MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Novinky pro sezónu MTBO 2011 a blížící se termín registrace

Registrace MTBO pro letošní rok má termín do 31.3.2011 a probíhá stejně jako minulý rok online v přihláškovém systému MTBO. Cena za registraci je stejná jako v roce 2010 – 80kč za dospělé, 40kč pro děti od 11 do 17 let a 0kč pro děti do 10 let. Kdo se chce z jakéhokoliv důvodu zříci licence a má zájem nastupovat v nižší kategorii než na kterou má právo, má povinnost tak učinit do 15.3.

Letos nás čeká celkem 21 individuálních závodů v 10 závodních víkendech. K tomu navíc 2 týmové závody - MČR štafet na konci června a MČR družstev jako vyvrcholení sezóny. Novinkou je zřízení speciálních mistrovských víkendů, takže mistrovské závody (sprint, middle, long, štafety) budou uspořádány pouze ve dvou víkendech. Původně bylo plánováno o 2 podzimní závody (1 závodní víkend) více, ale kvůli posunu termínu Mistrovství Evropy v Rusku musel být počet závodů upraven.

Významnou změnou, i když pouze co se týče názvu kategorií, je použití anglických zkratek pro názvy kategorií (muži M, ženy W), které nahradí stávající H a D. Další novinkou je zřízení 2 nových kategorií a přejmenování jedné stávající. Nově se zřizuje kategorie W21B kvůli velkému počtu závodnic v kategorii W21A. Dále je zřízena nová kategorie OPEN Long, která bude mít vzdálenosti podobné jako mužská elita, ale velmi jednoduchou stavbu tratí. Pro tuto kategorii není potřeba registrace a je určena pro závodníky bez zkušeností s orientačními sporty, tj. především pro maratonce a účastníků závodů typu Bike Adventure. Doufáme, že vznik této kategorie může pomoci přitáhnout do MTBO další závodníky. Poslední změnou je přejmenování kategorie příchozích na OPEN Short.

Letos se bude do Českého poháru počítat 14 z 21 závodů, tj. přesně dvě třetiny. Novinkou v hodnocení žebříčku ČP je započítávání 100 bodů pro vítěze, ostatním závodníkům nižší počet bodů stejným způsobem jako doposud. Tato změna má pomoci k objektivním výsledkům v kategoriích s nízkým počtem závodníků. Další novinkou je vyšší koeficient pro mistrovské závody (1,1), což bude motivovat závodníky k účasti v obou mistrovských víkendech. Vítěz mistrovského závodu tedy získá 110 bodů.

Nově bude zřízena Veteraniáda (obdoba Mistrovství) pro všechny veteránské kategorie, takže i pro veterány již budou mistrovské víkendy něco více než normální závody. Dále jsou zrušena oblastní mistrovství v kategoriích M21A a W21A výměnou za možnost startu pro prvních 5 závodníků aktuálního žebříčku v MČR elitních kategorií.

Další novinkou je zřízení červené skupiny (start na konci startovní listiny) pro elitní kategorie M21E a W21E, v které bude startovat 8 nejlepších žen a 10 nejlepších mužů. Pro nasazení bude zřízen nový žebříček, do kterého se počítá 7 nejlepších z 10 posledních závodů, s přesahem do předchozího ročníku. Pro rok 2011 budou nová startovní čísla, které nám zajistila sponzorsky firma HI-TEC. Startovní čísla budou mít nově všechny kategorie, takže v lese již nepotkáte závodníka bez čísla.

Poslední důležitou informací je snaha o otevření MTBO široké veřejnosti a tím pádem snaha o zvýšení počtu závodníků. Prvním krokem je zřízení open kategorií, dále plánujeme vytvoření nové přehledné webové prezentace. Posledním krokem je vytvoření marketingové komise, kterou vede Honza Kouřimský a jejímž cílem bude snaha o propagaci MTBO v cyklistických médiích.

Veškeré aktuální dokumenty (prováděcí pokyny MTBO 2011, soutěžní řád MTBO 2011 a soutěžní řád MTBO 2011) naleznete v sekci dokumenty.

Ještě připomínám, že termín přihlášek na první závody Českého poháru v Maďarsku je 25.3.2011. Ubytování je však nutno rezervovat již do 11.3.

| Zobrazeno 5519x | Informace | Mirek Kalina

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Fanda |
Přejmenování kategorií
Proč byly přejmenovány kategorie (např. H21A na M21A, Příchozí na Opet short)? Jaký to má smysl? Kdo to vymyslel? Díky za reakci!
mAk |
Open Long
Open Long bych doporučoval, aby to byla stejná trať jako třeba H21A, když už se mají prestižnější open závodníci do ní hlásit, tak aby měli porovnání v časech i mezičasech s reálnou kategorií. A Áčka mi přijdou vhodnější než Elita, pokud by byl náhodou nějakej talent a zaletěl rychle jako top Áčkaři bude vědět, že by měl na elitu, ale jinak by to mohlo bejt trochu demotivační, ikdyž asi chápu že se to v případě srovnání s Elitou bude počtem kilometrů líp prezentovat maratoncům (pokud jsou ta správná cílovka?).
Meloun |
Mak: Open Long má být náborová kategorie, tzn. naprosto jednoduchá stavbou, ale relativně dlouhá, cílená na maratonce, které od MTBO odrazuje především to, že kvůli hodince v lese jim nestojí za to někam vůbec jezdit. Tzn. nemůže být stejná s žádnou mužskou kategorií, protože ty po mapové stránce určitě triviální nejsou.

Fanda: Vymyslelo a schválilo to rozšířené předsednictvo. Smysl to má určitě ten, že pokud se náš sport jmenuje anglicky MTBO, používat zkratky H,D mi příjde zvláštní. To pochází z němčiny (ale u veřejnosti to implikuje spíš "Hoši a dívky" což vypadá na partu zastydlejch školáků, spíš než na sport) a v MTBO to nemá žádnou tradici ani oporu. Jde pouze o dědictví OB, kde to možná nějakou tradici mělo, ale MTBO už zdaleka není jen sport bývalých orientačních běžců. Takže konec "Hochů a Dívek" ;o). Používat české zkratky je poněkud nešikovné - kvůli tomu Ž s háčkem. Kategorie OPEN jsme přejmenovali na OPEN protože na takové pojmenování jsou maratonci zvyklí, je z toho snadno pochopitelné, že jde o kategorii pro kohokoliv, kdo se přihlásí a nemusí mít žádnou licenci a myslím, že to zní lít než "příchozí" což je jako jen by náhodou šel někdo kolem :o)
mAk |
Re:
Nojo, jenže kde ste vzali myšlenku, že maratonci jsou ta pravá cílovka? Je to něčim podložený? Nějakejma číslama? Proč neni cílovka mladí orientační běžci, který maj k tomuhle sportu přece jen o něco blíž než cyklisti? Osobně sem zkoušel naverbovat několik maratonců, někteří to i zkusili, ale nikdy do toho nakonec nezabředli až na totální vyjímky (Pedrose). Já bych klidně právě pro příchozí otevřel možnost přihlásit se do libovolný kategorie a veřejně to tak i prezentoval (aspoň na našich loňskejch závodech sme to podobně měli). Pokud to nebude XOBoj komplikovat počítání žebříčku? Vem si teda že seš ambiciozní maratonec, OPEN long tě nalákal a rozhodneš se od příštího roku jezdit MTBO a další 2 sezony se budeš "poflakovat" v Céčkách a Béčkách - trochu blbý ne? Otevřením všech kategorií a vysvětlením, že tohle je orienťák a ne jen bušení do pedálů a že máš možnost se přihlásit od kratší a orientačně jednodušší kategorie C až po delší a orientačně náročnější A (např. v sobotu C, v neděli A), tak si to MTBO během víkendu nebo roku doopravdy vyzkoušíš a navíc bys mohl bejt motivovanej i systémem, že pokud takhle open zajedeš třeba v Ačkách do 20týho místa, můžeš na příští rok, kdy do toho chceš jít naplno zažádat rovnou o přidělení licence A na základě tohohle výsledku. To mi přijde systematický, to co je nyní navržený, jen bude zatěžovat pořadatele uplně bez výsledku...
mAk |
Re: Re:
...čímž teda nechci říct, že by i ty maratonci neměli bejt oslovený.
xOB |
Re: Re:
Nadejneho neregistrovaneho bajkera muzes mimo soutez pustit do jakekoliv kategorie. Takze kdo na to ma, tak si klidne muze zkusit Elitu (vis jak byli elitaci v roce 2003 v BK "nasrani", kdyz neregistrovanej bajker vyhral soutez o nejrychlejsi postup, proste na to mel :-) )
Open long je opravdu cilen na vetsinu a ta se mapy boji.
Meloun |
Re: Re:
Ještě bych XOBa doplnil, že navíc přece existuje vždycky možnost udělení vyjímky pokud bude důvod předpokládat, že danej bajker na to má. Příkladem třeba Vendy pro letošek.
Meloun |
Re: Re:
Co se týče mladých nejen orientačních běžců, osobně zastávám taky názor, že je třeba cílit i na ně a možná i hlavně na ně. Tady ovšem není problém v kategoriích, protože kategorie MW14-MW20 jsou v podstatě všechny open. Může je jet i neregistrovaný. Problém je že zatímco v OB je v každém oddíle někdo, kdo se dětem věnuje, v MTBO to zatím nikoho ani nenapadlo (kroužky, pravidelné tréninky, náborové závody při školách...). Jistě, má to určitá úskalí, která jsme už několikrát probírali, ale přece jen - ani jeden v republice?
mAk |
Re: Re: Re:
XOB a Meloun: to je všechno pěkný, že můžou, ale kdo to ví? A proč se to teda neprezentuje oficiální "systémovou" cestou. Takhle je to jako kdyby to neexistovalo.
lampion |
Re:
hele vy si fakt myslíte, že najdete nějaký ouchyly mimo OB komunitu, který se budou chtít v době GPS vydat někam podle blbý papírový mapy? kolik jich asi tak bude? :-)))))
Fanda |
Re:
MTBO je anglická zkratka a všichni ji používáme, to beru. Ale proč, když jezdíme český pohár, tak si kategorie pojmenováváme anglicky? To je trochu divné, ne? Nemyslím si, že pro veřejnost (když už někdo (o čemž dost pochybuju) na závody dorazí nebo si někde něco přečte, uvidí v TV, ...) bude nějaký rozdíl jestli kategorii pojmenuješ zkratkou H či M. V obou případech nebudou tušit co to znamená, nebudou vědět co znamená číslo za písmenem, atd. A tipoval bych, že spousta aktivních orienťáků vůbec taktéž netuší co se skrývá za H a D. Proto nechápu proč měnit něco co léta funguje ... Pojmenování Open short pro příchozí taky neberu. Kategorie Příchozí mi připadá pro příchozího srozumitelnější než Open short (ne každý umí anglicky). Takhle řeknu kamarádovi, jdi na prezentaci a přihlaš se do příchozích (právě proto, protože ta kategorie má tradici, vím co se pod ní skrývá a na většině závodů je vypisována). A co se stane, když člověk na MTBO zjistí, že by radši běhal? Půjde na závod v pěším OB a bude chtít běžet Open short? Mě přijde škoda měnit něco co dle mého funguje roky. A dobře. Spíš se mi zdá, že děláme změny někde, kde nemají smysl a spíš si tím škodíme. Nebylo by lepší než přejmenovávat kategorii, tak na prezentaci postavit někoho, kdo se bude starat o příchozí (poradí, vysvětlí, ...)?
Meloun |
Re: Re:
Hele bez urážky, ale je snad naším cílem motivovat někoho, aby běhal? Já mám OB z nostalgie docela rád, ale mým cílem je přitáhnout lidi k MTBO, ne k OB. Podporuje snad sekce OB lidi k účasti na MTBO? Ani náhodou. I společný náborový akce jsou problém. Co se týče náboru z tábora OB - těžko nějakýho původního běžce odradí nebo rozhodí, že si bere mapu M21C místo H21C. Co se týče bajkerů, z kterých se v současnosti nový MTBO jezdci rekrutují převážně, těm to pochopení jedině usnadní. Co se týče bajkerských sportů, kategorie OPEN jsou všude, takže tomu bajkeři rozumí moc dobře ať už anglicky umí nebo ne. A že kategorie Příchozí funguje? A kde jako? U nás ji zatím jezděj tak 2 lidi na každým závodě a u běžců jsem vždycky zatím měl tu čest jen s kategorií T4,T6 - to je jako co? Příchozí? A jak se to pozná? Úplně stejně jako když příjdeš na prezentaci MTBO a řekneš, že chceš jet příchozí. To že by vždycky měl existovat někdo, kdo nově příchozím poradí a pomůže je pravda. Problém je, že lidí, kteří by byly ochotni pro náš sport odvést nezištně a zadarmo nějakou práci se jaksi nedostává a to ani centrálně natož lokálně. Nemáme nikoho na krajských svazech, nemáme nikoho kdo by chtěl dělat nábor. Za každou ochotnou ruku budeme jedině vděčni. Chceš se zapojit?
Meloun |
Názvy kategorií by měli být snadno srozumitelné i pro neMTBO veřejnost. V současnosti, když se někdo neznalý věci koukne do rozpisu, tak ho ta změt H a D (přičemž nikdo už neví proč H a D) spíš vyděsí. Takže snahou bylo, aby bylo jasné, co je co.
Aldomoro |
Re: kategorie
A proto je zveřejněn soutežní řád platný od 1.4.2011 kde se to kategoriemi HD jen hemží? Nebo JAKÉ teda vlastně budou kategorie??? Zajímá mě to kvůli vydání rozpisu atd. jako pořadatele.
Albert |
Ještě k M, W
Jen bych doplnil, že k nám taky jezdí poměrně dost cizinců a i pro ně budou mezinárodně platné zkratky kategorií určitě přehlednější.
Fanda |
Re: Ještě k M, W
Doufám, že kategorie nejsou přejmenovány kvůli cizincům. Anebo snad ano?
Piko |
Průměry
Nikde jsem nenašel jak to bude s průměry z mistrovských závodů. Budou taky násobit 1,1?
Meloun |
Re: Průměry
Budou. Je to v prováděcích pokynech pod "Systém hodnocení ČP". Stojí tam: "V případě průměru za závod MČR se tento
násobí koeficientem 1,1."
Pari |
Většinou se diskuzí na mtbo neúčastním, ale v tomto případě udělám výjimku. Mohl by mi, prosím, někdo z komise napsat jediný rozumný důvod pro zavedení červené skupiny v Českém poháru?
mAk |
Re:
Pari to je jasný... abych se s váma moh svízt až mě dojedete, teda pokud se mezi ruďáky budu vejít (c;
Mirek |
Re: Re:
Červená skupina je v MTBO zavedena kvůli zvýšení objektivity výsledků nejlepších závodníků a je to tak běžné ve většině sportů, jestli si tedy správně vybavuji argumenty na mé dotazy ze shromáždění sekce v říjnu 2010. Zavedení červené skupiny byl jedním z mála bodů, které jsem já osobně nepodporoval, protože mi přijde, že po této úpravě už nebude mít nikdo z nečervené skupiny šanci na dobrý výsledek a z mého pohledu je to vlastně vznik nové superkategorie M21E REPRE.
Albert |
Re: RG
Červená skupina byl můj návrh. Důvody jsem měl tři. 1. větší objektivita nominačních závodů. 2. Větší náboj závodů ČP pro repre, díky kontaktu ve vracečkách apod. 3. stížnosti některých reprošů na to, že musí "čistit" trať a startují moc vepředu. Jestli jsou ty důvodu rozumné, to posuď sám.
Fanda |
Re: Re: RG
Nemyslím si, že je červená skupina fér. Co se asi stane, když se sjedou dva či více podobně rychlých závodníků?
Meloun |
Re: Re: Re: RG
Určitě míň než když se teď řada závodníků z druhý poloviny elity pravidelně vyvážela s reprošema :o)
Chláďa |
Re: Re: Re: Re: RG
Červená skupina se mi libí, nemusím tak brzo vstávat ;-). A myslím, že každý má možnost jezdit tak, aby v ní byl pokud chce nebo nebyl pokud nechce :D .
Fanda |
Re: Re: Re: Re: RG
Já mám za to, že by všichni v kategorii měli mít při závodě pokud možno shodné podmínky bez ohledu na výkonnost. V případě červené skupiny toto myslím není dodrženo.
Meloun |
Re: Re: Re: Re: Re: RG
Červenou skupinu máš i na MS a nejen v MTBO. Prostě proto, že to je prestižní zaležitost a taky tak trochu motivace bejt v red group. Všichni mají stejné podmínky se do červené skupiny probojovat. A odpadne takový to vyvážení se závodníků druhého sledu, kteří najednou zalítnou, protože shodou okolností za nima startoval někdo dobrej. Rovný podmínky nejsou nikdy. Když za mnou startuje a dojede mě někdo z repre, tak se samo taky svezu. Když za mnou jsou lůzři, mám smůlu. A destiminutovej startovní interval, aby to bylo fakt fér play je nerealizovatelnej.
eddy |
Re: Re: Re: Re: Re: Re: RG
A to bude mezi elitou a red group nějaká mezera ve startovce? V prováděcích pokynech tonení. Protože jestli ne, tak ty poslední co pojedou před red group se s ní opět vyvezou. A tentokrát opravdu kvalitně, bo když ti ujede první, za chvíli tam máš dalšího, atd... Jinak se mi tahle novinka líbí, přestože se do red group těžko kdy podívám. Akorát tahle argumentace je poněkud mimo..
NPyřin |
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: RG
A co takhle červenou skupinu losovat, jako kdyby to byl jeden člověk? V orienťáku to tak už pár let funguje. Reproši můžou jet spolu a někdy jim to holt vyjde na začátek.
Pepek |
kategorie
Jaký bude rozdíl mezi W21A a W21B? A potom v Maďarsku W21B není vypsána :-)
Albert |
Re: kategorie
Díky za upozornění, nějak jsme jim to zapoměli napsat :) Už jsem požádal o doplnění. Jaký bude rozdíl, to asi záleží na konkrétním závodě a staviteli. Bčka by měli být o něco kratší, ale je povolena i stejná trať pokud bude žen málo. Viz prováděcí pokyny.
Petra |
Re: Re: kategorie
Sice nejezdím rychle a na špici. Ale mám trochu obavu, aby se Bčka nestala orientačně příliš lehkými. :-)
To by byla škoda.
Albert |
Re: Re: Re: kategorie
To by určitě být nemělo. Jediný rozdíl je v tom, že je povolená o něco kratší trať. Je to stejné jako u mužů. Orientačně jednoduché, mají být jen a pouze kategorie open.
megalampion |
jupí
a lampióni maj zase o zábavu postaráno :o)))
Jelen |
červená skupina
Červená skupina byla (Pari) zavedema proto, abych už např Já, nemohl reprošům (např ve sprintu) dále natrhávat pr..l. Podle mě je to nesmysl, ale moje chyba je, že jsem chyběl, když se o tom jednalo. Separace těchto lidí v "českých poměrech" nikdy nepovede k ničemu lepšímu. A další věcí je, že když budeme reprošům i nadále "ustupavat" z našich zaběhlých pravidel, povede to k úpadku celé disciplíny, jako se tomu v současné době děje v českém LOBu.
Albert |
Re: červená skupina
V LOBu je červená skupina? Úpade této disciplíny je spíš v tom, že těch pár areálů v horách kde je mapa je notoricky oběhaných a pod horama není spoleh na sníh. A k úpadku dojdeš spíš tak, že je všechno dobrý a nic se už nemusí vylepšovat. Mě to prostě z hlediska přípravy repre pro MS přišlo jako přínosný nápad a prošlo mi to. Neznamená to, že to tak bude navěky, když se letos ukáže, že to k ničemu nevede a že to štve i samotné členy RG, může se to zase zrušit.
Fanda |
Nová webová prezentace
Co znamená, že " ... dále plánujeme vytvoření nové přehledné webové prezentace ..."? Nový web MTBO.cz?
prelampiónec |
červená skupina
nepřijde mi to jako blbý nápad, jestli chcete zajistit regulérnost výsledků, tak startujte s hodinovým intervalem :o)
KLádin |
add red grupa:


má to výhody i nevýhody. pro mě jako reproše který bere ČP jako přípravu a nominaci na světové závody převažují výhody, které popsal Albert


pro ostatní to znamená, že mají menší šanci na to, že za nima bude startovat reproš, který je doveze k lepšímu výsledku, jestli je tohle důvod, proč se tak zlobíš...?


add kategorie:
vůbec nevím, jak jsi Fando přišel na to, že stávající systém byl přehlednější (pro nově příchozí) než bude ten nový. Pouze sis na něj zvyknul, ale ve spoustě sportů zrovna třeba na cyklo/ski maratonech se používá prakticky totožný systém, včetně kategorie OPEN, a nikdo s tím nemá problém, i když nemluví anglicky. A zrovna OB bych si za příklad nebral, tam používají pro příchozí jakési zkratky T, P, N či L, což teprve dělá neznalému guláš. A na závěr, když se tu tak biješ za H, D, proč by německé označení mělo mít přednost před anglickým? A proč nebojuješ za české? Prostě tak trochu bouře ve sklenici vody.


add nový web: pokud vím, pouze jde o to, aby byl přehlednější a praktičtější než funkčně i technicky poněkud zastaralý současný, žádnou kulišárnu za tím nehledej


add LOB: ten neupadá kvůli přejmenování kategorií ani ničemu podobnýmu, ale pro to, že jsou u nás tragický klimatický a geografický podmínky a proto, že polovina závodů se cpe do nevhodných terénů nebo jsou nevhodně stavěný tratě, tragicky najetý stopy či nahovno počasí a nejlépe všechno dohromady. A nechtěj Jelene, abych tu říkal, která polovina z letošních dvou závodů patří do této kategorie. Zajímavé je, že za poslední 4 roky byly nejlepší české závody na Javoru (GER), Lipně (AUT), Jakuszicích (POL) a Zinnwaldu (GER)...?!
Fanda |
Re:
Ještě k těm kategoriím: pokud je mi známo, tak P = příchozí, T = trénink, N = nábor, L = netuším. Ale to ví člověk, kterej se v tom pohybuje. Takže Příchozí mi pro neznalého přijde lepší než Open, protože člověk spíš pochopí, že je to kategorie pro něj. Ale nakonec na názvu asi moc nezáleží (i Open je dobrej nazev :-), spíš bysme se měli v rozpisech, na webu, na prezentaci, na shromaždišti, apod. snažit, aby se v tom člověk neznalý vyznal, aby mu na shromaždišti i jinde někdo pomohl, poradil, ..., aby když už ho to chytne, aby ho neodradilo to, že na příchozí moc zařízený nejsme. Obecně nemám rád, když se používají někde cizí slova, označení apod., když pro ně máme česká. Ano, H a D jsou odvozena z němčiny a asi bych se měl bít za M a Ž, ale u nás to má léta tradici, tak nevidím důvod to měnit. Navíc v OB i LOB (Trail je někde jinde) se taktéž používají. Tak když patříme pod jeden svaz, tak je ta změna trošku zvláštní. Spíš bych čekal nějakou jednotu a ne že to budeme dělat jinak. Dobrou změnou v nedávné době byla změna z H19-39 na H21. To mi přišlo správné a logické. K webu: nic za tím nehledám, jen se ptám co se chystá. Nemyslím, že je problém, že web běží na starším systému (ano, jistě, jsou novější a šikovnější systémy) jako spíš obsah (to, že některé informace na něm nejsou úplně aktuální, jsou zde prázdnější sekce, apod.). V poslední době se o to někdo stará (nejspíš Mirek Kalina) a je to hned znát.
Albert |
Nový web se chystá...
Kategorie neřeším, ale nový web se opravdu chystá. Stávající redakční systém sice slouží, ale plánujeme přechod na jiný, důvodů proč je víc. Každopádně souhlasím - web je hlavně o obsahu, když ten chybí, nebo je nepřehledný, tak to redakční systém nezachrání. Jestli máš, nebo kdokoliv další, nějaké nápady, co by se na webu mtbo dalo zlepšit, co je špatně, co naopak zachovat, tak mi klidně pošlete email.
Jarka |
Re: Nový web se chystá...
Já jsem rozhodně pro sekci pro nováčky. Dohledat teď všechno, co by začínající orieťáky na kole zajímalo, resp. pořebovali vědět, je nadlidskej úkol, a navíc nikdy nevědí, jestli už našli úplně všechno. Když budou mít svou sekci, tak se ta jistota určitě zvýší... Bude se hodit i pro další nežebříčkový MTBO závody, který se mimo jiné snažej o nábor - bude stačit zveřejnit odkaz do sekce nováčků. Klidně se nějak zapojím.
Albert |
Re: Re: Nový web se chystá...
S tou počítáme, je to jeden z velkých aktuálních nedostatků o kterém víme. Hlavním autorem jejího obsahu bude Kouřa - protože sám si cestu nováčka prošel poměrně nedávno (a nutno říct že velmi úspěšně :) ). Ale každá další pomocná ruka je vítaná.
Petr |
Re: Re:
Že by L byl třeba "Long"?
Možná díky D a H je pak v OB třeba H45K zřejmě asi teda Krátká a jelikož H45D by asi nebylo úplně vono, tak je k tomu je H45L čili... Long???
Jelen |
LOB upadá také proto, že se vše (kalendář) podřizuje reprošům a přitom všichni vědí, že za posledních 5 let nikdy nebyl (kromě Prahy) sníh v první polovině ledna. A stejně tam ty závody nacpou, aby měli reproši alespoň něco odjeto, než pojedou do světa. Červená skupina je možná dobrá pro 6-8 reprošů. A co těch zbejvajících 35 eliťáků.....? Třeba je to přestane bavit, budou radši jezdit Ačka a to je "úpadek". O mě už nejde, já držím chvost, ale co třeba nějaká mladá naděje, neměla by mít možnost, být nalosován mezi reproše a změřit s nimi síly v přímém kontaktu???
Meloun |
Re:
Jelene já tomu nějak nerozumím. Možnost srovnat se v elitě máš vždycky a to že za Tebou nalosujou někoho namakanýho není o srovnávání se, ale o vyvážení se, což je absolutně unfair. Že by někdo nadějnej šel jezdit radši Áčka? To by asi moc nadějnej nebyl, když by ho demotivovala existence Red Group až natolik :o)
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot

Tyto webové stránky používají soubory cookie

Používáme soubory cookie ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi zásadami používání souborů cookie.
Soubory cookie jsou malé textové soubory, které webové stránky ukládají do vašeho počítače. Webové stránky používají soubory cookie, aby uživatelům umožnily provádět určité funkce. Soubory cookie, které jsou vyžadovány pro správné fungování webových stránek, je možné nastavovat bez Vašeho svolení a používáním našich webových stránek s nimi souhlasíte. Všechny ostatní soubory cookie je nutné schválit. Svůj souhlas s používáním souborů cookie můžete kdykoli změnit na naší stránce Nastavení cookies.

Odmítnout vše Přijmout vše Přizpůsobit volby
Podrobnosti
  • Nezbytně nutné Umožňují základní funkce webových stránek, jako je přihlášení uživatele a správa účtu. Webové stránky nelze bez nezbytně nutných souborů cookie správně používat.
  • Výkonové Používají se ke sledování toho, jak návštěvníci webové stránky používají, jde např. o analytické soubory cookie. Nelze je použít k přímé identifikaci určitého návštěvníka.
  • Pro cílení Používají se k identifikaci návštěvníků mezi různými webovými stránkami, např. obsahovými partnery a bannerovými sítěmi. Tyto soubory cookie mohou společnosti použít k vytvoření profilu zájmů návštěvníků nebo k zobrazování relevantních reklam na jiných webových stránkách.
  • Funkční Používají se k zapamatování informací o návštěvnících webových stránek, např. jazyka, časového pásma, rozšířeného obsahu.
  • Nezařazené Jsou ty, které nepatří do ostatních kategorií.
Nahoru