MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Kořeny bikingu jsou v MTBO

Čím dál větší oblibě u cyklistické veřejnosti se těší v posledních letech akce, při kterých je jízda na kole spojená s orientací v neznámém terénu. Stačí se podívat na vývoj počtu účastníků závodů typu Bike Adventure. Zdá se, že cyklistům už nestačí jen sounáležitost v davu podobně postižených a projížďka po předem vyznačené trati. Vracejí se ke kořenům bikingu, které jsou právě ve volném pohybu krajinou na horském kole a vlastním rozhodování o dalším směru pohybu. Opravdovým bonbónkem pro milovníky navigace a horského kola je sportovní odvětví zvané Mountain bike orienteering (MTBO). Víte, že si ho můžete snadno vyzkoušet?

Již 7. ročník MTBO závodu pod názvem MTBO REMERX CUP se jede poslední květnový víkend 29.-30.5.2004 v Drahanské vrchovině, nedaleko Prostějova. Oba dva dny jsou sice zařazeny do Českého poháru v MTBO, ale na své si přijdou i ti, kteří nejsou registrováni a chtějí si MTBO „jen zkusit“. Připraveny jsou totiž tratě v kategorii P (příchozí), do které se můžete, jak název napovídá, přihlásit po příchodu do centra závodu. Tyto tratě jsou orientačně jednodušší a délka se pohybuje do 15km. Startovné není nikterak vysoké a činí pouhých 50,- Kč za jeden den. Ubytování je zajištěno v centru závodu, kde se po oba dny nachází i cíl – RS Protivanov.

Co potřebujete na takový závod s sebou? Horské kolo, přilbu a vhodný je také otočný mapník na řidítka, do kterého se vkládá speciální a velmi podrobná mapa v měřítku 1:15 000. Pro začátečníky doporučujeme i buzolu. Přijeďte si vyzkoušet sport vycházející ze samotné podstaty bikingu.

V novém čísle časopisu Velo (4/2004) na straně 14 vyšla upoutávka na letošní MTBO Remerx Cup pod názvem Hledání kořenů MTB. Myslím, že nebudu sám, kdo si myslí, že orienťák na kole vystihuje podstatu MTB. Minimálně Kamil Arnošt se sloganem Bike Adventure - "Závod, pro který bylo horské kolo stvořeno!" se mnou bude souhlasit. A tak nezbývá než pozvat všechny do Protivanova, abychom společně zkusili ty kořeny vydolovat z Drahanské vrchoviny...

Rozpis na www.mtbo.cz/remerx
| Zobrazeno 5202x | MTBO ČP + MČR | Alda Linhart
Související články: Remerx cup
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru