MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovství světa startuje za 4 dny: Jaké jsou ambice českého týmu?

S roční pauzou se český tým chystá na Mistrovství světa. S jakými očekáváními si letos balí do Finska a jaká byla jejich příprava? Zeptali jsme se našich favoritů.

Veronika Kubínová

"V přípravě jsem měla nedávno menší výpadek, ale povedlo se mi za poslední dny do tréninku vrátit a připravit se na vrcholnou akci. Obhajuji stříbro z Dánska, takže cíle jsou vysoké. Nejvíc se stejně těším na plnohodnotný závod, Finsko a kamarády nejen z českého týmu."

 

 

Martina Tichovská

 "Příprava probíhala podle plánu a možností matky na mateřské dovolené. S tím, že poslední měsíc mi mírně zkomplikovaly různé zdravotní problémy. Tudíž jsem musela párkrát vynechat intenzitu a zvolit alternativní trénink (běh). Po nejistotě z aktuální výkonnosti jsem se na nominačních závodech lehce ujistila, že snad vše směřuje správným směrem. Světová špička je ale trochu něco jiného, takže uvidíme. Samozřejmě tajně si myslím na medaili, ale vím, že má výkonnost již není tam, co v minulých letech. Tak snad neudělám ostudu."

 

Kryštof Bogar:

"Letošní MS bude zajímavé. Dlouho nebyly žádné mezinárodní a vlastně ani české závody, takže netuším, kam se po téhle pauze zařadím ve výsledkové listině. Těším se na finské terény, budou to nepochybně parádní závody :) "

 

Vojtěch Ludvík:

"Letos byla příprava (hlavně kvůli škole) dost prapodivná a nekonzistentní. Se školou je úspěšně (už týden) konec, a tak se teď snažím co nejlíp připravit na nadcházející MS. Tohle píšu z Eddieho, se kterým spolu s Val akorát jedeme Polskem směr Finsko. Fyzickou přípravu už nedoženu, můžu však poladit mapu a  aklimatizovat se na místní terény a prostředí. Proto jedu do okolí Kuortane o týden dřív než zbytek repre. Na MS žádné konkrétní ambice nemám, ale dám tomu vše, tak snad to bude stát za to!"

 

Lucie Nedomlelová:

"Nejdůležitější pro mě bude si to náramně užít a načerpat velké množství zážitků. I když je to mé první JMS a zkušenosti chybí, tak cítím, že nějaká forma tam je a samozřejmě se budu snažit o ty nejvyšší příčky. Tak snad se jim co nejvíce přiblížím a předvedu všem společně s ostatními, čeho jsou Češi schopní :D "

 

Matěj Tuma:

"Rád bych s klukama stál po štafetách na stupních vítězů, sólo medaile by byla super, ale bojím se, že moje příprava na tuhle sezónu nebude stačit :D Těším se celkově na Finsko, příroda je tam krásná a už dlouho jsem se tam chtěl podívat, dále taky na pár "soupeřů". No a co se týče tý přípravy, o tom bych raději nemluvil. Zkusím to nějak víc roztočit do Portugalska :D "

 

Foto: Rainer Burmann, 2019, Honza -mAk- Svoboda, 2020

| Zobrazeno 993x | Reprezentace | Kate Nováková
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru