MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mistrovství evropy MTBO 2011 - long

Posledním finálovým závodem ME byl páteční middle, kde česká výprava získala opět velký počet medailí. Dvě zlata a jedno stříbro v dorosteneckých kategoriích + stříbro a bronz v mužích.
Při výčtu výsledků začněme kategorií dorostenkami, kde naše dvě závodnice dojely na prvních dvou místech. Katka Nováková poprvé na ME našla přemožitelku, o 2 sekundy jí porazila Eva Haltofová, třetí skončila se ztrátou již přes 3 minuty Olga Mikhailova. V kategorii dorostenců se konečně povedl závod bez chyb Tomáši Stankovi, který vyhrál o 42 sekund před Daniilem Bykovem a o 5 minut před Slavou Chernykhem (oba RUS).

Závod žen opanovaly finské závodnice, vyhrála Marika Hara o 1:40 před Ingrid Stengard, třetí skončila Rikke Kornvig z Dánska, která ztratila již přes 3 minuty. Renata Paulíčková dojela na skvělém 8.místě, necelé 2 minuty od medaile. Bára Chudíková skončila na 26.místě a Martina Tichovská DISK.

Mužský závod vyhrál stejně jako oba předchozí individuální závody dánský rychlík Erik Skovgaard Knudsen (DEN), 55 sekund za ním dojela do cíle česká dvojice, na druhém místě František Bogar a hned za ním Marek Pospíšek. Na skvělém 6.místě pak skončil Kryštof Bogar se ztrátou necelých 3 minut na vítěze, který ukázal, že ani dorostenec nemusí mít problém se závodem na 90 minut. Na 13.místě dojel Jirka Hradil, kterému se závod jiště nepovedl podle jeho představ. Radek Laciga a Vojta Stránský byli DISK.

Výsledky longu naleznete na stránkách ME. Celkově byl šampionát pro naší výpavu extrémně úspěšný. Oběma dospělým štafetám se povedlo prolomit letitou smůlu a hlavně v případě žen bylo vítězství velkým překvapením. Dále máme 3 medaile z mužské kategorie - stříbro Jirky Hradila ze sprintu a dnešní stříbro a bronz z longu pro Frantu Bogara a Marka Pospíška + několik dalších umístění v první desítce. V ženách zajížděla nejlepší výsledky Renata Paulíčková, která skončila 2x do desátého místa. V dorostenkách ovládly naše závodnice (Katka Nováková a Eva Haltofová) všechny 3 individuální závody (3 zlata a 2 stříbra), navíc Katka Nováková vyhrála s Kryštofem Bogarem závod ve sprintu smíšených dvojic. Tomáš Staněk získal taktéž 2 medaile (dnešní zlato z longu + bronz ze sprintu. A to mohlo být medailí v dorostencích mnohem více, ale Kryštof Bogar jezdil v mužích, kde se jako dorostenec vůbec neztratil a ukázal, že je největší nadějí českého MTBO.

| Zobrazeno 3999x | Reprezentace | Mirek Kalina
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot