MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering
Novinky Kalendář

Mistrovství světa 2012 před námi

Mistrovství světa je opět před námi. Letos ve stejný čas (18.-26.8.2012) a na stejném místě (Veszprém, Maďarsko) jak pro juniory a seniory (což je v podstatě už tradice), tak pro veterány. A protože do Maďarska to není nikterak daleko, chystá se letos zúčastnit více než rozsáhlá česká výprava zejména zásluhou veteránů. Pro ty, kdož se nechystají a budou výkony našich reprezentantů a reprezentantek sledovat z domova, pár detailů o tom, co nás čeká.

MS/JMS se zúčastní 34 týmů včetně těch pro MTBO poměrně exotických - např. Čínská Taipei, Brazílie a poprvé i USA.

Oficiální program pro juniory a seniory je stejný. Začíná v pondělí 20.8. kvalifikací longu, v které se závodníci vytřídí mezi A finále a B finále a určí se pro finále jejich startovní pořadí. Poprvé čeká kvalifikační závod (vzhledem k velkému počtu přihlášených) i juniory. Pro juniorky bude tento závod prologem. 


Dalšími závody budou finále sprintu v úterý 21.8. a finále middlu ve středu 22.8. V těch je startovní pořadí losováno na základě nasazení do skupin, přičemž v mužské elitě máme již tradičně v červené skupině zastoupení poměrně hojné.


Veteránský program začíná middlem. Ten bude stejně jako middle juniorský a seniorský ve středu 22.8. Ve čtvrtek 23.8., kdy mají junioři a senioři odpočinkový den, pokračují veteráni sprintem.


V pátek 24.8. nás čekají štafety (pro veterány jako neoficiální závod) a Mistrovství světa končí sobotním finálem longu (pro juniory, seniory i veterány) a samozřejmě banketem :o).


Maďarští pořadatelé pro nás připravují kromě již běžných online výsledků i webovou TV a GPS tracking, tak snad se bude na co dívat. Vše potřebné najdete na stránkách mistrovství a na mtbo.cz.


Držte nám palce.

| přečteno 3443x | Reprezentace | Petr -Meloun- Lukavec
Loading...
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Cyklo slevy, výprodeje - BIKEMAT.cz Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot