MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MTB-O Camp

Juniorská reprezentace se vrátila z dánského MTB-O Campu pořádaného v terénech bezprostředně sousedících s terény embargovanými pro letošní MS. MTB-O Camp pořádají Dánové každoročně a pravidelně jde o prvotřídní mapovou přípravu a tréninkové závody v neznámých terénech a s bohatou mezinárodní konkurencí. Letos navíc vhodná akce nejen pro jarní rozmapování, ale i pro seznámení s terény pro MS. Vzhledem k chystanému MS/JMS právě ve Viborgu, došlo k rozdělení kempu na dva. Pre-camp pouze pro národní týmy a camp otevřený. Protože účast je poměrně finančně náročná, zvolila junior-repre pouze ten pro národní týmy (kvůli možnosti srovnání).  

Otestovali jsme si ubytování, které nás čeká i na MS (zázemí zemědělské školy Asmildkloster agricultural school), počasí bylo tradičně nádherné (i když trochu zima), mapy kvalitní, všude spousty singtreků a skvělé tréninky všech možných typů. Velkým zklamáním ovšem bylo nezanášení kontrol, navíc oznámené až bezprostředně před akcí. Sice byla možnost nahrát svůj GPS záznam a zúčastnit se společných večerních rozborů (ovšem nekomentovaných), ale závodní rozměr campu tím přece jen docela utrpěl. Navíc poskytnout aplikaci pro nahrání GPS záznamů i ostatním týmům jsme plánovali už na podzim sami, takže takhle to bylo jen o něco oficiálnější.

Každopádně jako mapová příprava před sezónou a seznámení s dánskými terény soustředění svůj účel myslím bohatě splnilo. Díky všem za účast a další reprezentační akcí bude za měsíc domácí mapové soustředění ve Sloupu v Čechách.

| Zobrazeno 1892x | Reprezentace | Petr -Meloun- Lukavec
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru