MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovství světa MTBO 2012 - long

Posledním finálovým závodem MS byl sobotní long, který nám přinesl zásluhou Kryštofa Bogara třetí zlatou medaili. Bronz přidal v juniorech také Vojtěch Ludvík.

V juniorkách sice oěpt nemáme medaili, přesto naše závodnice zajely solidně. Kateřina Nováková skončila na 8.místě (ztráta 2:30 na bronz), Anežka Pařízková 14. a Eva Haltofová 17. Vyhrála Eeva-Liisa Hakala (FIN) o 3 minuty před Svetlanou Poverina (RUS) a o další 4 minuty před Ruskou Saarela (FIN). Celkově získaly naše juniorky na JMS cenný bronz ze štafet. Navíc všechny 3 závodnice zajely v individuálních závodech každá 1x na velkou bednu, tedy jen málo chybělo k medaili i tam.

V kategorii juniorů naši borci ukázali, že včerejší výsledky štafet nebyly náhodné. Vítězem se stal Kryštof Bogar s náskokem 4 minut před Jonasem Maišelisem (LAT) a dalším náším Vojtěchtem Ludvíkem (na stříbro ztratil 8 vteřin). Tomáš Staněk byl DISK. Celkově získali naši junioři na letošním MS 4 medaile, 2 individuální zlata pro Kryštofa Bogara a bronz pro Vojtu Ludvíka. I Tomáš Staněk byl 1x v topten - takže velká gratulace.

V kategorii žen jsme na medaili asi ani nemyslely, přesto jsme jsme doufaly v lepší než 23. místo Martiny Tichovské, hned za ní skončila Renata Paulíčková, Markéta Kuchařová (30.), Hana La Carbonara (32.), Marie Březinová (40.) a Marie Hrdinová (42.). Zlato získala Susanna Laurila (FIN) o 23 sekund před Ksenia Chernykh (RUS) a další 2 minuty před Marikou Hara (FIN). Naše ženy nezískaly z MS medaili a dokonce ani individuální výsledek v topten.

V mužích jsme doufali v pokračování medailových umístění, bohužel to nevyšlo. Nejlepší Jiří Hradil skončil na 9.místě (ztráta 4 minuty na medaili), Marek Pospíšek (14.), Martin Ševčík (20.), František Bogar (24.), Jan Svoboda (32.) a Radek Laciga (46.). Vyhrál Ruslan Gritsan (RUS) o 16 sekund před Juhou Saarinenem (FIN) a dalších 37 sekund před Samuelem Pökälä (FIN). Pro naše muže nebude šampionát doufejme zklamáním - 2 medaile (stříbro Marka Pospíška a bronz Honzy Svobody), 4. a 5. místo ve štafetách, navíc 4.místo Franty Bogara ze sprintu a další 3 umístění v topten ukazují na to, že naši muži stále patří ke světové špiččce.

Šampionát skončil v sobotu závěrečným banketem, kde naše výprava bude mít určitě co slavit.

| Zobrazeno 4402x | Reprezentace | Mirek Kalina
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot