MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Pohár MTBO cestuje do Waldviertelu, junioři pojedou o nominaci na MS

Šesté a sedmé kolo Českého poháru MTBO se odehraje v prostoru, kde naši reprezentanti v loňském roce úspěšně bojovali o světové medaile. Budeme tak mít možnost se důkladně seznámit s terény, které českým nohám evidentně sedí a navíc se stát přímými svědky soubojů o nominační místa v juniorské reprezentaci pro letošní mistrovství světa.

Závod je součástí českého i rakouského pohárového MTBO seriálu. Centrum v malé vesničce Oberwaltenreith poskytne po oba dny zázemí v podobě parkování, občerstvení a toalet. Přes noc centrum fungovat nebude, nicméně dle neoficiálních informací je možné své vozidlo na parkovišti ze soboty na neděli ponechat. Pořadateli zajištěné ubytování je ve městě v tělocvičně za velmi rozumný poplatek. S přihlédnutím k aktuální předpovědi počasí je spaní v suchu ať už v tělocvičně či někde v penzionu celkem rozumná volba. 

Kromě běžných kategorií je v závodě vypsána i kategorie e-biků. Pro mne osobně je to v MTBO novinka, v Česku o tom sice občas někdo mluví, ale do rozpisu se to zatím nikdo dát neodvážil. V tomto ohledu důsledně apeluji na dodržování fair-play. Kategorie ČP jsou pochopitelně pouze pro kola bez dodatečného pohonu, ale i taková jízda ve vláčku za e-bikem je chování nečestné a nesportovní.

Na mapě je mnoho výrazných a rychlých cest, je možné, že ke stavbě budou použité i v místě hojné polní asfaltky, kterých u nás moc nemáme. Naopak jsou v lese i oblasti, kde jinou než tečkovanou cestu nepotkáte. Terén je docela členitý, o sjezdy a výjezdy tedy nebude nouze. V mapě je výrazným prvkem železniční trať. Tu je přísně zakázáno využívat k jakémukoli postupu, přejíždět koleje na místech k tomu určených však povoleno je.

Další zákaz je spojen s rakouskými předpisy a pravidly: závodit se smí pouze po cestách. Toto bude hlídáno a jakýkoli vstup či vjezd mimo cestu bude nekompromisně penalizován diskvalifikací.

Pozitivní je, že mapu budeme mít na Pretexu. Znamená to, že pokud vám neuplave, bude ji možno studovat i za prudkého deště. Razit půjde jen bezkontaktně, AIR+ krabičky budou nastaveny na dlouhý dosah. Pokud nemáte moc zkušeností s tímhle systémem, pořadatelé vás určitě na startu nasměrují, co s čipem dělat, aby v lese správně razil. Při závodě pak doporučujeme kontrolovat ražení opticky i akusticky (čip na ucho, musí pípat!). Když vám to nepípá či nebliká (což se stává opravdu výjimečně), je potřeba razit do mapy. Nezapomeňte si vždy po závodě dojet do centra k vyčítání.

V sobotu budou v centru pozornosti zejména kategorie dvacítek, protože mezi juniory se odehraje přímý souboj o nominační místenku na MS MTBO v dánském Viborgu. Většina dospělých reprezentantů naopak dává přednost odpočinku a tréninku na letní vrcholy sezóny. 

Odkazy

 

| Zobrazeno 1259x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru