MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Nominace na finálový závod SP MTBO 2019

Mezinárodní sezona MTBO skončí letos o prvním říjnovém víkendu, na německé straně Krušných hor. Pojede se zde nejen finále Světového poháru, ale také Mistrovství Evropy Dorostu a Juniorů. A samozřejmě také MS veteránů, na které se chystá rekordní česká výprava čítající aktuálně 32 jmen! V kategorii dospělých je toho ve hře stále dost – zejména samozřejmě celkové pořadí SP. Kdo bude hájit české barvy?

Přímou nominaci měli vždy tři nejlepší v průběžném pořadí SP což jsou Kryštof Bogar, Vojtěch Ludvík, Jiří Hradil, Veronika Kubínová, Kateřina Nováková a Marie Kamarytová (Březinová). Vojta Ludvík se ale nominačního místa vzdal, protože už odcestoval na Erasmus do Španělska.

Po víkendových nominačních závodech v Kačici doplnili tuto pětici Vojtěch Stránský, Lukáš Chmelař, Jan Svoboda, Martin Ševčík, Markéta Drobníková, Vendula Musilová a Štěpánka Staňková

Na programu finále SP jsou individuální long a sprint, v sobotu se pak pojednou smíšené štafety. V celkovém pořadí pohárů národů asi už nikdo nemůže překonat Rusko. Zato individuální pořadí, do kterého se počítá šest nejlepších výsledků je ještě otevřené v obou kategoriích.

Mezi ženami Veronika Kubínová průběžně vede, ale udržet třiceti-bodové vedení před Emily Benham Kvale bude velmi těžké. Emily má totiž zatím započítané jen čtyři závody a klidně se může stát, že SP ovládne s absolutním ziskem 360 bodů. Mezi muži má Anton Foliforov velký náskok, ale ani on ještě nemá nic jistého. Kryštof Bogar i Jirka Hradil jsou ale stále ve hře o stupně vítězů v celkovém pořadí. 

Pořádně kopcovatý long, zajímavý sprint i štafety ve známém lyžařském areálu Fitchelberg slibují důstojné zakončení sezony 2019. Doufám, že se nám bude dařit tak, jako v celém jejím dosavadním průběhu.

 

| Zobrazeno 1849x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru