MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

MS a JMS ve Finsku se blíží

Sezona domácích závodů sice ještě kvůli pandemii nezačala, ale mistrovství světa ve Finsku bude. Možná bude trochu jiné než jindy, už jen proto, že nikdy v historii nebylo MS dříve než v červenci. Nikdy se také nestalo, že by před MS nebyl žádný závod ČP.  Zkrátka bude to jiné, ale věříme, že 12. června to začne. Nominace českého týmu dospělých, bude uzavřena 30. května, po dvou nominačních víkendech.

Že bylo posledních dvanáct měsíců hodně zvláštních, o tom asi není sporu. Původně měla být nominace týmu uzavřená už po závodech WRE a ČP v Maďarsku, ale jak to s nimi dopadlo všichni víme. Proto bylo v komisi MTBO rozhodnuto, vyřešit nominaci na základě dvou měřených tréninků 22. a 29. května.

 Tréninky jsou uzavřené a určené pouze pro členy reprezentačních výběrů. Je to samozřejmě omezení obvyklé volné možnosti nominace pro všechny s dostatečnou výkoností. Jedno z mnoha omezení posledního roku, chce se mi říct…

 Ale věřím, že každý kdo v posledních dvou letech výkonost potřebnou pro úspěch na MS prokázal, v širším reprezentačním výběru je. Nebo mu či jí bylo místo nabídnuto. Nicméně, pokud jsem přesto na někoho zapomněl, je možné udělit výjimku pro účast v nominačním tréninku.

Český tým na MS a JMS v Dánsku 2019

 Přímou nominaci na MS mají medailisté z posledního MS v Dánsku – Veronika Kubínová, Vojtěch Ludvík, Kryštof Bogar a Jiří Hradil. K nim se přidává Martina Tichovská, která se na světovou scénu vrací po mateřské přestávce a v loňské krátké domácí sezoně na podzim ukázala, že výkonost má minimálně stejnou jako v roce 2018, kdy z Rakouska přivezla 5 medailí.

 Ve výčtu medailistů z MS 2019 chybí Vojta Stránský. Přímou nominaci měl, ale vzdal se jí, protože mu zdravotní komplikace spojené s prodělaným Covidem stále neumožňují trénovat naplno, tak jak by bylo před MS potřeba. Všechno doufejme směřuje k úplnému uzdravení, ale někdy je zkrátka potřeba víc času.

Trénink Sosnová 2020 - to jsme ještě doufali v říjnové MS v Portugalsku

Plné znění nominačních kritérií najdete jako každý rok v dokumentech sekce MTBO.

| Zobrazeno 824x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru