdělení dvojičky, ale ještě tě sejmou tejden potom na ČP oc¨
pedros |
Re: Re: na doslech
tak to je nejvíc co bych mohl z tohoto závodního dvouvíkendu vytěžit.. pořádnou disk-O-téku :o))
mAk |
Re: Re: Re: na doslech
A tu si ale přitom původně šetříš na štafety, že? (c:
pedros |
Re: Re: Re: Re: na doslech
jj, letos disk štafle padl na mě.. na třetí úsek .. aspoň to bude napínavý.. vy už ste si to vybrali v letech minulích, letos to tam pošlu já :o)
Smíšek |
A máme po závodech
... a kolik lidí bylo disk a kolika ruletářům to prospělo? Ač člen vedení sekce, musím konstatovat, že společně s Bážou a Samem zastávám názor, že celá tato akce byla o hovně. Celý ten článek pravidel je problematický. Nicméně v kontextu prosotru Hamr, který je notoricky známý, mi to od začátku přišlo jako velká kravina. Já osobně absolval v tomto prostoru tak kolem deseti závodů a tréninků. OK, nikoliv 14 dnů před závodem... Jenže podle mě mnohem více pomůže analýza starých MTBO map, než projetí se jednou na turistické mapě prostorem.

Navíc je to hlavně o osobním přístupu. Když budu chtít fakt podvádět, radši si vezmu starou MTBO mapu a půjdu se tam projet. Opačným případem je vzor Lasse Brun Pedersena z loňského ME, který neabsolvoval závod v domácím prostoru, protože ho důvěrně znal. A kdyby ho absolvoval, tak by se stalo co? Možná by vyhrál, jinak nic. Ale myslíte, že by ho ta medaile těšila? Prostě je to o osobní integritě. Tak se na to zkusme podívat všichni pro příště touto optikou. Třeba pak ubudou zbytečné diskuze.
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot

Tyto webové stránky používají soubory cookie

Používáme soubory cookie ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi zásadami používání souborů cookie.
Soubory cookie jsou malé textové soubory, které webové stránky ukládají do vašeho počítače. Webové stránky používají soubory cookie, aby uživatelům umožnily provádět určité funkce. Soubory cookie, které jsou vyžadovány pro správné fungování webových stránek, je možné nastavovat bez Vašeho svolení a používáním našich webových stránek s nimi souhlasíte. Všechny ostatní soubory cookie je nutné schválit. Svůj souhlas s používáním souborů cookie můžete kdykoli změnit na naší stránce Nastavení cookies.

Odmítnout vše Přijmout vše Přizpůsobit volby
Podrobnosti
  • Nezbytně nutné Umožňují základní funkce webových stránek, jako je přihlášení uživatele a správa účtu. Webové stránky nelze bez nezbytně nutných souborů cookie správně používat.
  • Výkonové Používají se ke sledování toho, jak návštěvníci webové stránky používají, jde např. o analytické soubory cookie. Nelze je použít k přímé identifikaci určitého návštěvníka.
  • Pro cílení Používají se k identifikaci návštěvníků mezi různými webovými stránkami, např. obsahovými partnery a bannerovými sítěmi. Tyto soubory cookie mohou společnosti použít k vytvoření profilu zájmů návštěvníků nebo k zobrazování relevantních reklam na jiných webových stránkách.
  • Funkční Používají se k zapamatování informací o návštěvnících webových stránek, např. jazyka, časového pásma, rozšířeného obsahu.
  • Nezařazené Jsou ty, které nepatří do ostatních kategorií.
Nahoru