MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Nominační kritéria pro ME a MS 2007

Jak už bylo řečeno, čekají na reprezentační družstvo dospělých v nadcházející sezoně dva vrcholy. Jak bude RD sestaveno a za jakých podmínek je možné se nominovat? Pokud to chcete vědět, tak čtěte.

Obecné

Obě vrcholné akce obsadíme týmem o maximálním možném počtu pro jeden závod - tedy 6 mužů a 6 žen. Nominační kritéria pro obě akce jsou seřazena podle priority. Pokud dojde k naplnění počtu 6+6 podle kritéria s větší prioritou, přestávají automaticky další kritéria platit.

Vyjimka z přechozího: dojde-li k překročení počtu 6+6 díky výborným výsledkům reprezentantů na ME (viz. kritéria pro MS) bude počet nominovaných na MS rozšířen až na maximální povolený počet 8+8. V tomto případě bude o případném startu v konkrétním závodě MS rozhodnuto mezi nominovanými a to dle aktuální formy a předchozích výsledků na dané trati.

Nominační kritéria pro ME 2007 - Itálie

Nominační závody

Místo a tratě: 5. a 6. kolo ČP MTBO Blansko: 12.5. MČR dlouhá trať, 13.5. krátká trať.

Omezení účasti: otevřené všem dosud nenominovaným závodníkům s právem startu v mistrovské kategorii dospělých.

pozn: Mistrovskou kategorií dospělých je myšlena kategorie ve které je v daném roce vypisováno MČR pro dospělé.

Nominace na ME

 1. Hana La Carbonara - přímá nominace na ME. Podmínka - 1x umístění do 3 místa v prvních šesti kolech ČP MTBO. Při splnění podmínky do dalších nominačních kritérií nevstupuje.
 2. Vítězové jednotlivých nominačních závodů v příslušných kategoriích.
 3. První a druhý závodník (závodnice) v žebříčku HE(DE) po prvních šesti kolech ČP, bez započtení zahraničních závodníků. Do žebříčku se započítávají nejlepší 4 závody a max. jeden průměr.
 4. Další závodníci do počtu 6 H i D budou (společně s necestujícími náhradníky) nominováni na návrh šéftrenéra RD po schválení komisí reprezentace. Při nominačních úvahách mohou být zohledněny:
  • výsledky nominačních závodů
  • předchozí výsledky dosažené na světové scéně
  • vhodnost nasazení pro jednotlivé disciplíny
  • stupeň trénovanosti a cyklistické výkonnosti
  • přístup, aktivita, perspektiva

Nominační kritéria pro MS 2007 - Česká Republika

Nominační závody

Místo a tratě: 11. a 12. kolo ČP MTBO Plzeň: 5.7. krátká trať, 6.7. MČR klasická trať.

Omezení účasti: otevřené všem dosud nenominovaným závodníkům s právem startu v mistrovské kategorii dospělých.

pozn: Mistrovskou kategorií dospělých je myšlena kategorie ve které je v daném roce vypisováno MČR pro dospělé.

Nominace na MS

 1. Hana La Carbonara - přímá nominace na MS v případě dobré výkonnosti v závodech ME a v jarních závodech ČP. Kritéria pro posouzení dobré výkonnosti: do první 10. v individuálním závodě ME, vítězství v závodě ČP. Při splnění podmínky do dalších nominačních kritérií nevstupuje.
 2. Vítězové jednotlivých nominačních závodů v příslušných kategoriích.
 3. Závodníci kteří se na ME umístí v individuálním závodě do prvních 10., nebo získají medaili v závodě štafet.
 4. Nejlepší dosud nenominovaný závodník (závodnice) v žebříčku po 12. kolech ČP. Nominační žebříček 7 nejlepších výsledků, bez započtených zahraničních závodníků, maximálně jeden průměr.
 5. Další závodníci do počtu 6 H i D budou (společně s necestujícími náhradníky) nominováni na návrh šéftrenéra RD po schválení komisí reprezentace. Při nominačních úvahách mohou být zohledněny:
  • výsledky nominačních závodů
  • předchozí výsledky dosažené na světové scéně
  • vhodnost nasazení pro jednotlivé disciplíny
  • stupeň trénovanosti a cyklistické výkonnosti
  • přístup, aktivita, perspektiva
 6. V případě velmi vyrovnané výkonnosti dosud nenominovaných závodníků, může být před aplikací kritéria 5. na návrh šéftrenéra RD rozšířen komisí reprezentace počet členů RD pro MS až na počet 8. Závodníci pak budou na MS startovat pouze ve vybraných závodech.
| Zobrazeno 4964x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný

Komentáře článku

Napsat nový komentář
Kale |
V čem se pletu?
Šéftrenére, pokud to dobře chápu, tak může nastat i taková situace, že podle nominačních kritérií budeš muset nominovat na MS 9 chlapů a 10 žen (všichni reproši na ME splní při neúčasti Hanky nominační kritéria a ani jeden z nich potom nevyhraje nominační závod). Co pak?
A trocha slovíčkaření - předpokládám, že nominační závod se pojede v kategoriích mužské a ženské elity (v textu je uvedeno jen to, koho se nominačky týkají - navíc u nás kategorie Elite neexistuje).
Na MČR na klasice se do těchto kategorií do loňského roku mohli nominovat i vítězové jednotlivých kol ČP H19-39A, resp.D, pokud toto pravidlo pro letošek zůstane, mohou se dotyční nominovat, nebo ne (splní právo účasti v kategoriích elity, byť jen pro jeden závod)?
Albert |
10 je moc ne?
Ahoj Kale,
no, je to sice jen teorie, ale stejně se nemůžu dopočítat těch deseti žen. Na ME bude startovat 6 žen a 6 mužů. V případě že se každý z nich umístí do 10 místa a nominují se skutečně všichni tak to je pořád 6+6. Nominační závody jsou dva, takže maximálně 8+8. Kde se vezme ten devátý muž a desátá žena?

S kategorií Elite máš pravdu, nominační závody se pojedou v mužské a ženské elitě, ať už bude název kategorie HE, DE jako letos, nebo H21E, D21E jak schválilo shromáždění sekce v Bousově. A ano, pokud se někdo dokáže nominovat na MČR na klasice z kategore H21A, D21A (nebo jak se ty kategorie budou letos jmenovat) a dokáže to MČR vyhrát tak pojede na MS.

Nepamatuju v MTBO zdaleka tolik co Ty, ale tohle se myslím ještě nikdy nestalo. Stejně jako to, aby všichni naši reprezentanti skončili na jednom MS, ME v první 10.
kale |
Re: 10 je moc ne?
Hanka vyhraje závod ČP (ne nominační) a z nějakého důvodu nebude moct startovat na ME + 6 ostatních žen na ME se odtud nominuje (držme jim palce) na MS + 2x vítězky nominačních závodů a první nenominovaná ze žebříčku. Což je celkem kolik? A totéž pro muže, ale bez Hanky:-)
To, že se něco nestalo, ještě neznamená, že se to stát nemůže, i když pravděpodobnost není nejvyšší. Proto se ještě jednou ptám, co pak?
Albert |
Re: Re: 10 je moc ne?
Jenže to je kdyby. Ono se to na 99.9 % nestane. A jestli ano?

No, pak to budeme muset řešit. Život je plný situací na které nemůžeš být předem připravený, protože pravděpodobnost toho že nastanou je velmi malá. Klidně mě může dneska večer na tréninku srazit do příkopu nějaký filuta, který si toho ani nevšimne (v horším případě mě odtáhne dál do lesa) a co pak?
Kale |
Re: Re: Re: 10 je moc ne?
Mozná se všemu vyhnout nedokážeš, ale spoustě věcí se dá předejít. Když nechci, aby mě srazilo auto, oblíknu si něco reflexního, aby mě nepřehlídli, když v tvořím nějaký dokument, snažím se zahrnout všechny možné varianty, aby pak nedocházelo k nesrovnalostem (samozřejmě ne vždy se to podaří).
Protože pokud by tě nějaký filuta srazil (případně odtáhl do lesa), pak by nominační kritéria schválené komisí zřejmě zůstala, jen na tvé místo by možná nastoupil někdo jiný - a ten by si tvé přehlídnutí musel vyžrat sám.
A ještě jedna poznámka k nominaci - pokud nenastane situace, o které jsme se bavili, podle bodu 5. trenér nominuje do počtu 6+6, ale podle bodu 6. může být nominovaných až 8+8, že jo? Kdo a jak nominuje ty sedmé a osmé? :-)
puco |
...zdravý rozum...
Asi je to viac hra so slovíčkami, lebo v skutočnosti sa to nikdy nedeje tak, že prekár sa sám nominuje... Pretekár maximálne splní nominačné kritériá. Až na základe schválenej nominácie navrhnutej trénerom sa vyvŕbi zloženie reprezentačného družstva pre príslušnú akciu...
No a nakoniec, zdravý rozum trénera pri vytváraní návrhu nominácie je ten najdôležitejší faktor, ktorý všetci špekulanti asi nechápu, preto je asi vhodné to lopatisticky do kritérií zahrnúť...
PS: Bodaj by sme aj na Slovensku mali také problémy s prebytkami výkonnostne vyrovnaných športovcov... :-))
Kale |
Re: ...zdravý rozum...
Chceš tím říct, že trenér nemá dodržovat pravidla, která sám určil? A že pokud splní závodník podmínku pro přímou nominaci, vůbec nemusí být nominován? Pod titulkem Nominacena MS jsou body 1.-6., přičemž šéftrenér sám sobě přidělil možnost rozhodovat až v bodě 5., nebo se mýlím?
KLádin |
Jo jo, já ti to Alberte říkal...
...na druhou stranu, čím víc lidí, tím větší zábava:-)
Albert |
Článek doplněn
Na základě Kaleho připomínek jsem článek doplnil o obecnou část, která, jak doufám, některé sporné body řeší a vysvětluje.
Kale |
Můžu ještě?
Pěkně Alberte, jen ještě jedna připomínka - vzhledem k obecné části naštěstí úplně ztrácí význam bod 6. který by měl být uplatněn jen v případě aplikace bodu 5. - k níž vůbec nemusí dojít! A v bodě 5. by tak možná bylo vhodnější místo počtu 6+6 uvést do počtu schváleného komisí, nebo tak něco.
A protože pevně věřím, že Hanka na ME bude (a to i na bedně), už to dál nebudu řešit. :-)
Jinak nic ve zlém - ale je to bomba - napsat tři věty a ve čtvrté z nich hned udělat výjimku.
Smisek |
kriteria
Cau borci, jen abych to ve zkratce shrnul. Nominacni kriteria jsem Albertovi schvaloval, takze pripadna kritika pada i na moji hlavu. Pravda, bylo to na muj vkus trochu komplikovanejsi, nicmene celkove za nimi stojim. Myslim, ze jsou ferova a take pro zavodniky motivujici. Jinak muj nazor na kriteria obecne je ten, ze trener zodpovedny za repre by mel mit co nejsirsi pravomoc vlastniho vyberu. Ono to totiz kazdy rok vypada tak, ze je okolo kriterii velky humbuk, aby se pak nakonec nominovali vicemene ti sami a take nejlepsi. A uprimne receno, nejvetsi boj a diskuse je vzdy okolo jmen tech poslednich, kteri vsak az na vyjimky nikdy velkou diru do sveta neudelali. Letos se opravdu muze stat, ze se nominuje vice nez 6 zavodniku v kategorii. Ja budu jenom rad. Ale klidne se vsadim, ze vice nez 7 to ani v jedne kategorii nebude.
Kale |
Re: kriteria
Férovost kritérií snad nikdo nezpochybňuje. Ale měla by být napsána jasně (aby nebylo třeba číst v diskuzi, co tím vlastně básník myslel a nedala se vysvětlovat různě) a tak, aby se přímo nemohlo nominovat o 50%víc lidí, než je určeno.
A když chceš dát trenérovi větší pravomoc při výběru, proč mu v komisi schvaluješ kritéria, v nichž se téhle možnosti téměř vzdává? Pokud by Albert vypsal dva nominační závody, nominoval z nich vítěze a pak použil bod 5. popř. 6. nikdo by asi neprotestoval, takhle ale kritéria vypadají, jako když pejsek s kočičkou dělali dort.
KajoP. |
...ake jednoduche :-)
U nas (SVK) mame trosku tie podmienky jednoduchsie. "Nominovaných pretekárov určí na základe sledovania výkonnosti, časových a tréningových možností sledovaných pretekárov zodpovedný tréner na základe
vlastného uváženia." No neni to zrozumitelne? :-)))
Holt mate se jeste co ucit...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot

Tyto webové stránky používají soubory cookie

Používáme soubory cookie ke zlepšení uživatelského zážitku. Používáním našich webových stránek souhlasíte se všemi soubory cookie v souladu s našimi zásadami používání souborů cookie.
Soubory cookie jsou malé textové soubory, které webové stránky ukládají do vašeho počítače. Webové stránky používají soubory cookie, aby uživatelům umožnily provádět určité funkce. Soubory cookie, které jsou vyžadovány pro správné fungování webových stránek, je možné nastavovat bez Vašeho svolení a používáním našich webových stránek s nimi souhlasíte. Všechny ostatní soubory cookie je nutné schválit. Svůj souhlas s používáním souborů cookie můžete kdykoli změnit na naší stránce Nastavení cookies.

Odmítnout vše Přijmout vše Přizpůsobit volby
Podrobnosti
 • Nezbytně nutné Umožňují základní funkce webových stránek, jako je přihlášení uživatele a správa účtu. Webové stránky nelze bez nezbytně nutných souborů cookie správně používat.
 • Výkonové Používají se ke sledování toho, jak návštěvníci webové stránky používají, jde např. o analytické soubory cookie. Nelze je použít k přímé identifikaci určitého návštěvníka.
 • Pro cílení Používají se k identifikaci návštěvníků mezi různými webovými stránkami, např. obsahovými partnery a bannerovými sítěmi. Tyto soubory cookie mohou společnosti použít k vytvoření profilu zájmů návštěvníků nebo k zobrazování relevantních reklam na jiných webových stránkách.
 • Funkční Používají se k zapamatování informací o návštěvnících webových stránek, např. jazyka, časového pásma, rozšířeného obsahu.
 • Nezařazené Jsou ty, které nepatří do ostatních kategorií.
Nahoru