MTBO.cz
MTBO - mountain bike orienteering

Hradil si dojel v úvodním závodě světového šampionátu pro stříbro

Ben Shemen, Izrael – První medailový závod na mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech v izraelském Ben Shemenu přinesl české výpravě první cenný kov. Jiří Hradil obsadil v dnešním závodě na zkrácené trati druhé místo za suverénním Dánem Torbjornem Gasbjergem. Nejlepší česká reprezentantka Hana Doležalová obsadila třináctou příčku. Vyhrála Marika Hara z Finska.

Na 20.4 km dlouhé trati s převýšením 355 m a 19 kontrolami vyhrál favorizovaný Dán Gasbjerg. Pouhých 42 sekund za ním skončil český závodník Jiří Hradil. „Už od startu jsem jel poměrně rychle a bezchybně, což mi vydrželo téměř až do cíle. Jediné vědomé zaváhání bylo na předposlední kontrole, kterou jsem přejel a ztratil 20 vteřin. Tato hloupá nepozornost mě ale naštěstí nepřipravila o lepší umístění,“ popsal svůj závod stříbrný medailista, který stejného umístění dosáhl také loni na světovém šampionátu v Polsku, tenkrát však v závodě ve sprintu, letos na zkrácené trati. „Je tu strašné horko, které mi je nepříjemné, ale neničí mě jako některé mé soupeře,“ poznamenal k těžkým podmínkám v Izraeli Hradil.
Sedmnáct sekund na českého závodníka ztratil třetí Dán Lasse Brun Pedersen. Obhájce titulu Adrian Jackson z Austrálie skončil se ztrátou téměř tří minut pátý.
Do nejlepší světové desítky se v Izraeli probojoval také stříbrný ze sprintu z červnového mistrovství Evropy Radek Laciga, který dnes obsadil deváté místo. Dvanáctý skončil Martin Ševčík, šestnáctý Lubomír Tomeček.

Ženy absolvovaly trať dlouhou 15.6 km, s převýšením 225 m a 15 kontrolami. Nejrychleji ji zvládla Finka Marika Hara, která vyhrála s náskokem 61 sekund před Rakušankou Michaelou Gigon. Třetí místo obsadila Švýcarka Christine Schaffner. Loňská vítězka Ruska Ksenia Chernikh v dnešním závodě propadla, když skončila se ztrátou téměř deseti minut sedmadvacátá.
České závodnice se do nejlepší desítky neprobojovaly. Nejlepší z nich Hana Doležalová skončila třináctá necelých sedm minut za vítěznou Finkou, Lacigová dojela šestnáctá a Tichovská osmnáctá.

Program MS pokračuje po zítřejším dni volna čtvrtečními štafetami.

Lenka Klimplová

Výsledky viz: http://www.nivut.org.il/mtbo/results/middle_final.aspx

| Zobrazeno 3507x | Reprezentace | Lenka Klimplová
Český pohár MTBO podporují
HAVEN, Slime, Joe´s, FOSS, Gipiemme, Recon, CamOne, Airhole, Jetblack Sporticus, potřeby pro orientační běh a MTBO
MIRY, mapník, mapníky, mapholders, mapholder, mapboards, mapboard, map, cardholder, portamapas, MTBO, MTB, mountain bike orienteerin, ski orienteering, ski-o Zdraví v láhvi - Kitl Astera, s.r.o. - zakázková výroba uměleckého skla, skleněné trofeje, ocenění a dárky, design, life style, art deco ForRide.cz, vše pro jízdu na kole, cyklo e-shop Webové stránky, Internetové aplikace - strict Mapník pro MTBO AutoPilot
Nahoru