MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

ME 2017 - zlaté sprintové štafety

Závěr ME ve Francii patří týmovým disciplínám a sprintové štafety patří Martině Tichovské s Kryštofem Bogarem. V parku u zámku Charboniére nedaleko Orléans vybojovali společně zlato před Finskem a Francií. Pro oba je to již třetí medaile z tohoto mistrovství.

Závod začal v 10 dopoledne a na prvním rádiu to pro naše barvy moc optimisticky nevypadalo. Při prvním průjezdu diváckým úsekem byla Martina kolem 9. místa, Maruška Březinová dvě místa za ní. Ztráta na první místo ovšem skoro dvě minuty.

Ale každý závod končí až v cíli a pro štafety to platí dvojnásob. A pro vývoj závodu je asi lepší chytnout delší farsty hned na začátku a pak se posouvat nahoru, než se postupně propadat.

Ve svém druhém kole se už Martina posunula na bronzový stupínek asi 25 s za vedoucí duo Francie a Finska. I Kryštof si odbyl delší úseky v prvním kole a tak už na divácké suveréně vedl před Finem Laurilou a do cíle přijel s luxusním náskokem. Marie Březinová s Jirkou Hradilem obsadili v neredukovaném pořadí skvělé šesté místo.

Sprintové štafety se jely ofciálně na ME potřetí, možná že naposledy (změna formátu ME pro další roky platí již pro příští rok). Pro juniory a dorost byl závod vypsán jako neoficiální ME, ale ani naše mládí se neztratilo. Vilma Králová a Matyáš Ludvík získali mezi juniory bronz, Rozálie Kuchařová s Janem Haškem pak mezi dorostenci dokonce stříbro. Domů tedy bude putovat další kompletní medailová sada.

Zítra jsou na pořadu „velké" štafety, uvidíme jak se podaří obhajoba zlatého double z Portugalska 2015.

| Zobrazeno 2422x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Související články: ME 2017 Francie
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru