MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MTBO 5 Days 2017

Konečně. V záhlaví kalendáře svítí ten správný lichý letopočet, děti ve škole dostaly vysvědčení a přišly první pořádné letní bouřky. Sedm stovek nadšených MTBO jezdců čeká každé dva roky na tenhle okamžik... MTBO 5 Days 2017 je tady.

Ve středu vše vypukne naplno první etapou, ale pořadatelé nic neponechali náhodě a již od soboty se zahřívají do provozních otáček ve společnosti českých i zahraničních mládežníků, kterým pomáhají ladit formu na druhou polovinu týdne i na další prázdninové reprezentační akce.

Mnozí z účastníků usoudili, že chodit v pondělí a úterý do práce vlastně ani nemá cenu a již se rovněž vyskytují někde v závodním kempu nebo jeho blízkém okolí. Těm, kdo se chystají vyrazit až ve středu, ale i všem ostatním možná přijde vhod krátký souhrm nejdůležitějších informací:

Za prvé: NEjezděte do Plzně! Tam totiž letos závody nejsou. Centrum je v Plasech, přesně tady.

Za druhé: MTBO 5 Days je akce značného rozsahu, která vyžaduje i značné mediální pokrytí. Pokud chcete zachytit všechno, co se bude dít nebo co se již událo, doporučujeme sledovat alespoň tuty základní odkazy:

Za třetí: máte se opravdu na co těšit, takže dočíst a balit!

Jestli náhodou už máš sbaleno, možná tě bude zajímat, že na letošní závody je k 2.7. přihlášeno kromě tebe ještě dalších 675 závodníků v kategoriích jednotlivců a 99 týmů do MČR štafet.

Impozantní jsou i počty závodníků v jednotlivých kategoriích (M21E - 69 startujících, M40 - 68, atd.). Na pořadatelském webu byla oznámena změna organizace startu E3 z hromadného na intervalový, sledujete tedy včas a pečlivě pokyny a startovky.

Poslední pětidenní v roce 2015 vyhrál v M21E Vojta Stránský o 14 sekund před Jirkou Hradilem, oba jmenovaní budou startovat i letos. V elitě mužů startuje ale i kompletní první trojice aktuálního pořadí světového poháru (V. Ludvík, L. Dallavalle, B. Fuchs), což při vysoké výkonnosti i dalších přihlášených slibuje velmi zajímavý boj o přední pozice. Předloňská vítězka ženské elity Emily Benham ve startovce není, největší favoritkou dle aktuálního světového žebříčku by tak měla být Martina Tichovská.

Kromě závodního programu je možné absolvovat řadu kulturních aktivit. Vyhlášené jsou pořadatelské večírky, folkaře možná zaujme úterní koncert Roberta Křesťana na doslech od kempu a kdo vyluští hádanku z titulního obrázku, získá nejen radu, bez čeho nelze vyhrát, ale může se po závodě podívat na opravdový klenot středověkého stavitelství.

| Zobrazeno 4924x | MTBO ČP + MČR | Pavel Štáfek
Související články: MTBO5days 2017
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru