MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MS long - dvě stříbrné a jedna zlatá

Martina Tichovská a Jiří Hradil získali dnes na klasické trati stříbrné medaile a Veronika Kubínová ovládla závod juniorek. Martina tak získala tady v Litvě už druhé stříbro. Verčina Litevská medaiová sbírka už čítá dvě zlaté a dvě bronzové. Pro Jirku Hradila je to naopak první medaile nejen tady, ale návrat na stupně po třech letech.

Závod mužů opanoval stejně jako na ME Rasmus Soegaard z Dánska. Jirku Hradila který startoval tři minuty před ním dojel přibližně v polovině trati a další spolupráce těchto dvou znamenala zlato pro prvního a stříbrnou pro druhého. Bronz bral Foliforov (RUS) a na skvělém čtvrtém místě skonči Vojta Ludvík. Ten dlouho bojoval o medaili, bohužel pár voleb v závěru nevybral nejlépe. Ve druhé desítce pak skončily 12. Kryštof Bogar, 15. Vojtěch Stránský a 19. Jan Svoboda.

Po nešťastné kolizi v závodě štafet vůbec nebyl jisté, že Martina bude na klasice startovat. Nejen silničáři jsou ale tvrdáci závodící se zlomeninou. Takže Martina nakonec nejenže odstartovala, ale jela celý závod a jela parádně. Na první neštastnou kontrolu naštěstí rychle zapomněla a pak už se posouvala pořadím stále nahoru a nahoru. Nakonec nestačila jen na Emily Benham a třetí skončila Olga Shipilova Vinogradova. Výborný závod předvedly i Marie Březinová, která skončila devátá a Katka Novákova, pro níž je 12. Místo prozatím nejlepším výsledkem na MS v krátké kariéře.

Veronika Kubínová už sice v Litvě nemůže získat víc zlatých než v Portugalsku, ale rozhodně nezatrpkla a dnes suverénně obhájila titul na klasice. Pěkná řada - 4 medaile ze 4 závodů. V závodě juniorů skončil nejlépe z našich Matyáš Ludvík na 6. místě.

Fotky:  Petr -Meloun- Lukavec

| Zobrazeno 3077x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: MS a JMS 2017 - Litva
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru