MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MS, JMS a MED 2018 přichází

Od neděle 5.8. do neděle 12.8. bude v Rakousku v okolí města Zwettl probíhat letošní vrchol MTBO sezony pro dospělé, juniory i dorost - MS, JMS a MED. Ve hře bude stejně jako minulý rok celkem pět sad medailí - čtyři individuální a jedna štafetová. Český tým odjíždí do Rakouska v neděli a ve všech kategoriích má medailové naděje i ambice.

Program závodů je následující:

Pondělí 6.8. - modelový trénink
Úterý 7.8. - mass start
Středa 8.8. - middle
Čtvrtek 9.8. - štafety
Pátek 10.8. - volný den
Sobota 11.8. - long
Neděle 12.8. - sprint

Na start se postaví bezmála 300 závodníků a závodnic z celkem 30 zemí. Nejvíce obsazenou kategorií je pánská elita, ve které bude startovat 96 mužů. K favoritům MS rozhodně patří i naši zlatí medailisté z nedávného ME v Maďarsku - Martina Tichovská, Kryštof Bogar a Vojtěch Ludvík. Na startu mezi dospělými ovšem budou i všichni obhájci loňských titulů a řada dalších mistrů světa z let minulých a tak konkurence bude velmi silná. S jednou výjimkou - v dámské elitě chybí Emily Benham-Kvale (GBR), která loni v Litvě získala hned dvě zlaté, ale obhajovat je v Rakousku nebude.

Mezi juniory se konkurence mění přece jen rychleji, řada loňských obhájců už letos bude zkoušet prorazit v elitní kategorii. To je i případ naší Veroniky Kubínové, která už na ME naznačila, že přechod mezi dospělé jí zřejmě velké problémy činit nebude. Jan Hašek i další členové juniorského výběru, ale  na její výborné výsledky z minulých let v Rakousku určitě navážou.

Dospělí v Litvě získali dvě zlaté (Kryštof, štafeta mužů) a tři stříbrné medaile (2x Martina, 1x Jirka Hradil). Junioři měli medailí celkem sedm - dvě štafetové a pět individuálních z toho dvě zlaté. Je tedy na co navazovat a co obhajovat. Kompletní složení dospělé i juniorské a dorostenecké reprezentace najdete v samostatných článcích.

Web akce má adresu http://www.wmtboc2018.at/ - a jak už se stalo zvykem, k dispozici na něm postupně budou živé výsledky, GPS tracking a možná i nějaký obraz. Stejně jako v minulých letech najdete zde na mtbo.cz, na facebookovém profilu českého MTBO týmu i FB profilu mtbo.cz bezprostřední postřehy z místa, dojmy reprezentantů a pozávodní rozbory tratí.

A komu to nestačí, může přijet zafandit osobně - je to kousek od našich hranic a většinu dní je odpoledne divácký open závod.

| Zobrazeno 3510x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru