MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Jan Hašek je juniorským mistrem světa v závodě s hromadným startem, Martina Tichovská bere stříbro v ženské elitě

Na mistrovství světa MTBO v rakouském Zwettlu nám přinesl zlatou medailovou radost hned první závodník v cíli. Vítězem závodu juniorů se totiž stal český reprezentant Jan Hašek. Stříbrnou medaili si po skvělém výkonu vybojovala Martina Tichovská.

Jan Hašek dával už od startu závodu juniorů o sobě pořádně vědět. Od začátku se pohyboval na špici celého balíku a poslední kontroly již absolvoval sám s komfortním náskokem. V cíli byl o více než dvě a půl minuty dříve než nejrychlejší z pronásledovatelů Adrian Jaeggi ze Švýcarska. Z našich juniorů se do první desítky vešli ještě Matyáš Ludvík (8.) a Ondřej Hasman (9.). Juniorkám se tolik nedařilo, Vilma Králová slibně rozjetý závod naokonec dokončila až na 18. místě, nejlepší z našich tak byla šestnáctá Alexandra Svobodová.

Závod od rána provázely velké technické potíže, pořadatelský web nezvládl množství požadavků a zkolaboval, dlouho nebyly k dispozici žádné online informace. Jediným zdrojem byly průběžné informace od našich fanoušků, kteří jsou přímo v místě.

V dámské elitě závod výborně rozjela Veronika Kubínová, která dlouho vedla. Po půlhodině ji však dojela skupinka několika dalších soupeřek, navíc v dalších pasážích Verča udělala chybu a do cíle dorazila na konci první desítky. Martina Tichovská dojela do cíle pátá. Po vyčtení v cíli a zásahu rozhodčích však došlo na čele závodu k několika diskvalifikacím a Martina tak bere nakonec stříbrnou medaii a Veronika krásné páté místo!

Mužská elita byla i přes složitou mapu a hodně dělenou trať velmi vyrovnaná a napínavá až do samého závěru. Soubojů se bohužel neúčastnil jeden z našich favoritů Vojta Ludvík, který po problémech hned v úvodu závod nedokončil. Z našich se tak v širší špici drželi Jiří Hradil a Kryštof Bogar. Už to vypadalo, že si pro vítězství dojede švýcarský reprezentant Simon Braendli, který ostatním trochu ujel. Na příjezdu ke kontrole 32 však Švýcar špatně zatočil v tečkách a byl dojet šestičlennou skupinkou. Na další kontrolu dojela skupinka téměř pospolu. Zlatý sen se však rozplynul téměř všem při dohledávce, kdy většina ze skupiny omylem zajela do průseku a jediný Fin Laurila zvolil sice delší, avšak jasnou cestu a předposlední kontrolu razil s padesátimetrovým náskokem, který už si do cíle sebrat nenechal.

Po závodě opět došlo k několika diskvalifikacím za porušení pravidel, podle oficiální výsledkové listiny skončil nakonec Jiří Hradil desátý a Kryštof Bogar na 16. místě. Další naši závodníci se do první dvacítky nevešli.

Odkazy

| Zobrazeno 2056x | Reprezentace | Pavel Štáfek
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru