MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Mass start na MS již od příštího roku

Mezinárodní program čekají od roku 2017 dvě docela podstatné změny. Tou první je zavedení závodu s hromadným startem jako páté medailové disciplíny na MS a JMS. Pro MS masters se zavádí také - jako čtvrtá disciplína.

Už letos v Portugalsku se tento závod jel a pořadatelé dlouho věřili, že půjde o oficiální premiéru. Nakonec jim vedení IOF nepovolilo ani zařazení závodu do světového poháru. Ale příští rok v Litvě už půjde o mistrovské tituly. Pořadatelé využili možnosti nabídnuté IOF a závod je zařazen jako oficiální. Totéž již potvrdili Dánové (MS 2019) a dá se čekat, že stejně zareagují i Rakušané (2018). V právě probíhajícím hledání pořadatelů pro rok 2020 už je povinnost mass start uspořadat.

Mass start jako disciplína je schválený už několik let. Trať má být podobná middlu, jen směrný čas je o něco delší. Je to tedy trochu jiný formát, než v minulosti několikrát použitý hromadný start při klasice. Ten se jezdil hlavně na SP v Maďarsku. Našim reprezentantům se v něm vždy docela dařilo, tak se můžeme těšit na premiéru příští rok.

Další velká změna se týká Mistrovstí Evropy. To se od roku 2006 do roku 2009 konalo každý rok a pak pouze v lichých letech. Příští rok ve Francii to bude naposledy, kdy se ME bude konat v tomto formátu - tedy jako týdenní závody se skladbou velmi podobnou MS.

Od roku 2018 už se bude ME konat znovu každý rok, ale týdení program nahradí pouze tři dny závodění v rámci běžného kola SP.  Zkrácený program bude mít každý rok na pořadu jiné disciplíny, takže titul Mistra Evropy například ve sprintu, bude platit minimálně dva roky, teoreticky i déle. Premiérové zkrácené ME bude hostit Maďarsko, pořadelé pro rok 2019 se teprve hledají.

| Zobrazeno 2528x | Reprezentace | Jirka -Albert- Vraný
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Webové stránky, Internetové aplikace - strict Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru