MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Nominační závody a společné soustředění dospělých, juniorů a dorostenců MTBO.

detail

Vzhledem k blížícímu se, letos naposledy "ne"oficiálnímu, ME juniorů a dorostenců v Itálii se v sobotu se konal 1.nominační závod s těmito výsledky.

Krátké hodnocení:

  • D17 – o přiřazení do š.v. se výborným výkonem přihlásila Martina Lamichová, což potvrdila i v neděli
  • D20 – Janička Fajtlová potvrdila roli favoritky po 2 vyhraných závodech v Pezinku a v neděli výkon zopakovala
  • H17 – velmi dobře zajel Kryštof Bogar a stabilní výkon potvrdil i v neděli, dále pak dobře Martin Tišnovský, bohužel Jája Fajtl minul jednu kontrolu, ale jinak jezdil výborné mezičasy
  • H20 – výborně zajeli Franta Bogár a Mára Pospíšek, vzhledem k tomu, že trať byla stejná s HE, tak by prvně jmenovaný vybojoval v HE 8.příčku!

Po závodech se uskutečnilo v Litomyšli od neděle do úterý společné soustředění širšího výběru MTBO závodníků, které bylo zakončeno 2.nominačním závodem.

V pondělí byla na programu společná vyjížďka na Kozlovský vrch s fotografováním a odpoledne pak nácvik ražení kontrol za jízdy, pilování techniky sjezdů a výjezdů a okruhový paměťák a došlo i na fotbálek. To vše za krásného květnového počasí.

V úterý se uskutečnil druhý nominační závod v severní části mapy z víkendový závodů, který se sestával ze 4okruhů, kromě kat.D17 – ty měli pouze 3 okruhy.

Závodníky velmi prověřila nepřízeň počasí, neboť celou noc, ráno a později i v průběhu závodu pršelo a cesty byly rozbahněné a velmi kluzké, což pocítili na vlastní kůži zejména Janička Fajtlová a Honza Kroupa.

Na vysvětlenou k výsledkům:

1.okruh (start-211) cross-country (XC) cca 3,5km bez mapy
2.okruh MTBO (3 kontroly)
3.okruh (210-211) XC - stejný jako 1.okruh (kromě D17)
4.okruh MTBO (4 kontroly)

Krátké hodnocení:

Všichni závodníci odvedli výborné výkony, můžete je posoudit i s mezičasy seniorů, kteří jeli okruhy tréninkově.

  • D17 – výborně zajela Martina Lamichová, pozitivně překvapila Katka Hančíková a mladičká Anežka Pařízková
  • D20 – výborně zajela Hana Hančíková, zejména je vidět fyzická připravenost na 2.okruhu XC, kde porazila téměř všechny kluky H17! Dále velmi vyrovnaně zajeli ostatní závodnice, vč. Janičky Fajtlové, která zvolila na posledním postupu sjezd, kde měla pád a poškodila kolo
  • H17 – velmi dobře zajelo trio Martin Tišnovský, pozitivně překvapil Jakub Laciga a Kryštof Bogar. Jája Fajtl – nejlépe fyzicky vybavený závodník, však ihned v prvním okruhu MTBO zazmatkoval a spletl si údolí a hodně ztratil
  • H20 – výborně zajel Mára Pospíšek a Franta Bogár, dále velmi vyrovnaně jezdili Jára Zuna a Tomáš Bobek

Výsledky 8.5.
Výsledky 8.5. s mezičasy

Díky Albertovi, Míše, Ctíbovi, Mákovi, Jardovi, Zdeničce, Evce, Honzíkovi a Adámkovi za pomoc při přípravě a pořádání; a dále klubu Pardubicebikers za poskytnutí map a kontrol!

Poslední nominační závod bude v sobotu v Blansku.

| Zobrazeno 5094x | Reprezentace |
Související články: ME 2007 Itálie
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru