MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Middle SP Rakousko - Martina první, Kryštof třetí

Martina Tichovská vyhrála první kolo SP v Rakousku - middle. Skvěle zajel i Kryštof Bogar a dlouho to vypadalo, že světový pohár pro oba začne tak jako vloni v Litvě skončil. Nakonec z toho byl "jen" bronz.

Martina nezačala zrovna dobře, hned hned na první kontrolu udělala velkou chybu a bylo z toho průběžné 40 místo. Zbytek závodu již ale jela naprosto jinou jízdy - vyhrála 6 mezičasů a na 19. kontrole předstihla i do té doby suveréně vedoucí Emily Benham (GBR). Ta na 19. chybovala a v cíli ztrácela na Martinu 46s. Třetí místo obsadila Gale Barlet z Francie.

Martina

Stupně vítězek

Kryštof naopak vedl prakticky celou trať a až v samotném závěru udělal drobnou chybu, která ho odsunula na třetí místo - 39s za prvním Lucou Dallavalem (ITA) a 7s za Baptistem Fuchsem (FRA).

Kryštof

Stupně vítězů

Dařilo se ale i dalším našim - Jan Svoboda (9.) a Jirka Hradil (10.) uzavírali první desítku. Katka Nováková (11.), Maruška Březinová (14.), Vojta Ludvík (16.) a Vojta Stránský (17.) se vešli do top 20.

Mak

Chláďa

Bohužel v závodě žen se Štěpánka Staňková potkala na trati s Maruškou Hrdinovou a to tak že doslova. Drobný kontakt řidítek způsobil pád obou dvou a pro Štěpku ve sjezdu bohužel znamenal i konec účasti v závodě. Naštěstí není nic zlomeného, ale podřená je hodně. Jestli bude zítra startovat se rozhodneme ráno.

V závodě mužů bylo docela hodně diskvalifikací za jízdu lesem. Poprvé v historii MTBO pořadatelé vybavili celé startovní pole GPS trackery a i ty nakonec posloužili jako důkaz zkracování tratě. Diskvalifkován byl mimo jíné suverén loňské sezony Foliforov z Ruska a hned tři domácí borci.

Výsledky, mezičasy a GPS tracking ze závodu

| Zobrazeno 2448x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru