MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Middle ME 2017 - a zase to cinklo!

Druhý závod programu ME a naše reprezentace opět nezůstala bez medaile. Dravé mládí zajistilo hned dvě zlaté. Honza Hašek vyhrál M17, Vilma Králová W20. Martina Tichovská přidala stříbrou v dámské elitě a Kryštof Bogar druhou bronzovou.

Noc propršela a i ráno to vypadalo všelijak. Nakonec se ale počasí výrazně vylepšilo a totéž se dá říct i o výkonu pořadatelů. Oproti neděli bylo chyb výrazně méně, tak snad bude ve čtvrtek ještě lépe. Terén byl opět hodně rovinatý, ale závod rozhodně nebyl snadný – na trati se střídaly dlouhé přejezdové postupy s mapově náročnými „motokrosy“.

Martinu dokázala porazit pouze Emily Benham (GBR), za kterou se k bronzu vyvezla Gaelle Barlet (FRA). I vystoupení dalších holek bylo úspěšné – dle papírových předpokladů (oranžová skupina = top 20) – všechny se vešly do druhé desítky. Katka Nováková 13., Maruška Březinová 16. a Veronika Kubínová přes velkou chybu 20.

Závod mužů byl velice vyrovnaný – vyhrál Jussi Laurila (FIN) o pouhou vtěřinu před Laurim Malsroosem (EST), Kryštof na třetím místě ztrácel jen 24s. První desítku uzavíral Vojta Ludvík a ve druhé desítce skončili ještě Vojta Stránský 14. a Jirka Hradil 16.

V M20 skončil Matyáš Ludvík 7 stejně jako Rozálie Kuchařová v W17. Zítra je na pořadu volný den a pak bude následovat long.

Kompletní výsledky

| Zobrazeno 2398x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: ME 2017 Francie
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru