MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

O starém, zlém, ošklivém a hloupém čarodějovi

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami, taky za devatero lesy, kdysi dávno, v překrásném kraji plném zralých malin, vyplašené zvěře a oranžovo-bílých lampionků, žil, byl starý, šeredný a velmi zlý čaroděj.

A protože se hnusný morous rozzuřil vždy, když k němu dolehl smích nebo radostné funění nadšenců sportovních, vždy, když spatřil rozjařené tváře mladých nebo na něj docákla kapka potu kolemjedoucích, měl na ubohý zdejší lid již odpradávna spadeno.

Proto rozhodl se pan král, že takhle již to dál nejde a povolal do království svého siláky nejudatnější a krasavice nejpůvabnější z celého okolí, aby osedlali oře své a změřili si síly v urputném boji proti zloduchovi zdejšímu.

Ihned po tom, co zmerčil čaroděj úmysly královy, do lesa se vydal, aby zničil vše, co zničit lze, dříve, než prostý lid cokoli učiniti stihne.

A tak netušící odvážlivci bezmocně po lese bloudili, hledali a hledali a najíti nemohli ani za nic, pranic jiného, než-li jen stopy po kruťasovi.

Vrátivši se rozzuřeni, zklamáni a nešťastni a k smrti znaveni, rozhodli se udatní bojovníci, že vyjma elitní jednotku, jejíž síly jen tak tak stačily, aby alespoň v některých koutech lesa byly dříve než čaroděj, budou muset zapomnět vše, co se ten den událo a příště se lépe vyzbrojiti.

Druhý den každý tušil, že boj bude ještě drsnější, delší, čaroděj ještě zuřivější a sil nebude již tolik. Odvážný lid celou noc poctivě zbrojil proti kruťasovi až do rána bílého, kdy za časného jitra nastoupil v plné polní. Všudepřítomní vojáci dělali, co mohli, v krásných kopcovatých terénech oři běhali o sto sedm, spanilé děvy oslňovaly svými půvaby, kde se dalo i nedalo, a borci z krajů dalekých i nedalekých též bojovali až do krve rudé či modré.

Bylo očividné, jak moc sil a odvahy koluje v žilách urozeného rodu, původem z Králového Hradce, jak o trochu méně, ale přesto velmi udatné, žijí rody v Podještědí, a kolik dalších prolilo litry potu a mililitry krve v dlouhém předlouhém boji.

Dobro nakonec opět (skoro ošest) zvítězilo, a tak se mohl každý vydat na cestu zpáteční do domovů svých, kde, ač všude dobře je, je nejlépe.

Jana Chmelíková

A stylem strohým, leč jasnějším pro nezasvěcené: Mistrovství ČR MTBO (orientačních závodech na horských kolech) na krátké trati pořádané USK Praha v polesí Na Požárech (stejně jako loňský problematický Pohár elity v orientačním běhu) bylo značně znehodnoceno, když během půlhodiny bylo z lesa ukradeno 7 kontrol, a to pravděpodobně pracovníky místního nepřátelsky naladěného polesí. Všechny tratě vyjma mužské elity musely být zrušeny. Hřebíky natlučené do kořene na pěšině vedoucí ke startu jsou stejně nepochopitelné... Při nedělní dlouhé trati se organizátorům podařilo vše uhlídat a několik odcizených kontrol okamžitě nahradit.

-kej-

Zdroj: Jana Chmelíková

| Zobrazeno 4460x | MTBO ČP + MČR | Kamil -Kejmil- Arnošt
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru