MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Nominace pro závody SP v Polsku a Plzni uzavřena

Po bruntálských závodech se v čele Českého poháru odpoutala Jakoubová od Hrdinové (do té doby se dělily o vedení) a udržel Rygl. Dalšími nominovanými z pořadí ČP jsou: Hrdinová, LaCarbonara a Lacigová v ženách, Tomeček, Pavel Wohanka a Ševčík v mužích. Divoké karty obdrželi na základě rozhodnutí komise MTBO (ve složení Jirásek, Sikora, Mach) tyto bikerky a bikeři : Chmelíková, Kupcová, Podrábský a Linhart.

Jak v mužích, tak ženách bylo při volbě majitelů divokých karet o čem diskutovat. Ve prospěch nominovaných promluvily zvláště aktuální výsledky z Bruntálu a tréninkové nasazení (měřeno např. účastí na červencovém repre soustředění). Takže v ženách tím pádem nezbylo místo na v poháru 6. Folprechtovou, které se právě uplynulý víkend nevydařil. Folprechtová tak zůstává necestující náhradnicí.

V mužích bylo rozhodování ještě těsnější – v zápase „kdo z koho“ Linharta a Procházky jsme se rozhodli pro Linharta především díky jeho účasti na soustředění, neboť víkendové výsledky měli oba borci výborné – shodným časem se v sobotu podělili o vítězství, v neděli pak 2. Linhart porazil 6. Procházku o cca 5 minut. Procházka je pro závody v PL a Plzni náhradníkem, jeho šance na start je nyní vyšší než u Folprechtové, neboť závisí na rozhodnutí Podrábského, který zvažuje odjezd za prací do Itálie.

V případě, že Podrábský na svoji účast rezignuje, posunuje se do role náhradníka Michal Tihon. Ač v poháru nefiguruje nijak vysoko, formu má slušnou - v sobotu by býval mezi nejlepšími, kdyby nebyl disk kvůli chybějící kontrole čipu na startu, v neděli pak obsadil 9. místo, a vzhledem k jeho věku a tréninkovému úsilí, které mimo jiné prokázal na repre soustředění na Vysočině, je nadějí českého MTBO do příštích let.

| Zobrazeno 3195x | Reprezentace | Radovan -RaMach- Mach
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru