MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

O víkendu byl zahájen 23. ročník ČP v MTBO

O víkendu 7.-8.5.2016 byl v Česticích zahájen již 23. ročník Českého poháru v MTBO. Za neskutečně pěkného počasí přivítali pořadatelé Mamuti z Lipovky na 450 závodníků na úvodním dvojzávodu ČP v MTBO. Závod byl okořeněn mezinárodní účasti závodníků ze Slovenka, Polska, Itálie a Rakouska.

Na trati sobotního Ultra Longu se museli závodníci vypořádat se značnou porcí kilometrů. V Elitě se jednalo o trať dlouhou 50km u mužů a u žen 30 (vzdušnou čarou). V ženách zcela jasně zvítězila Martina Tichovská z USK Praha, která o téměř 10 minut porazila Renatu Paulíčkovou z OK Jihlava a Kateřinu Novákovou z OK 24 Praha. V mužích byl souboj vyrovnanější, ale systémem start cíl vedl od samotného začátku Vojtěch Ludvík ze Stadionu Nový Bor, který za sebou nechal velkou zahraniční hvězdu z Itálie Lucu Dallavalleho téměř o 3 minuty a Jirku Hradila z SKOB Zlín už o 7 minut.

Na závodníky čekal rovinatý terén s velmi bohatou a dobře sjízdnou sítí cest. Tratě obsahovaly i několik velmi dlouhých postupů a 2 občerstvovací stanice.
Novinkou byla trať pro nejmenší závodníky v kategorii M12 a W12 (liniová trať v lesním prostoru na závodní mapě a smožnostmi zkarácení). Tyto tratě si rodiče dětí velice pochalovali a doufáme, že jsou příslibem pro nábor a růst budoucích talentů pro MTBO!

Další raritou byl prostor závodu, který mapaři připravovali téměř 3 měsíce a byl téměř 25 km2 velký. Pro sobotní závod byly připraveny 2 mapy (vel. A3) a kategorie M21E měla dokonce 3. mapu, která překrývala prostor obou map. Premiérově byl použit tisk na voděodolný materiál Pretex a mapy pro většinu kategorií byly tištěné oboustranně firmou Reklamy Jilemnice.

Po sobotním ceremoniálu následovala kulturní vložka v podobě country kapely Kalumet.

V nedělním závodu na krátké trati (Middle) se závodníci dostali do prostoru mapy Sklenářka. Vlastně celý prostor byl premiérově využit pro MTBO. A když jsme u těch rarit, tak se pro okres Rychnov nad Kněžnou jednalo o první závod v MTBO!

V hlavních kategoriích se oproti sobotě změnily výsledky následovně: v ženách zvítězila Renata Paulíčková z OK Jihlava o 40 vteřin před Laurou Scravonati z Itálie a o dvě minuty před Naděždou Skácelovou z LKT 80 Šumperk.

V hlavní mužské kategorii M21E zvítězil Luca Dallavalle o 21 vteřin před Kryštofem Bogarem z Jiskry Nový Bor a o 67 vteřin před Honzou Svobodou ze SNS Smržovka.
Opět byl zařazen liniový závod pro nejmenší účastníky. Všichni závodníci mohou své kladné či negativní postřehy zhodnotiv v anketě zde: http://www.click4survey.cz/s/8971/39963a19. O následnou analýzu se podělíme do cca 10 dnů.

Fotky ze závodů: http://faltejsci.rajce.idnes.cz/MTBO_Zdelov_7.-8.5.2016

| přečteno 3126x | MTBO ČP + MČR | Radek

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Kekety |
díky

Milí Mamuti,

příjemně jste mě překvapili.

To že tady není smršť hodnotících komentářů znamená, že závody byly hezké :-) díky

Mamut |

Milý Kekety, dík za pozitiva, která opravdu převažovala. Smršť reakcí kladných i záporných se odehrává při odpovědích na náš dotazník. O nic Vás neochudím, protože se chystám zveřejnit do týdne vyhodnocení.

Za necelé dva týdny naviděnou. Ps: párty se zelenou bude velkolepá. Zbylo pouhých 7 litrů zelené.

Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot